Німецький банк може стати наступним потерпілим від шахрайських дій власника КSG Agro Сергія Касьянова

Для того, щоб грабувати сучасні банки зовсім необов'язково, як Джон Діллінджер вріється в касовий зал з автоматом. Це справжнє колишній губернатор Дніпропетровської області та власник агрохолдинга КСГ Агро розумів ще вісім років тому, коли успішно "осваївал" гроші спасаемого державою "Родовид Банку", - повідомляє from-ua.com.

Схема по хищении государственных денег була проста, але в той же час вишукана. Входяче в склад КСГ Агрофірма з обмеженою відповідальністю "Союз-3" взяла в "Родовід Банку" кредит під заставу нежилого приміщення в Дніпропетровську загальною площею 2718 квадратних метрів. Однак вкрай в документах замість приміщення стало фігурувати земельний ділянка, яка фактично ніколи не існувала. Після того як на підставі фіктивних угод про заміну забезпечення іпотеки з нежилого приміщення зняли "Союз-3", оформляв новий кредит у банку "Кредит Днепр", який підконтрольна Сергій Касьянова фірма "Бізнес менеджмент груп" негайно передала цю нерухомість в іпотеку з метою запобігання її взыскания в пользу "Родовид Банку".

В ітоге державний банк банально "кинули" на круглу суму. Загальна кредитовая заборгованість "Союз-3" перед "Родовим Банком" перевищує 106 мільйонів гривень. А для того, щоб не віддати долг почали банкрути самого боржника, так і його фінансової застави, компанія "Бізнес менеджмент груп", яка 17 травня 2016 року постановою Хозсуда Дніпропетровської області була визнана банкрутом, незважаючи на судові рішення по кредиторським вимогам "Родовід Банку".

У 2012 році приїхала черга зарубіжних фінучреждень. "Кидок" був поданий під сушом вивести КСГ Агро в ТОП-3 свиноводчих компаній України. Так 26/29 жовября 2012 року між Німецьким банком Landesbank Baden-Württemberg та киргизьким сільськогосподарським та індустріальним холдингом KSG було укладено кредитний договір, підпис якого поставлений бенефіціаром агрохолдингу КSG Agro Сергій Касьянов. Відповідно до умов кредитного договору з метою часткового фінансування контракту № 20120220 кредитор надав кредитору кредит у розмірі 8,6 млн. Євро. При цьому общая основная сумма кредита составила 11,53 миллиона евро.

Вопрос залишився в тому, хто підпишується за договором покупець за цим кредитом? Ими стали ООО "Фактор-Д", а також ТОВ "Рантье", що володіє животноводческим комплексом у селі Ніва Трудовая Дніпропетровської області, 50% якого належить КСГ Агро. В результаті договору про гарантії між Landesbank Baden-Württemberg та двома вищезгаданими фірмами було укладено 16 листопада 2012 року, а підписаний за документом тодішнього директора обох підприємств Александра Лисової.

Ще одне договір на отримання кредиту у розмірі 4 мільйонів євро було підписано між германським Big Dutchman Pig Equipment та KSG Agricultural and Industrial Holdings Limited 20 серпня 2012 року. Как не сложно догадатися підпис під договором кредита поставлен Сергей Касьянов, а договори страхування були укладені 2 листопада 2012 року з ТОВ "Рантье" та ТОВ "Фактор-Д".

Визначення ситуації полягало в тому, що Александр Лисовий був людиною Касьянова, а решта акціонерів компаній виявилися "за бортом" прийнятого рішення по кредитам і займам загальною сумою більше 15-ти мільйонів євро. Дело в тому, що відповідно до статуту ТОВ "Рантье", право затвердження договорів укладеного на суму, що перевищує 20,5 тис. Гривень, належить Загальному зборів учасників товариства. Для компанії "Фактор-Д" ця сума не повинна перевищувати 62,5 тис. Гривень.

Після того як гроші були отримані, з'явилися черг наступної стадії схеми - доведіть послідовників до стану банкрутства. З цією метою попереднє керівництво компаній вело бізнес таким чином, щоб привести їх до економічної краху та банкрутства.

Впрочем, до кінця схеми довести не вдалося. У поточному році фінансове положення ТОВ "Рантье" та ТОВ "Фактор-Д" настільки погіршилося, що це стало причиною для зміни керівника. При цьому сама передача керівництва проходила з скандалом. Як заявили влітку адвокати компаній, попереднє керівництво виводило активи та саботировало передачу великої масиву документів, тим самим продовжуючи знищувати підприємства та блокуючи діяльність нової адміністрації.

Вопрос, пополнят ли немецкие Landesbank Baden-Württemberg і Big Dutchman Pig Equipment ряди постраждавших від мошеннических дій Сергея Касьянова, на сьогоднішній день залишається відкритим. Багато чого залежить, в тому числі від дій самих німецьких компаній, яким вже було рекомендовано звернутися в правоохранительные органи Німеччини за фактом фальсифікації, оскільки підписаний з ними договір є заведомо нікчемним.

Що ж стосується самого власника КSG Agro, то він сьогодні проходить у кримінальній справі по підготовці замаху на життя екс-віце-президента "Родовід Банку" Сергія Дядечка, який раніше розкрив схеми з розкрадання грошей з державного банку. 1 серпня минулого року Печерський районний суд обрав для Сергія Касьянова запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. І справа про шахрайство відносно німецьких компаній може стати хорошим "додатком" до розслідування розкрадань в "Родовід Банку".

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ТОП-3 тренди в АПК, які будуть актуальними в найближчі роки

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Тарас Висоцький виступив на панельній дискусії «Потенціал сільського господарства України – бачення українського агробізнесу» у рамках виставки AGRITECHNICA 2017, яка проходить у Гановері, Німеччина.

За словами експерта останні 10 років аграрний сектор суттєво виріс, проте в АПК ще залишається 30% нереалізованого потенціалу. Розвиток аграрної галузі генеральний директор УКАБ пов’язує зі швидким технологічним переоснащенням. «Аграрний сектор є драйвером економіки і вже починає створювати стимули для розвитку інших суміжних галузей, наприклад, для розвитку IT, що виробляє експортно-орієнтовані продукти з доданою вартістю. Наприклад, сьогодні на виставці перед семінаром були представлені перші українські розробки smart agriculture. Ці проекти вже отримують сертифікацію для потенційних іноземних покупців. Така тенденція буде продовжуватися», - розповів Тарас Висоцький.

Він виділяє ще один тренд в АПК - детінізацію сектору. На його думку, зміна системи оподаткування, відміна спецрежиму внутрішнього ПДВ та повернення експортного ПДВ призвели до поступового переходу аграрних підприємств, які раніше працювали за готівку, до більш цивілізованих, прозорих форм господарювання. Ці зміни можуть дозволити зменшити політичні ризики України, що в кінцевому рахунку має призвести до здешевлення кредитів. Доступні кошти, у свою чергу, покращать доступ аграріям до технологій та дозволять залучити високооплачувані та висококваліфіковані кадри.

Таким чином, на думку експерта, це допоможе збільшити ефективність, продуктивність та використати незадіяний потенціал галузі протягом двох-трьох років. Паралельно розвиватимуться й інші сектори, зокрема, переробка, що вироблятиме продукти з доданою вартістю.

«Цього тижня дуже популярна теза про брендування української продукції. Як державі, так і бізнесу треба зробити все залежне, щоб 187 країн світу, які імпортують нашу аграрну продукцію, мали розуміння того, що це продовольство з України», - резюмував гендиректор УКАБ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Нардеп збільшив частку в українському агрохолдингу

Про це йдеться в повідомленні Кернела на Варшавській фондовій біржі, передає Інтерфакс-Україна.

До 10 листопада Cascade Investment Fund володіла майже 5,4 млн акцій агрохолдингу.

Згідно з даними біржі, 16 листопада курс акцій Кернела зріс на 1,14% - до 47 польських злотих ($13,05 за поточним курсом).

Довідка: Kernel - найбільший виробник і експортер соняшникової олії в Україні. Виробляє і експортує зернові і надає послуги зі зберігання сільгоспкультур на елеваторах. В Україні здійснює дистрибуцію бутильованої олії під торговими марками Щедрий Дар, Стожар, Чумак Золота.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року.

Андрій Веревський через Namsen LTD володіє 38,1% акцій Кернела, інша частина перебуває у вільному обігу. У 2015 році ЗМІ стало відомо, що 5% акцій Кернел належить фонду депутата Віталія Хомутинніка Cascade Investment Fund.

Кернел завершив 2017 фінансовий рік (липень 2016 - червень-2017) з чистим прибутком в $176,2 млн, що на 21,7% менше, ніж в 2016 фінроці. Його виручка зросла на 9,1% - до $2,2 млрд.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Арабські країни готові вигідно купувати яловичину

Про це поінформував Євген Шатохін, міжнародний експерт з птахівництва та ВРХ, повідомляє прес-служба АВМ.

«Стара примітивна модель трейдингу напівтушами або чвертями не вирішить цю задачу. Ніхто у світі не торгує напівтушами, адже цей ринок не несе маржинальності. Він обмежений російським ринком та кількома іншими ринками СНД, де якість вторинна, а ціна первинна», - зазначив експерт.

За словами Євгена Шатохіна, максимальна маржинальність досягається шляхом маркетингу на цільові ринки окремих відрубів, отриманих в результаті специфічних карт розробки туш.

«І це не єдиний рецепт на шляху до успіху. Найбільші ціни дають країни арабського світу бажано за охолоджений продукт. А це в свою чергу передбачає халяльний забій, виключну гігієну виробництва та сучасний потужний "холодний ланцюг", якісні пакувальні матеріали, які забезпечать термін придатності охолодженого м'яса більше 90 днів та професійний потужний маркетинг», - підкреслив він.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Агрохолдинг Юрія Косюка отримав $ 47 млн чистого прибутку

Згідно з фінансовим звітом компанії в середу, виручка МХП за цей період виросла на 9% - до $ 370 млн, валовий прибуток - на 16%, до $ 92 млн, EBITDA - на 5%, до $ 105 млн, пише Інтерфакс-Україна.

За січень-вересень 2017 року агрохолдинг збільшив чистий прибуток в 2,5 рази - до $ 257 млн. Виручка МХП за дев'ять місяців 2017 року зросла на 18% - до $ 970 млн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Довідка: "Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. Земельний банк компанії  станом на початок 2016 року складав близько 370 тис. га. Агрохолдингу належить 30 підприємств в 14-ти регіонах України, а також м'ясопереробні потужності в ЄС, центр дистрибуції і логістики в ОАЕ. МХП експортує свою продукцію в 70 країн. Чистий прибуток МХП в 2016 році склав $ 69 млн.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Розпочато погашення кредиторської заборгованості за бюджетними програмами підтримки АПК

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, вже спрямовано перші 175 млн гривень на погашення кредиторської заборгованості за бюджетним програмами: КПКВК 2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» (75 млн грн), КПКВК 2801540 «Державна підтримка галузі тваринництва» (100 млн грн).

Загалом, кредиторська заборгованість за даними бюджетними програмами складає 176,4 млн грн та 158,3 млн грн відповідно, яку планується погасити до кінця року у повному обсязі.

Крім того, найближчим часом буде погашено кредиторську заборгованість за програмою КПКВК 2801180 «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі» в обсязі 55 млн гривень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview