Нелегальний алкоголь виводить з бюджету України 360 мільйонів євро на рік

Нелегальний алкоголь виводить з бюджету України 360 мільйонів євро на рік

В Європейському союзі побоюються, що Україна може стати перевалочним пунктом для контрабанди нелегального алкоголю в Європу. Про це йдеться в матеріалі EU Reporter, пише УНІАН.

За інформацією видання, в Україні абсолютно неконтрольований і нерегульований ринок виробництва спирту, при цьому тільки в Україні досі існує державна монополія на його виробництво. «Тобто спиртова галузь знаходиться під повним контролем і в зоні відповідальності держорганів. За статистикою Міжнародного Валютного Фонду, виробництво нелегального спиртного в Україні сягає 60% – а це сотні смертей від отруєнь і мільйони євро, недоотриманих державним бюджетом.

Згідно з розслідуваннями української Антикорупційної правозахисної організації, принаймні половина державних спиртозаводів виробляє нелегальний спирт, а нелегальна горілка виробляється не кустарним методом, а на повноцінних лікеро-горілчаних заводах – 10 з 30 заводів займаються виробництвом контрафакту», – йдеться в матеріалі. Видання нагадує, що згідно з аудиту міжнародної компанії PwC, через «чорний ринок» бюджет України недоотримує близько 12 млрд гривень (360 млн євро) щорічно. «Фактично платники податків ЄС компенсують українцям те, що осідає в кишенях українських корупціонерів найвищого ешелону влади. ЄС виділяє в 2018 році 208 млн євро допомоги на боротьбу з корупцією, а нелегальний алкогольний ринок України забирає з бюджету країни 360 млн євро. Логіка взаємин ЄС-Україна досить дивна», – йдеться в статті.

За даними EU Reporter, питання щодо нелегального алкоголю з України вже активно обговорюються європейськими парламентаріями, вони будуть винесені до порядку денного найближчої робочої зустрічі з українським урядом. Також наголошується, що минулого року Євросоюз надав Україні безвідплатну допомогу на суму 174 мільйонів євро, в цьому році очікувані обсяги допомоги Євросоюзу становлять близько 208 мільйонів євро. Один з основних напрямків, що затверджений Європейською Комісією в рамках Стратегічного документу про допомогу Україні на 2018-2020 роки – це економічний розвиток, поліпшення бізнес-клімату і боротьба з корупцією.

Тим не менш, за даними Transparency International, рівень корупції в Україні у 2017 є найвищим в Європі, а країна погіршила позиції і посідає лише 130 рядок рейтингу боротьби з корупцією, на рівні з Іраном, Гамбією та Сьєрра-Леоне.

 

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/nelehalnyj-alkohol-vyvodyt-z-byudzhetu-ukrayiny-360-miljoniv-yevro-na-rik
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    16 Квітня

    В Україну намагалися завезти 850 кг кабачків з перевищеним вмістом нітратів

    У Польщі заявили, що “зернове питання” з Україною має вирішити Брюссель

    15 Квітня

    Corteva Agriscience та Ощадбанк пропонують фермерам скористатися програмою кредитування за зниженими ставками для закупівлі засобів захисту рослин

    Штучний інтелект допоможе скоротити харчові відходи та придумає рецепти із того, що є у холодильнику

    У ЄС викрили шахрайську схему щодо медичного канабісу на 645 млн євро

    У квітні передача зернових до Румунії скоротилася на майже 35%

    ЄС може ввести додатковий контроль для українських перевізників, що їдуть через Польщу

    Майже 100 модульних зерносховищ отримали аграрії Херсонщини

    “Руйнування критичні”: які наслідки окупації для АПК Запорізької області

    USDA збільшив прогноз експорту української пшениці

    БІЛЬШЕ НОВИН