Nestle стала єдиним власником виробника соусів "Торчин"

Згідно з повідомленням ЗАТ у системі розкриття інформації НКЦПФР, після покупки частка Nestle в "Волиньхолдингу" склала 100%, передає БизнесЦензор.

Згідно з повідомленням компанії від 13 вересня 2018 року, підприємство вирішило продати 1,9 тис. раніше викуплених акцій компанії-акціонера "Волиньхолдингу". Даний пакет, який перебував на балансі ПРАТ, становив 9,5%.

Чистий дохід "Волиньхолдингу" в 2017 році склав 1,3 млрд грн (+7,5%), чистий прибуток – 89,1 млн грн (+0,8%). Інформація за 2018 рік поки відсутня.

ПРАТ "Волиньхолдиинг" випускає кетчупи, майонези, соуси, маринади, гірчиці, заправки і прянощі під ТМ "Торчин".

Nestlé в Україні має три виробничі майданчики (у Харкові, Львові і Торчині Волинської області), а також один з п'яти сервісних центрів Nestlé у світі – Nestlé Business Service (NBS Lviv).

Бізнес Nestlé в Україні представлений наступними напрямами: кава та напої, кондитерські вироби, кулінарія (холодні соуси, приправи, супи, продукти швидкого приготування), дитяче та спеціальне харчування, готові сніданки, корми для домашніх тварин.

Nestle є одним з найбільших в світі виробників продуктів харчування. Портфель компанії включає понад 2 тис. брендів, у тому числі Nestle, Nescafe, Nesquik, Nestea, Movenpick, KitKat, Gerber, Maggi, Perrier, S. Pellegrino, Purina, Friskies, які продаються майже в 190 країнах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії розпочали сівбу сої

Загалом, ранніми ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяно 2,1 млн га або 91% прогнозованої площі. Зокрема, посіяно:

 • ячменю – 1,5 млн га (94%);
 • пшениці – 150 тис. га (90%);
 • вівса – 165 тис. га (84%);
 • гороху – 283 тис. га (83%).

Також проведено сівбу кукурудзи на зерно на площі 264 тис. га (6%), цукрових буряків – 194 тис. га (79%), соняшнику – 1,0 млн га або (18%).

Щодо підживлення озимих культур, польові роботи проведено на площі 7,5 млн га або 99% до прогнозу. Зокрема, підживлено:

 • озимої пшениці – 6,4 млн га або 99%;
 • озимого жита – 113 тис. га або 99%;
 • озимого ячменю – 993 тис. га або 99%.

Крім того, озимий ріпак підживлено на площі 1,3 млн га або 99%.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Затверджено нові вимоги до імпорту в Україну тварин та продукції

Наказ «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» затверджено Міністерством аграрної політики та продовольства України 16 листопада 2018 р. за № 553 та зареєстровано Міністерством юстиції України 4 квітня 2019 р. за № 1101/5.

Основною метою розробки та прийняття наказу є необхідність системного перегляду та оновлення чинних вимог до імпорту, які в своїй більшості уже не відповідають сучасним реаліям торговельних відносин. У зв’язку з цим за підтримки Проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в України» було розроблено проект нового наказу.

Під час розробки проекту було проаналізовано та використано досвід ЄС (15 регламентів, директив та рішень) та міжнародні стандарти (Кодекси здоров’я МЕБ).

Основні нововведення, передбачені наказом:

-          Застосування Україною принципів зонування та компартменталізації. Зазначене відповідає міжнародній практиці «гнучкості» торгівлі, коли дозволяється імпортувати тварин або продукцію із зон або компартментів, якщо не вся територія країни-експортера є вільною від тієї чи іншої хвороби тварин;

-         Значне зменшення кількості діагностичних досліджень щодо живих тварин, що повинні проводитись на території країни-експортера. У результаті буде зменшено фінансове навантаження на операторів ринку, що планують ввозити в Україну живих тварин;

-          Оновлення вимог щодо походження сировини для виробництва харчових продуктів. Наказ не встановлює вимоги щодо походження сировини для виробництва харчового продукту виключно із території країни-експортера, що слугує значним полегшенням для виробників зазначених продуктів;

-      Збільшення видового різноманіття продуктів, які можуть імпортуватись в Україну. До сьогодні на законодавчому рівні не було встановлено вимог до імпорту низки категорій продуктів, що є значним торговим бар’єром. Наказом встановлено вимоги до таких нових категорій продуктів як композитні продукти, желатин, колаген, молозиво, жаб’ячі лапки та равлики, 33 категорії побічних продуктів та продуктів їх оброблення, переробки.

З прийняттям зазначеного Наказу визнається таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту ветеринарної медицини, Міністерства аграрної політики України від 14 червня 2004 року № 71 «Про затвердження Ветеринарних вимог щодо імпорту в Україні об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 червня 2004 року за № 768/9367 (зі змінами).

Наказ, який вводить нові вимоги до імпорту в Україну тварин та продукції, набирає чинності через півроку після опублікування.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як отримати компенсацію вартості будівництва підприємств із зберігання та переробки зерна

У 2019 році Уряд розширив напрями підтримки галузі тваринництва, передбачивши, зокрема, часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна.

Так, сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати компенсацію у 30% від вартості об'єкта, у тому числі вартості обладнання на безповоротній основі тричі на рік.

Для отримання відшкодування необхідно:

 • завершити у поточному році етап будівництва та реконструкції об’єкта;
 • подати повідомлення про намір отримати часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції об’єктів із зберігання та переробки зерна до 1 квітня, до 1 серпня та до 1 листопада поточного року;
 • заповнити заявку та підготувати документи, з переліком яких можна ознайомитися на спеціальному сайті Мінагрополітики, який присвячено дотаціям – https://dotacii2019.minagro.gov.ua/ua/kompensaciya-budivnictva-elevatoriv;
 • подати до 5 травня, до 5 вересня, до 5 грудня комісії Мінагрополітики заявку та документи. Увага – документи подаються у паперовому вигляді.

Бюджетні кошти надійдуть на рахунок, відкритий у банку.

Про інші урядові програми підтримки сільськогосподарської галузі можна дізнатися за посиланням.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виробника сирів "Комо" зобов’язали виплатити 145 млн грн

Про це пише finbalance.com.ua.

Рівненський окружний адмінсуд розглядає справу №460/3026/18 за позовом ПрАТ “Дубномолоко” до Офісу великих платників податків ДФС про про скасування податкового повідомлення-рішення, в т.ч.

- форми "Р" №0009814814 від 16.11.2018, згідно з яким компанії збільшено суму грошового зобов`язання з податку на прибуток у розмірі 89,3 млн грн і донараховано штрафні санкції в розмірі 33,3 млн грн;

- форми "С" №0007284814 від 21.08.2018, згідно якого за порушення вимог норм "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" застосовано штрафну санкцію в розмірі 17,1 млн грн;

- форми "Д" №0007234814 від 21.08.2018, згідно якого збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 3,96 млн грн та донараховано штрафні санкції в розмірі 0,99 млн грн.

«Дубномолоко» випускає тверді та плавлені сири під торговою маркою «Комо».

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ПрАТ “Дубномолоко” є нардеп Степан Івахів та діти покійного нардепа Ігоря Єремеєва - Роман та Софія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на торішню і ранню капусту зрівнялися

За інформацією фахівців проекту EastFruit, ціни на ранню і торішню капусту в Україні на цьому тижні практично зрівнялися.

За словами ключових гравців ринку, зростання цін в сегменті торішньої капусти не припиняється з початку квітня. За цей період торішня продукція вже стала дорожче в середньому в 1,5 рази, а з початку тижня ціни в середньому зросли на 37%.

Оптові компанії змушені підвищувати закупівельні ціни із-за різкого скорочення пропозицій капусти високої якості на українському ринку. Фермери також відзначають деяке збільшення попиту, але тільки на якісний товар, який сьогодні пропонують за ціною 22-25 грн/кг ($0,82-0,93/кг).

Тим часом, на українському ринку присутня і рання капуста як вітчизняного виробництва, так і імпортна. На даний момент місцеві фермери з Закарпаття пропонують свою продукцію нового врожаю по 22-24 грн/кг ($0,82-0,90/кг), що в середньому на 13% дешевше, ніж минулого тижня.

У свою чергу, оптові компанії змушені знижувати ціни на ранню капусту виробництва Узбекистану та Македонії. Зараз вони пропонують її за 23-27 грн/кг ($0,86-1,01/кг), а тижнем раніше ціни варіювалися в межах 28-30 грн/кг ($1,05-1,12/кг).

Також зазначимо, що в середині квітня 2018 р. торішня білокачанна капуста на українському ринку коштувала в середньому в 4,8 рази дешевше, ніж сьогодні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview