Німеччина посилює заходи біобезпеки проти АЧС

Наразі від АЧС вже постраждало близько десяти країн Європейського Союзу, зокрема, сотні спалахів було зафіксовано в Болгарії, Румунії та Польщі.

Щоб застерегти фермерів та інших громадян щодо небезпеки, яку становить африканська чума свиней, у Німеччині кількома мовами розповсюджують листівки, плакати та повідомлення в соціальних мережах. Зокрема, влада закликає людей з прикордонних районів не викидати харчові відходи, щоб не приваблювати диких кабанів. Про це повідомила міністр сільського господарства ФРН Юлія Кльокнер.

Інформаційна кампанія Німеччини буде спрямована на різні групи громадян, включаючи мандрівників, водіїв вантажівок, фермерів, мисливців, представників збройних сил.

«Останні випадки поширення АЧС показують, що людський фактор відіграє не останню роль у розповсюдженні хвороби», — заявила пані міністр.

Вона також зазначила, що обмеження міграції та послаблення обмежень щодо полювання на диких кабанів є можливими наступними кроками уряду задля запобігання поширенню АЧС.

Зараз країна, поряд з Іспанією, є найбільшим виробником свинини в ЄС, а експорт цього виду м’яса з Німеччини до Китаю за останні 6 місяців збільшився на 43%.

Джерело: PigUA.info 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раді сталася бійка після засідання аграрного комітету

У Верховній раді України сталася бійка після засідання комітету ВР з питань аграрної політики. Про це повідомляє РБК-Україна.

Так, сутички відбулися між депутатом ВР від фракції "Слуга народу" Андрієм Богданцем та активістами ВО "Свобода".

Зазначимо, у бійці брали участь нардепи Ради 7 скликання від фракції "Свобода" Едуард Леонов та Ігор Мірошниченко.

Підкреслимо, нардеп від "СН" Ірина Верещук повідомила, що активісти таким чином намагалися добитися зняття з розгляду закону про ринок землі.

"Тут були присутні активісти і були присутні представники асоціацій фермерських господарств, Юлія Тимошенко запропонувала проголосувати за зняття з розгляду загалом даного проекту. Сольський не пішов на таке голосування і запропонував перенести розгляд проекту на завтра. Це не сподобалось активістам і вони в такий невербальний спосіб тиснули і намагались довести думку Тимошенко до пана Сольського", - сказала Верещук.

"Активісти підійшли до керівника комітету і намагались десь дотиснути свою позицію. Голова комітету ж не може застосовувати фізичну силу", - розповіла нардеп.

Народний депутат від фракції "Слуга Народу" Андрій Богданець потрапив до лікарні після бійки в Верховні раді під час засідання комітету з питань агрополітики. Про це повідомляє заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у Facebook.

За її словами, Богданець потрапив в лікарню з підозрою на струс мозку.

"Андрій з підозрою на струс мозку в лікарні. Ми заявляємо про неприпустимість будь-якого тиску на народних депутатів під час обговорення і ухвалення державних рішень, у тому числі й у першу чергу - із застосуванням сили", - написала Кравчук.

Нагадаємо, комітет з питань аграрної політики продовжить розгляд законопроекту про обіг землі, яким передбачається відкриття ринку землі, в четвер, 12 грудня. Так 11 грудня комітет почав розгляд законопроекту №2178-10, який повинен бути підготовлений до розгляду у другому читанні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд повернув 14 майнових комплексів державного агрогіганта

Теґи: 

Про це повідомляє прем’єр-міністр Олексій Гончарук у телеграм-каналі.

"Ця багаторічна історія тягнулася в судах. Держава виграла суд. Подальшу долю маємо визначати за загальними правилами реформи управління державним майном.

Приватизація має бути прозорою та в умовах чесної конкуренції", - заявив Гончарук.

Нагадаємо, 4 грудня виконуючим обов’язки Державної продовольчо-зернової корпорації став громадянин Великобританії та екс-гендиректор агрохолдингу "Мрія" Саймон Чернявський.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Подобається'.

До найвисокооплачуваніших професій листопада потрапив головний агроном

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Професія Головний агроном з зарплатою від 80 тис. грн поступається лише Розробнику ігор (Senior Game Programmer) — зарплата від 90 тис. грн.

Серед обов'язків головного агронома — підготовка схем захисту рослин, закладка і контроль проведення випробувань препаратів, агрономічний супровід клієнтів, консультування клієнтів з питань біологічного захисту рослин, участь у виставках, конференціях, семінарах та інших заходах.

Окрім профільної вищої освіти та досвіду від 5 років, потрібне знання іноземних мов. 

Також до рейтингу потрапили директор з виробництва — зарплата від 70 тис. грн, Стюардеса/стюард — зарплата від 65 тис. грн та Media buyer, traffic manager, арбітражник — зарплата від 50 тис. грн.

Джерело: agroportal.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт української курятини перевищив півмільярда доларів

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, передає УНН.

Так, в січні-листопаді Україна експортувала 357,1 тис. тонн цього виду м'яса загальною вартістю 531,7 млн дол.

ТОП-споживачами українського продукту є Нідерланди, Саудівська Аравія і Словаччина.

За 11 місяців Україна поставила Нідерландам м'яса птиці на 101,2 млн дол. У той же час, Саудівська Аравія купила українського м'яса птиці на 96,2 млн дол., словаки - на 57 млн дол.

При цьому в Україну за цей період завезли тільки 121 тис. тонн м'яса птиці загальною вартістю 48,1 млн дол. Тобто, експорт продукту України перевищує імпорт в 4,4 рази (у ваговому вираженні).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раді відклали розгляд закону про відкриття ринку землі

Комітет з питань аграрної політики продовжить розгляд законопроекту про обіг землі, яким передбачається відкриття ринку землі, в четвер, 12 грудня. Про це заявив голова комітету Микола Сольський, передає РБК-Україна.

Так, 11 грудня комітет розпочав розгляд законопроекту №2178-10, який має бути підготовлений до розгляду у другому читанні.

"Я пропоную продовжити засідання з урахуванням напрацювання секретаріатом підкомітету завтра о 8 ранку. У нас не одне засідання буде. Всі бачите, яка кількість поправок", - заявив Сольський.

Також, Уряд не має остаточного варіанту земельної реформи із-за великої кількості внесених правок до закону, розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Додамо, згідно з результатами нового опитування, 58% українців не підтримують запровадження ринку землі.

Як повідомлялося раніше, закон про ринок землі у першому читанні підтримали "слуги народу" й 13 позафракційних нардепів.

Також Президент України Володимир Зеленський  у відеозверненні знову наголосив, що перед другим читанням до законопроекту про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення буде внесено норму про можливість продажу землі іноземцям лише після проведення всеукраїнського референдуму, а також буде зменшено граничний ліміт із концентрації землі в одних руках.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview