Недоотримали дотацій: виробник "Нашої Ряби" скоротив прибутки

Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП) у липні – вересні 2018 року одержав $48 млн чистого збитку порівняно з $41 млн чистого прибутку в липні – вересні 2017 року через скорочення доходу від державних субсидій ($41 млн), одноразовою виплатою ($33 млн), пов'язаною з випуском нових єврооблігацій у квітні 2018 року, а також, з негрошовим збитком від курсових різниць, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з неаудованою квартальною фінансовою звітністю холдингу, його виручка в ІІІ кварталі збільшилася на 19% – до $422 млн, EBITDA знизилася на 6% – до $99 млн, операційний дохід – на 17%, до $71 млн.

Агрохолдинг зазначає, що за вказаний період експортна виручка склала $275 млн, що становить 62% від загальної виручки (у ІІІ кварталі 2017 року – $212 млн, або 57% від загальної виручки), операційна маржа склала 16%.

У цілому за 9 місяців 2018 року чистий прибуток МХП скоротилася на 44% – до $142 млн порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Його виручка зросла на 17% – до $1 млрд 136 млн. Експортна виручка склала $660 млн, що становить 58% від загальної виручки (у ІІІ кварталі 2017 року – $561 млн, або 58% від загальної виручки).

Операційний прибуток МХП за ІІІ квартал скоротився на 9% – до $283 млн, EBITDA – на 2,4%, до $362 млн.

Нагадаємо: МХП у II кварталі 2018 року скоротив чистий прибуток на 35% порівняно з аналогічним періодом 2017 року – до $100 млн

«Миронівський хлібопродукт» є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. Земельний банк компанії до кінця 2017 року складав близько 370 000 га. Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП в 2017 році збільшився у 3,3 раза – до $230 млн порівняно з 2016 роком, виручка – на 13,4%, до $1,288 млрд.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

До кінця року імпорт свинини може сягнути 30 тис. т

Як повідомляє Аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України», з посиланням на ДФСУ, у січні-жовтні до України надійшло 23,4 тис. т свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней з-за кордону сукупною вартістю 43,2 млн дол. США. Так, ще до кінця року обсяги імпорту свинини учетверо перевищили минулорічні.

Імпорт свинини цьогоріч пожвавився у наслідок зменшення внутрішньої пропозиції. Як наслідок, внутрішні ціни на цей вид м’яса були вищими за «розцінки» на сировину іноземного походження. «Враховуючи середньомісячну активність завезення свинини упродовж другого півріччя, сукупний річний імпорт такої м'ясної сировини може сягнути 30 тис. т», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

«Так, за даними митної статистики в червні імпортна активність суттєво пожвавилася у порівнянні з початком року, а з другої його половини до України щомісяця надходило 3,5-4 тис. т свіжої, охолодженої та мороженої свинини. З урахуванням цього, за збереження поточного рівня активності імпортерів річні обсяги поставок свинини з-за кордону можуть «впритул» наблизитися до позначки 30  тис. т. З іншого боку, внутрішні закупівельні ціни на свинину живою вагою на початку листопада опустилися нижче «бар’єрної» позначки — прохідної ціни для свинини європейського походження. Це може дещо послабити зацікавленість вітчизняних операторів в імпортній сировині», — зазначають в АСУ.

«Щодо товарної структури імпорту свинини, то вона цього року відчутно урізноманітнилась. Зокрема, у 2017-му понад дві третини сукупних обсягів імпорту свинини припадало на морожену сировину, а 60% свинини, яку завозили до України була представлена свинячими тримінгами. При цьому питома вага охолодженої свинини не перевищувала 20%. Цього року охолоджені півтуші складають п’яту частину від імпорту свинини, ще 28% приходиться на охолоджену свинину в елементах. Морожене м’ясо свиней складає в товарній структурі імпорту менш ніж половину. Інша обвалена заморожена свинина (УКТ ЗЕД  0203 29 59) досі користується популярністю серед вітчизняних м’ясопереробників, проте все частіше під цим кодом постачають не тримінги, а обвалені корейка, шия, лопатка чи окіст», — додають аналітики.

Помісячна динаміка імпорту свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203) та його товарна структура у січні-жовтні 2018 р.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії зібрали понад 65 млн тонн зерна

З них зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 30,0 млн тонн з площі 4,0 млн га (87%) при врожайності 75,4 ц/га;

- гречки – 135 тис. тонн з площі 107 тис. га (99%) при врожайності 12,6 ц/га;

- проса – 78 тис. тонн з площі 51 тис. га (98%) при врожайності 15,4 ц/га.

Крім того, технічних культур намолочено:     

- соняшнику – 13,7 млн тонн з площі 6,0 млн га (99%) при врожайності 22,7 ц/га;

- сої – 4,3 млн тонн з площі 1,7 млн га (98%) при врожайності 25,7 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

- цукрових буряків накопано 12,6 млн тонн з площі 256 тис. га (92%) при врожайності 492 ц/га.

Поряд зі збиранням урожаю проходить осіння посівна кампанія. Так, аграрії посіяли 7,1 млн га озимих зернових культур (98%), при прогнозованій площі 7,2 млн га. Крім того, озимого ріпаку при прогнозованій площі 888 тис. га посіяно на 1,0 млн га (116%).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна посіла 20 місце в рейтингу світових виробників органіки

Розвиток ринку органічної сільгосппродукції є в даний час одним з основних перспективних напрямків вітчизняного АПК. Про це заявила Світлана Віязловська, співзасновник компанії «Bio Organic Farm», пише apk-inform.com.

При цьому вона зазначила, що Україна, маючи в своєму розпорядженні достатньо сприятливі умови для розвитку органічного сільського господарства, вже досягла певних позитивних результатів в даній сфері.

«Так, в даний час Україна займає 20 місце в світі і 11 в Європі по загальній площі сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. При цьому, за останні 5 років вони збільшилися на 54% і в даний час складають 421,5 тис. га, з яких 48,1% зайняті під вирощуванням зернових (7 місце серед країн-виробників органічних зернових). Понад 16% займають олійні (5 місце в світі), 4,6% — бобові (7 місце). Під овочами зайнято 2% угідь (10 місце), а під фруктами — 0,6%», — розповіла фахівець.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Втікач-аферист Гута домовився з чиновниками і планує повернути агрохолдинг "Мрія"

Про це у своєму блозі розповів нардеп Сергій Лещенко, пише 24tv.ua.

"Усі роки, будучи втікачем, він намагався легалізуватися у цій альпійській країні. Він просив про притулок, але отримав відмову, після чого вирішив ще на декілька місяців затягнути питання екстрадиції", – розповів Лешенко.

За його словами, Гута подав скаргу до Федерального суду 15 жовтня, але далі щось сталося, і агробарон через 4 дні, 19 жовтня відкликав своє прохання. Після чого Гута повернувся до України

Читайте також: Головного українського "Мрійника" впіймали в Швейцарії

"Людина, яка підозрюється у масштабних зловживаннях, якій загрожувала видача в Британію, де він точно не зміг би домовитися з суддями, вирішив довіритися продажній системі в Україні. І подальші дії підтвердили його розрахунок – український суд випустив Гуту на волю під особисте зобов'язання, не взявши ні копійки застави, та навіть не надягнувши на нього електронний браслет. І це відносно людини, якій загрожує від 5 до 12 років ув'язнення", – підкреслив нардеп.

Він наголосив, що, зазвичай, підозрюваним у злочинах такої тяжкості, щонайменше, обирають домашній арешт, тим більше, якщо підозрюваний декілька років переховувався за кордоном. Так роблять скрізь у цивілізованих країнах – але не в Україні.

"Є всі підстави вважати, що Гута домовився з високопосадовими корупціонерами, що зараз засіли при владі, та збирається викупити свою справу", – додав Лещенко.

Хто такий Микола Гута? Екс-власник агрохолдингу "Мрія" Микола Гута переховувався за кордом останні чотири роки, обравши для проживання спокійну та заможну Швейцарію. Очолюваний ним агрохолдинг "Мрія" зумів вийти на міжнародні ринки, залучивши гроші на Франкфуртській біржі. Загалом, компанія накопичила кредитів на суму понад 1 мільярд доларів, паралельно займаючись шахрайством, подаючи фейкову звітність та виводячи кошти на офшорні рахунки. Апофеозом цього подвійного життя стала придбання родиною Гути найдорожчої вілли в Німеччині на гірськолижному курорті Гарміш-Партенкірхен.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview
Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Товариш Путіна отримав виноробний бізнес у Криму

Він є головою опікунської ради некомерційної організації “Союз землеустроителей”, а остання володіє компанією “Кіх-Шато”, зареєстрованою в червні 2017 року, пише agroday.com.ua.

У серпні 2018 року «Кіх-Шато» підписала з владою анексованого півострова угоду про вкладення 1,3 млрд руб. ($9,3 млн) у створення агропромислового кластера і рекреаційної зони “Гранд Шато Лаванда”.

На неї адміністрація Криму виділила 111,2 га в оренду на 49 років в селищі Партизанське, що в 17 км від Ялти.

Це вже другий проект. Перший — виноробний кластер «Шато Феодосійська долина» біля селища Орджонікідзе під Феодосією — компанія створила в грудні 2017-го. Його вартість 1,5 млрд руб., і займе він 1 тис. га.

Хмарин навчався на одному курсі з Путіним на юрфаку Ленінградського університету, а в 1970-х одружився на двоюрідній сестрі Путіна — Любові Круглової. Зараз Хмарин — власник декількох компаній, зокрема, Далекосхідної земельно-інвестиційної корпорації.

Він же — голова Міжнародного громадського руху «Ми любимо Росію», почесний консул Сейшельських Островів в Санкт-Петербурзі і голова ради директорів інвестиційної групи «Миролюб», яка вкладає кошти і в аграрну сферу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview