174499

«НІБУЛОН» розпочинає другий етап днопоглиблення Південного Бугу

Роботи стартували з найбільшого перекату суднового ходу Південного Бугу - Костянтинівського   перекату.

На цьому етапі передбачено поглиблення Костянтинівського перекату до 2,5 м.  Загальна довжина ділянки днопоглиблення на перекаті становить 2 км.  В цілому, робоча глибина фарватеру річки буде доведена до 2,5 м.

Роботи виконуватимуться за допомогою унікального самохідного надпотужного днопоглиблювального судна «Миколаївець».

Днопоглиблювальні роботи, зважаючи на досить теплу зиму, проводитимуться кожного погожого дня та мають бути завершені до початку нересту. Після завершення днопоглиблення на Південному Бузі, компанія планує перейти до великих планів на Дніпрі, у районі будівництва нових перевантажувальних терміналів.

На сьогодні вантажний флот компанії «НІБУЛОН»  ходить недозавантаженим на 20 %.  Таким чином, виконання компанією другого етапу днопоглиблення дозволить повністю завантажувати несамохідні судна проекту В2000, що були спеціально збудовані для використання на  Південному Бузі, а отже, і скоротити кількість виконуваних барже-рейсів та витрати на транспортування. Окрім того, це вивільнить буксири і несамохідні судна компанії для виконання інших рейсів, наприклад, дасть можливість додатково виконати 30 барже-рейсів з філії  «Кременчуцька» (Полтавська обл.)  і додатково транспортувати водою 120 000 тонн вантажів, що вивільнить автошляхи країни додатково ще на 5 тис. вантажівок.

Поглиблення Південного Бугу до 2,5 м також дасть можливість запустити річкою більш сучасні (порівняно з пасажирськими суднами типу «Полісся», що виконували регулярні рейси в минулому році)  судна з підводними крилами типу «Восход», що мають більшу швидкість та пасажиромісткість (77 місць).  

 

 

Різке зниження температури загрожує озимим культурам

Тому ситуація, що склалася на посівах озимих культур в останні дні, є досить складною з точки зору зимостійкості рослин. Підвищення денної температури до 7,0-12,00 С провокує активізацію фізіологічних процесів в їх організмі, відкладає, або робить повністю неможливим стан спокою, характерний для цього періоду. При відсутності снігового покриву, який протримався лише 4-5 днів, різке зниження температури загрожує пошкодженням посівів морозами, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Необхідно відзначити також, що протягом жовтня - грудня було всього лише 20 днів з сонячною інсоляцією, яка сприяє накопиченню цукрів і загартуванню рослин. Це склало 25% від загальної кількості днів, що не характерно для даного періоду. Річна сума опадів на 26 грудня становить 800-1200 мм, що відповідає середньобагаторічній нормі.

На сьогоднішній день стан озимих культур оцінюється як задовільний.

В Україні рентабельно вирощувати порічку

При висадці 6-8 тисяч кущів на гектар з нього можна зібрати 30-40 тонн червоної порічки. Однак, якщо формувати загущені посадки, особливо в одну скелетну гілку, кількість рослин може досягати 18-20 тисяч на гектар. Відповідно, це збільшить їх врожайність до 60-70 тонн з гектара, пише hyser.com.ua.

Експерти відзначають, що якщо правильно доглядати за кущами, то перший невеликий збір врожаю можна провести вже на другий рік після посадки. А вступ у повноцінне плодоношення починається у рослин за 4-5 років. Збір урожаю проводять двічі або тричі за сезон, залежно від ступеня дозрівання ягід, що в основному залежить від сорту.
При вирощуванні порічки в спеціальних критих тунелях, плодам на стадії дозрівання не загрожує пошкодження птахами. Також накриття захищає ягоди  від надмірної сонячної інсоляції. Завдяки цьому збір врожаю слід проводити тоді, коли ягоди повноцінно дозріють: набудуть яскравого кольору і стануть приємними на смак.

При вирощуванні у відкритому полі ситуація зі збором врожаю дещо інша. Там зволікати із збиранням не можна, так як в жарку погоду ягоди можуть швидко перезріть і обсипатися. Стиглу порічку збирають цілими гронами, з плодоніжками.

Експерти кажуть, що в Україні ринок порічки майже не представлений. Тому підприємці можуть ще встигнути зайняти свою нішу. Головне знайти напрямки збуту. Такими можуть стати ринки Європи і Близького Сходу.

Українці недоїдають м'яса

Українці недоїли 38% молочних продуктів і 22% яєць, пише ua.newwest.media.

Відповідні дані з посиланням на Держкомстат вказані у пояснювальній записці до законопроекту №7420-1 щодо зниження ПДВ на деякі продукти харчування.

У записці йдеться, що споживання середньостатистичним українцем продуктів тваринництва значно поступається аналогічним показникам провідних країн світу та не відповідає фізіологічним нормам.

Автори законопроекту вважають, що ставку ПДВ на м'ясо, яйця і молоко потрібно знизити на 10%. На їхню думку, таке рішення має стабілізувати ціни на продукти у 2018 році та підвищити платоспроможність українців, які недоїдають м'яса.

Як продати малину в 18 разів дорожче

Такими розрахунками поділився Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, пише agroday.com.ua.

В 2017 році середня ціна на малину для подальшої заморозки на внутрішньому ринку становила 15-18 грн/кг. Маючи власну або кооперативну заморозку можна було отримати ціну в 40 грн/кг. Навіть у такому випадку заробітки фермера зростуть в 2,2 раза.

Якщо ж продукцію брендувати, просувати на європейські ринки, то ціна продажу стартуватиме від 80 грн/кг.

«2018 рік повинен стати роком маркетингу в агросекторі України. Зараз це наше вузьке місце, що не дозволяє заробити більше», — констатує Ярмак.

Ще більше можна заробити на свіжій малині, але такий бізнес і більш складний. Для цього потрібні інвестиції, передусім — в людей, додає спеціаліст.

Загалом за прогнозами ФАО, в 2018 році Україна збільшить зовнішні поставки малини на 40%, закріпившись на позиції четвертого найбільшого експортера у світі.

До слова, малиновий бізнес потребує чималих інвестицій. Створення підприємства, яке вирощувало б ягоди на 20 га з подальшою заморозкою, обійдеться в $300 тис. Окупиться такий бізнес за 4,5 роки, підрахували в Pro-Consulting.

Ринок печериць в Україні зріс на 168 млн грн

Ціна на печериці цього року істотно перевершила торішню: ціна з господарства практично не опускалася нижче 20 грн/кг.


Протягом 2017 року ціна на печериці просіла порівняно з 2016 роком лише кілька раз, і то несуттєво. Перший раз  у другій половині квітня з максимальною різницею в 10 грн, другий  - недовго в кінці другого тижня червня на 4 грн, і третій - у другій половині серпня з максимальною відмінністю в 7 грн.

Водночас ціна 2017 року в була істотно більшою з другої половини лютого до другої половини березня. Якщо в кінці лютого 2016 року з господарств гриб продавали по 23-24 грн, то за аналогічний період поточного року вже по 38 грн.

З другого тижня червня 2017 року ціна на печериці почала впевнено зростати, і була дуже високою все літо. В останній тиждень червня 2017 року печериці продавалися по 30 грн проти 16 грн за аналогічний період 2016 року. В середині липня різниця ще збільшилася: 18 грн торік і 35 грн цього року.

Нині передноворічна ціна на печериці зростає все стрімкіше, й однозначно сказати, наскільки 2017 рік перевершить попередній, складно, зазначили в УМДІС.

Наразі можна стверджувати, що ціна з господарства останніх днів грудня 2016 року перевершена ще минулого тижня. При цьому вартість печериць продовжує зростати.

Джерело: agrotimes.net