Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,06 грн/дол

На сьогодні офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,06   грн/долар. Таким чином, згідно з інформацією, наданою Нацбанком України та провідними українськими банками, основні іноземні валюти станом на ранок 07липня обмінються за таким курсом:

Порівняно з середою курс обміну основних іноземних валют підвищився.

За матеріалами https://kurs.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

DuPont Pioneer увійшла у ТОП-10 кращих компаній України по взаємодії зі ЗМІ

В рамках Всеукраїнського конкурсу серед журналістів України PRESSZVANIE представники ЗМІ в свою чергу визначили найкращі компанії по взаємодії з медіа. DuPont Pioneer посіла 6-те місце у рейтингу “pressЗНАНИЕ 2017” серед 246 компаній України та стала №1 серед компаній агропромислового комплексу.

У 2017 році представники ЗМІ оцінювали 246 компаній та державних структур. Компанія DuPont Pioneer, яка вперше була номінована на участь в конкурсі, увійшла у ТОП-10 найкращих компаній України по взаємодії зі ЗМІ, посівши 6-те місце серед всіх учасників, та стала №1 серед аграрних компаній.

«Журналіст для DuPont Pioneer – це, насамперед, партнер, з яким ми працюємо задля єдиної мети, разом розвиваємо та ділимось знаннями з нашою цільовою аудиторію на аграрному ринку. Тому наші взаємовідносини зі ЗМІ базуються на поняттях партнерства, чесності, прозорості, відкритості та швидкості. В нас немає переваг і наші двері відкриті для всіх, кому цікава тема сільського господарства. Ми не лише ділимося інформацією з нашими клієнтами завдяки посередництву медіа, але і прагнемо давати поглиблені знання самим журналістам, інформуючи та роз’яснюючи певні аспекти, - прокоментувала Анна Бабіч, Менеджер з комунікацій компанії DuPont Pioneer. - Це честь і задоволення потрапити до списку найкращих по взаємодії зі ЗМІ, отримавши реальний відгук від тих, з ким працюємо. Для нас важлива прозорість конкурсу, адже методологія проста і всі результати голосування є відкритими для перегляду. Дякуємо колегам за визнання і обіцяємо надалі тримати цю високу планку в своїй роботі!».

DuPont Pioneer розширила присутність у медіа-просторі України за 4 роки проактивних комунікацій і представила новий формат спілкування із журналістами на аграрному ринку – медіа клуби. Це дозволило компанії зробити акцент на найбільш актуальних питаннях, які цікавлять цільову аудиторію, та здобути широку присутність у ЗМІ.

З повним списком рейтингу можна ознайомитися за посиланням.

Компанія DuPont Pioneer – провідний світовий розробник та постачальник сучасних технологій в галузі генетики рослин, який забезпечує високоякісним насінням сільгоспвиробників в більш ніж 90 країнах світу. Компанія Pioneer надає агрономічну підтримку та супровід з метою підвищення продуктивності і прибутковості аграріїв, а також прагне розвивати системи стійкого ведення сільського господарства у всьому світі. «Наука і сервіс для Вашого успіху»®./ 

Компанія DuPont (NYSE: DD) надає на міжнародному ринку наукові та технологічні рішення у вигляді інноваційних продуктів, матеріалів і послуг світового класу з 1802 року. Компанія впевнена, що завдяки співпраці з клієнтами, урядами, неурядовими організаціями та лідерами суспільної думки зможе вирішити такі глобальні проблеми, як забезпечення здоровими продуктами харчування людей по всьому світу, зниження залежності від викопних видів палива, захист життя та навколишнього середовища. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Гарна бізнес-можливість: абрикос виріс в ціні майже в 1.5 рази

На цьому тижні спостерігається зростання ціни на вітчизняний абрикос в Україні. Згідно моніторингу порталу «Інфо-Шувар», ще на минулому тижні, на майданчиках найбільших гуртових ринків країни вітчизняний абрикос пропонували за середньою ціною 21-23 грн/кг (0,71-0,78 EUR/кг). Станом на 6 липня, середня ціна на абрикос на найбільших гуртових ринках країни становить  14-40 грн/кг (0,47-1,35 EUR/кг).

Найдорожчу ціну на абрикос сьогодні пропонують на майданчиках найбільшого оптового ринку Західного регіону «Шувар» 30-40 грн/кг (1,01-1,35 EUR/кг), а найдешевший абрикос можна придбати на ринку «Нежданний» у Херсонській області за ціною 14-16 грн/кг (0,47-0,54 EUR/кг). На ринку «Столичний» у Києві ціна на абрикос коливається в межах 20-30 грн/кг (0,68-1,01 EUR/кг).

В господарствах Південних регіонів сьогодні пропонують абрикос по 12-25 грн/кг (0,41-0,84 EUR/кг), в залежності від якості.

Таке здорожчання пояснюють насамперед скороченням пропозиції  із Півдня, а також зростанням попиту на імпортну продукцію. За даними «Інфо-Шувар», оптові ціни на абрикос виробництва Іспанії сьогодні в Україні становлять 40-43 грн/кг (1,35-1,45 EUR/кг),  а грецький абрикос коштує 32-36 грн/кг (1,05-1,22 EUR/кг).

В цьому сезоні  попит на імпортний абрикос збільшився майже в 2 рази.  В травні 2017 року Україна імпортувала 465 тон цієї продукції, для порівняння, в травні минулого року імпорт слав лише 260 тон. Всього за минулий рік Україна імпортувала 1, 2 тис тон абрикосів. Туреччина Іспанія та Греція традиційно лишаються головними постачальниками.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

А чи знаєте ви реальну зарплату працівників агросектору?

Станом на початок червня середня зарплата по Україні становила 6840 грн. При цьому зарплата працівника сільського господарства – 5867 грн. (це на 2,7% більше середньої зарплати на початок травня і в 1,58 рази більше відносно попереднього року). Про це йдеться у повідомленні Держстату про середні зарплати по галузях в Україні.

На жаль, більш детальної інформації поки немає, але її може доповнити статистика сайту-агрегатора, присвяченого пошуку роботи та працівників ua.trud.com. До речі, картина тут виглядає дещо інакше.

Зокрема, у квітні середня зарплата в сільському господарстві за статистикою сайту становила 13 312 грн., у червні – близько 10 000 грн. Зарплати керівного ланки легко «дотягують» до $1,5-2 тис.

Найбільш затребуваною професією в Україні в галузі сільське господарство, за даними сайту, є агроном-консультант.

За матеріалами AgroPravda.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Індекс цін на продовольчі товари ФАО зріс завдяки підвищенню цін на пшеницю та м'ясо

Індекс цін на продовольчі товари ФАО - середньозважений за місяць показник, що відслідковує ціни на п’ять основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках, був опублікований сьогодні, і становить 175,2 пункти в червні, що є більше на 1,4 відсотків порівняно із травнем та на 7,0 відсотків у порівнянні з минулим роком, повідомляє прес-служба ФАО.

Індекс цін ФАО на зернові зріс на 4,2 відсотки в цьому місяці, за рахунок підвищення цін на високобілкові сорти пшениці, що було спричинене погіршенням стану посівів у США. Ціни на кукурудзу, навпаки, зменшилися за рахунок рекордних врожаїв у Південній Америці.

 Індекс цін ФАО на м'ясо та молочну продукцію також збільшився, тим часом, як на рослинну олію та цукор зменшився.

 Також в ФАО повідомили, що глобальні запаси зернових ймовірно будуть залишатись в надлишку в наступному році - за даними останніх зведених підсумків ФАО по пропозиції та попиту на зернові, що був також опублікований сьогодні.

 ФАО знизила прогнози червня щодо глобального врожаю пшениці в 2017, в той же час збільшуючи прогноз по врожаю кукурудзи та рису. Глобальне виробництво зернових цього року, скоріш за все, буде становити 2 593 мільйони тон, що є на 0,6 відсотків менше за обсяги 2016 року.

Очікується, що світові запаси зернових будуть зростати і надалі, до встановлення нового рекорду – близько 704 мільйона тон.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В США будуть вирощувати кукурудзу, стійку до шкідників

Агентство з охорони навколишнього середовища США дозволило вирощування в країні генно-модифіковану кукурудзи SmartStax Pro від компанії Monsanto.

Новий вид кукурудзи виділяє пестицид на основі молекул РНК, який пригнічує певний ген в личинці західного кукурудзяного жука, і вбиває таким чином шкідника, пише New Scientist.

РНК-пестицид - ідеальний засіб захисту рослин, тому що його можна налаштувати на знищення певного виду комах, залишаючи інших неушкодженими. Для людини і тварин він також нешкідливий, тому що руйнується в кишечнику. Більш того, люди і так їдять пригнічують гени молекули РНК, адже багато організми виробляють його в клітинах природним чином.

Агрохімічні холдинги Monsanto і Dow, які розробили даний вид кукурудзи, очікують схвалення інших країн, тому комерційний запуск стійкою до шкідників кукурудзи може затягнутися на кілька років. Однак виробники сподіваються почати продавати її фермерам вже до 2020 року.

Джерело: http://agriculture.by

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview