Оновлений європейський закон посилив контроль за антибіотиками у тваринництві

Оновлений європейський закон посилив контроль за антибіотиками у тваринництві

Основні зміни стосуються двох ключових напрямків – ветеринарних лікарських засобів і виробництва та обігу ветеринарних медичних кормових добавок. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації, пише pigua.info.

Прийняття даного законодавства є важливим і для України, оскільки ним посилюється контроль за використанням антибіотиків у тваринництві. Однак, дана сфера в нашій державі наразі не врегульована, що може призвести до ускладнення експорту продукції тваринництва з України до ЄС.

«Європейське законодавство є рамковим. І якщо країна прагне завозити продукцію тваринного походження – молоко, м’ясо тощо, її національне законодавство має відповідати європейському. Тому, на сьогодні, для бізнесу та економічного розвитку країни в цілому надзвичайно важливим є його оновлення. Повертаючись до питання антибіотиків, їх використання в нас майже не регулюється. А в ЄС встановлені досить жорсткі норми їх використання. Так, для профілактики та стимулювання росту вони повністю заборонені», — пояснив координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів Дмитро Кирилюк.

Держпродспоживслужба спільно з Мінагрополітики розробляє нову редакцію Закону «Про ветеринарну медицину». Бізнес очікує, що ще цього року фінальний документ буде опубліковано для його подальшого обговорення.

Крім того, бізнес-спільнота сподівається, що в оновленій версії національного Закону будуть міститись ТОП-5 ключових змін, які дозволять врегулювати такі питання. Варто наголосити, що наразі 4 з 5 пунктів в Україні не врегульовані взагалі.

По-перше, процедура реєстрації та перереєстрації ветеринарних лікарських засобів є занадто забюрократизованою. Так, до прикладу в Європі препарат потрібно зареєструвати, а через 5 років здійснити його перереєстрацію. Подальша перереєстрація потрібна, лише, коли, до прикладу, є зміни у складі препарату тощо. В Україні ж перереєстрацію потрібно здійснювати кожній 5 років, що однозначно не спрощує умови для ведення бізнесу.

По-друге, необхідно посилити контроль за обігом та використанням антибіотиків в тваринництві.

По-третє, необхідно врегулювати питання використання автогенних вакцин (використовується як альтернатива антибіотикам).

По-четверте, важливо привести до єдиного знаменника профільну термінологію, до прикладу, що таке «ветеринарний лікарський засіб», «кормова добавка», «медична кормова добавка».

І, по-п’яте, вдосконалити процедуру профілактики та лікування інфекційних захворювань в сільському господарстві, особливо в галузі птахівництва.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/onovlenyj-yevropejskyj-zakon-posylyv-kontrol-za-antybiotykamy-u-tvarynnyctvi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати