182818
178171

Новий кооператив з розведення кіз запрацював на Київщині

На сьогодні налічується 170 голів кіз, пише milkua.info.

«Це уже четвертий кооператив у нашій громаді. Крім створення нових робочих місць, кооператив уже сьогодні запланував нові можливості для свого розвитку — виробництво та продаж сирів далеко за межами громади», — повідомив голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко.

Як повідомляє директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону Сергій Слинько, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у липні центр проводив тренінг «Розвиток кооперації та сільське підприємництво на селі для ОТГ».

«Саме на прикладі Карашинської ОТГ учасники цього масштабного заходу і знайомились із успішними проектами розвитку кооперації в громаді. А тепер досвід кооперації Карашинської ОТГ збагатився ще на один, сподіваємось, так само успішний, кооператив», — зазначає Сергій Слинько.

Радник із регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва вважає, що Розвиток кооперативів став суттєвою складовою Стратегії розвитку громади. Він також зауважив, що у селі Глушки таким чином вирішилася проблема із роботою та працевлаштуванням.

«Як і кожен бізнес, він має свої ризики. Це і належне утримання кіз, і забезпечення якості продукції, і її подальший збут. Багато що залежить від голови кооперативу, його здатності налаштувати процес і управляти ним. Як це буде відбуватися, я прогнозувати не беруся. Проте, позитивний досвід інших кооперативів громади та козина ферма, яка успішно діє у цьому ж селі, налаштовують на позитивні прогнози», — додає він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Аграрний бізнес інвестує в біоенергетику

«Біоенергетика як інвестиції майбутнього» - топ-тема міжнародного форуму біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі  AgroEnergyDAY 2018, який відбудеться 30-31 жовтня в Міжнародному Виставковому Центрі (м. Київ, Броварський проспект 15, пав. №1, конф.-зал №1).
Форум відбудеться в рамках 12 міжнародної виставки сільськогосподарської техніки  та обладнання «ІнтерАГРО 2018».

ІнтерАГРО 201Дводенна програма AgroEnergyDAY 2018 включатиме:

 • обговорення ключових питань розвитку ринку біоенергетики;

 • презентацію практичних кейсів реалізації біогазових проектів вітчизняними агровиробниками;

 • обговорення можливостей використання аграрних залишків та енергетичних культур;

 • представлення технологічних рішень  від іноземних та вітчизняних компаній;

 • практичний курс енергоефективності та енергоаудиту для агрогосподарств, представників сільських територіальних громад та комунальних підприємств;

 • механізми створення та роботи енергокооперативів.

 

Серед ключових спікерів AgroEnergyDAY 2018:

 • Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України

 • Юрій Шафаренкодиректор Департаменту відновлюваних джерел енергії Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

 • Іван Тракслер, директор ТОВ «МХП Еко-Енерджи»

 • Матіас Шльоґльвіце-президент компанії FTF GmbH (Німеччина)

 • Юрій Епштейн, директор Аккорд Лтд, консалтингова компанії в біогазовій енергетиці

 • Станіслав ІгнатьєвХарківський енергетичний кластер

 • Тетяна ЖелєзнаБіоенергетична асоціація України

 • Віктор Михайловський, к.т.н., директор ТОВ «Енвітек»

 • Олександр Мороз, директор Бюро Intech Slovakia та TTS (Чехія)

 • Ірина Гнапдиректор SALIX ENERGY та інші.

 

Вперше, учасники AgroEnergyDAY 2018 матимуть змогу відвідати спеціалізовану експозицію біоенергетичних технологій та ознайомитися із технологічними рішеннями від компаній: FTF (Zero Emmition Energy), Енвітек, Про енерджи, Essa Technopark, Вільна Енергія, Тефф, AІСС ГРУП, Брикетуючі технології, Біоенергетична асоціація України, Осмос-Інвест, Спецлісмаш та інші.

Детальна програма AgroEnergyDAY 2018 на сайті www.agroenergyday.kiev.u

Для реєстрації перейдіть за посиланням  https://goo.gl/6V55dB 

Ваш вибір 'Подобається'.


«Хвиля агроінновацій» від учасників InterAGRO Innovation Award 2018

30 жовтня в рамках міжнародної виставки сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2018» відбудеться церемонія нагородження міжнародного технічного конкурсу, що визначає найкращі рішення у виробництві сільськогосподарської техніки та обладнання «InterAGRO Innovation Award 2018».

У 2018 році у конкурсі беруть участь 19 світових брендів, які представили 35 новинок у 8 номінаціях.

 • У номінації «Трактори різного призначення» була представлена новітня система повного приводу FENDT VarioDrive від компанії AGCO.

 • Компанія New Holland в номінації «Самохідні збиральні машини» презентувала систему IntelliSense, що на 10% збільшує продуктивність комбайну. А компанія CLAAS - систему безперервного налаштування параметрів тангенціальної системи обмолоту клавішних та гібридних комбайнів

 • 8 новинок представили компанії AGCO, LemkenMASCHIO GASPARDO, KUHN, Vӓderstad, HORSCH, «Технополь», Veles Agro у номінації  «Машини для обробітку ґрунту та сівби».

 • У номінації «Техніка та обладнання для заготівлі та приготування кормів» були представлені: рулонний прес від компанії PÖTTINGER, нова лінійка одношнекових причіпних кормозмішувачів Profile від компанії KUHN, а також технологія NIR Technology від New Holland, що дозволяє вкрай точно виміряти вологість  та аналізує такі властивості, як вміст сухої речовини, сирого білку і крохмалю.

 • Італійський лідер аграрного машинобудування Maschio Gaspardo представив нову технологію швидкісного висіву в номінації «Вузли та агрегати для сільськогосподарської техніки», а німецька компанія CLAAS - нову систему контролю тиску в шинах. 

 • У номінації «Машини та устаткування для внесення добрив»  чеська компанія Bednar, німецька AMAZONE та український виробник «Технополь».

 • Інноваційні розробки в номінації «Устаткування і програмне забезпечення точного землеробства» презентують компанії Amazone та Raven.

 • Номінація «Техніка та обладнання для захисту рослин» представлена обприскувачами Laser  компанії TECNOMA та самохідним обприскувачем  Stronger HD компанії KUHN.

 • Номінація «Іригаційна техніка та обладнання» буде  представлено GPS-додаток SmartRain від компанії BAUER GROUP.

 

До складу конкурсної комісії увійшли вітчизняні експерти, фахівці в сфері сільськогосподарської техніки та обладнання, видатні вчені, професіонали-практики, керівники великих аграрних підприємств України.

Переможців буде оголошено на виставці «ІнтерАГРО 2018» 30 жовтня о 16:30  в 14 конференц-залі, пав. 3, Міжнародний виставковий центр, Броварський пр-т, 15.

Акредитація на захід за телефоном: 050 310 8102 або e-mail: [email protected]

Ваш вибір 'Подобається'.


Державний агрогігант закупить зернових на 1,3 млрд грн

В рамках цьогорічної програми планується закупити у сільгоспвиробників близько  360 тис тонн пшениці, кукурудзи та ячменю. На авансування сільгоспвиробників заплановано виділити  1,3 млрд грн, повідомляє прес-служба ДПЗКУ.

Традиційно, програма закупівель зерна майбутнього врожаю проходитиме у два етапи. На першому етапі сільгоспвиробнику потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу ДПЗКУ, сформувати необхідний пакет документів та укласти договір поставки безпосередньо у центральному офісі корпорації. Після підписання договору, держкорпорація здійснює попередню оплату на поточний рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3600 гривень за одну тонну зерна з урахуванням ПДВ. На другому етапі ДПЗКУ проводить остаточний розрахунок  після передачі зерна у власність корпорації.

Цього року вартість коштів становитиме від 9,5% до 13% річних в залежності від кількості законтрактованого товару та базису поставки. Враховуючи те, що програма закупівель зерна майбутнього врожаю в ДПЗКУ проводиться вже не перший рік, корпорація пропонує додаткову знижку у розмірі 0,25% тим сільгоспвиробникам , які приймають участь в програмі 2 і більше років. А також, додаткову знижку у розмірі 0,25% отримують фермери при укладанні Аграрної розписки.

 В Україні дорожчає насіння соняшнику

За даними ІА «АПК-Інформ», станом на 25 жовтня ціни попиту на олійну в Україні озвучуються, як правило, в межах 9800-10800 грн/т СРТ, що на 300 грн/т вище, ніж в аналогічний період місяцем раніше.

При цьому, згідно з офіційними даними Держслужби статистики України, станом на 1 жовтня п. р. фіксується зростання частки запасів соняшнику на переробних підприємствах та елеваторах – до 42% проти 39% на початок жовтня 2017 р.

Зазначимо також, що подібна тенденція не характерна для даного періоду сезону, оскільки кількість пропозицій олійної в даний час оцінюється як достатня.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Щомісяця на складах лишається 5-10 тисяч тонн морозива

Про це повідомив виконавчий директор  Асоціації українських виробників «Морозиво і заморожені продукти» Віталій Пахолюк під час УАК Challenge АГРО, пише agroportal.ua.

«Ми щорічно виробляємо морозива близько 96 тисяч тонн, використовуючи 300 тисяч тонн молока. Попри кризу, збільшили виробництво на 10%, а експорт — на 17%», — зазначає Віталій Пахолюк.

За його словами, асоціація експортує в країни ЄС понад 30% товарів.

»Європейці дуже прискіпливо ставляться до сировини, з якої маємо виробляти морозиво. Вони вимагають, аби молоко було лише класу «екстра», — розповідає Пахолюк.

За його даними, щороку виробництво молока «екстра» класу в Україні зростає. У 2017 році воно збільшилось на 16%, а в цьому —  на 20%.

Ваш вибір 'Подобається'.