186395

Негода на Закарпатті залишила українців без раннього врожаю капусти

Через підтоплення теплиць закарпатці втратили можливість раніше зібрати городину.

Про це йдеться в сюжету телеканалу "Сіріус", пише Depo.

Майже щороку фермери Великої Копані на Виноградівщині мають проблеми із ранньою городиною через підтоплення теплиць. Через слабі берегоукріплення десятки кілограмів висаджених ранніх овочів ідуть під воду.

Люди самостійно вирішують проблеми із дамбою: за власні гроші вони підсипають дамбу, аби вберегти врожай.

Ваш вибір 'Подобається'.


Як на Рівненщині фермер вирощує екзотичні фрукти

Банани, солодкі й кислі цитрусові ростуть у селі Прогрес Острозького району. Для цих екзотів Анатолій Третяк змайстрував теплицю-термос. Практикує також з ананасами та гранатами.

До справи залучає дружину. Екзотичними плодами ласують онуки, а лимонів вистачає ще й для продажу. В гостях у агронома-любителя побувала знімальна група UA:Рівне, пише rvnews.rv.ua.

Ваш вибір 'Подобається'.


"Сонячні діти" стали пекарями

Під Києвом відкрили пекарню, у якій будуть стажуватися підлітки із синдромом Дауна. Зараз вони тільки вчаться вправлятися із тістом, працювати на кухні та з клієнтами, втім, скоро будуть брати безпосередню участь у процесі. Ідея відкрити заклад прийшла подружжю Василенків із Нідерландів – батькам «сонячного хлопчика». Вони кажуть, що за кордоном такі заклади – поширена практика, в той час як в Україні лише одиниці «сонячних людей» знаходять роботу, - повідомляє Радіо Свобода.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


В Італії сільгоспкультури вирощують в підводних біосферах

Схоже на диво, але виявляється, поєднання теплого і вологого повітря, а також велика кількість діоксиду вуглецю забезпечує ідеальне середовище для росту рослин, пише Зерно.

Підводні біосфери є частиною проекту під назвою nemo's Garden, який курується сімейною компанією Ocean Reef Group, що виробляє підводне спорядження. Отримавши дозвіл місцевого уряду на те, щоб розмістити свої біосфери біля берегів, і після деяких спроб і помилок, схоже, справи у компанії пішли добре.

Повітря в біосфері залишається на рівні 79 градусів з вологістю близько 83%. Як пояснює президент компанії Серджіо Гамберіні, високий рівень вмісту CO2 «діє як стероїди для рослин, що призводить до їх швидкого зростання».

За словами сина президента компанії Луки Гамберіні, успіх nemo's Garden має потенціал для країн, що розвиваються. В регіонах, де посуха або природні умови не дозволяють займатись сільським господарством, розміщення біосфер може бути життєво важливим.

Незабаром компанія планує розробити менші акваріумні версії підводного саду, в яких у домашніх умовах можна буде вирощувати сільгоспкультури.

На завершення не можна не відзначити, що даний проект безумовно, цікавий, потрібний і важливий, особливо якщо врахувати темпи зростання населення Землі. Хто знає, в яких умовах доведеться виживати...

Ваш вибір 'Подобається'.


Розробили дерево-сад, на якому ростуть зелень та ягоди

Компанія Hexagro розробила унікальне дерево-сад, який являє собою вертикальну міні-ферму. Система автоматизована, її положення можна легко керувати, пише agroday.com.ua.

Саме дерево складається зі сполучених між собою шестикутних модулів, на які висаджені рослини. Кількість модулів може змінюватися — таким чином дерево росте.
На верхівці дерева встановлена система освітлення.
Наголошується, що всі складові міні-ферми виготовлені з матеріалів, придатних для вторинної переробки.

Технологія вирощування рослин заснована на аеропоніці. Вона виключає використання ґрунту, пестицидів і витрачає на 90-98% менше води, ніж знадобилося б для традиційного землеробства.

Коріння рослин поглинають необхідні речовини з поживного туману й повітря. При цьому сама ферма потребує надзвичайно мало електроенергії.

За допомогою винаходу Hexagro можна вирощувати зелень, трави і навіть ягоди — наприклад, полуницю. З часом компанія сподівається розширити цей список спеціями, овочами, в тому числі, баклажанами та помідорами.
Скільки буде коштувати дерево-сад, поки не уточнюється.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Український фермер планує підкорити Європу корисними продуктами

Підкорити Європу корисними і чистими продуктами з України планує фермер з Вінницької області. Відкрив власну екопекарню: там за домашніми рецептами готують хліб та смаколики, повідомляє Сьогодні.

У цій невеликій пекарні робота кипить з ранку: троє куховарок вже замісили тісто для хліба. Готують форми. Спочатку змащують їх маслом. Коли тісто підійшло, його ділять на рівні частини. Потім знову місять і тільки тоді кладуть у форми. Хліб і булочки – тут випікають за домашніми рецептами.

"Сироватка, яйця, масло, сіль, трохи цукру, дріжджі і борошно. Борошно обов'язково вищого сорту", – перераховує компоненти менеджер пекарні Лариса Куцак.

Печуть і солодкі пиріжки: з маком і лимонною начинкою. Кажуть, рецептами мінімум півстоліття. І склад тіста трохи змінили. Що саме – не зізнаються. Секрет.

"Тоненький, хрусткий. Рецепт ми нікому не розповідаємо. От тільки вам покажемо і все. Але рецепт не дамо записати", – каже пекар Тетяна Берегова.
Пекарня – лише частина ековиробництва фермера Володимира Токарчука. З коров'ячого молока господар виробляє сир, сироватку, масло та сметану – для власних хліба і тортів.

А ще фермер планує підкорити Європу: збирається експортувати туди макарони, м'ясо та морозиво власного виробництва. На своїх полях вирощує зернові. Розводить  і напівдиких угорських свиней. У їх м'ясі і салі, розповідає, немає холестерину.

"Будемо намагатися виходити і на Європу. Нехай не тільки вони до нас возять і ми теж хочемо туди", – каже фермер Володимир Токарчук.

Виробляти екологічно чисті продукти фермер вирішив після візитів на зарубіжні підприємства. А експортувати українське м'ясо, молоко та крупи, вважає, непоганий заробіток для вітчизняних підприємців. Тим більше – це ідеальний шанс відродити забуті автентичні рецепти.

Ваш вибір 'Подобається'.