158635

Органічне виробництво в Україні – що далі?

Минулого тижня Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який покликаний вдосконалити правове регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізувати українське законодавство у відповідності до законодавства ЄС в даній сфері. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Органічне сільське господарство – важливий нішевий ринок. І для того, щоб розвивати даний напрямок в Україні, необхідно підвищувати обізнаність як фермерів, так і споживачів щодо того, яка продукція є органічною та яка роль їй відводиться у забезпеченні продовольчої безпеки країни. 

Дослідження показують, що рівень обізнаності є досить низьким навіть в європейських країнах, де органічне виробництво вже давно усталений тренд. Опитування 2017 року[1], проведене Європейською асоціацією захисту рослин (ECPA), показало, що європейці не мають чіткого розуміння того, що робить продукт "органічним" та недооцінюють потенційну серйозність стану продовольчої безпеки у світі.

Майже половина респондентів (45%) відповіли, що вони надають перевагу органічній продукції над звичайною. При цьому середній показник за чотирма країнами показує, що лише 28% респондентів обізнані про використання засобів захисту рослин (ЗЗР) в процесі органічного виробництва. Так само як і традиційні господарства, органічні господарства також використовують ЗЗР для захисту сільськогосподарських культур від численних шкідників, грибків, бактерій та бур’янів.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), 40% врожаю втрачається через шкідників та хвороби. Більше того, FAO попереджає, що без використання засобів захисту рослин ці втрати можуть подвоїтися. Тобто, без використання ЗЗР ми ризикуємо втратити до 80% врожаїв!

Це значний виклик для усього світу, і його рішення потребує інноваційного та цілісного підходу до ведення сільського господарства. Насправді, сьогодні всі – держава, бізнес, фермери, бджолярі, науковці та інші зацікавлені сторони – повинні об’єднувати зусилля для того, щоб знайти спільні рішення для забезпечення сталого та безпечного майбутнього.

В Україні органічне виробництво тільки зароджується. Новий закон – важливий крок для розвитку галузі, але потрібно не забувати, що основний документ встановлює лише загальні принципи, а більш конкретні вимоги міститимуться у підзаконних актах, для розробки яких маємо рік до того, як закон дію набуде чинності. Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що підзаконні нормативно-правові акти будуть напрацьовані вчасно, із залученням  експертного середовища та бізнесу.  

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українська пшениця тестує нові вершини

Про це повідомляє прес-служба УКАБ.

Світові підвищувальні тенденції на ринку пшениці сприяють росту вартості і української зернової культури. У короткостроковій перспективі тренд до зростання збережеться, оскільки за даними МСГ США, світове виробництво у 2018/2019 МР скоротиться на 21,7 млн тонн до 736,2 млн тонн. У порівнянні з попереднім роком найбільш суттєве скорочення виробництва очікується в країнах ЄС  (-6,6 млн тонн) та Росії  (-17,9 млн тонн).

Варто відзначити, що цьогорічне світове споживання складе 748,8 млн тонн, що на 12,6 млн тонн перевищує показник світового виробництва. Проте високі перехідні запаси минулих років повність задовольнять зростаючий попит зі сторони імпортерів. Як результат, зменшення прогнозованих світових обсягів виробництва та перехідних запасів пшениці у короткостроковій перспективі будуть тримати ринок у напрузі, а імпортери намагатимуться якнайшвидше законтрактувати необхідні обсяги для імпорту.  

Нагадаємо, що наразі валовий збір пшениці в Україні очікується на рівні 24 млн тонн (13 млн тонн продовольчої якості), що на 2 млн тонн менше показника минулого року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні вперше запустять проект з вирощування перлин

Теґи: 

Про це з посиланням на ректора вузу Юрія Кирилова інформує «Агро-Юг».

Реалізація проекту розпочнеться вже цієї осені. Він стане першим подібного роду в Україні.

Технологію вирощування перлин запозичили в Китаї, де займаються цим промислом ще з XIII століття. Нині країна є найбільшим у світі виробником цього товару, а «перлинна» індустрія забезпечує роботою приблизно 300 тис. чоловік.

Кирилов зазначає, що були складнощі з маточним поголів’ям устриць, але її вдалося вирішити.

Технологія вирощування перлин зазвичай полягає в тому, що до раковини молюска вводиться сторонній предмет — шматочок кістки, глини, дерева тощо. Потім її повертають у водойму і чекають, доки інородне тіло обросте перламутром.

У природному середовищі перлини трапляються досить рідко – 1 на 100 молюсків. Для утворення дорогоцінного каменю потрібно 3-5 років.

До слова, раніше Херсонський ДАУ успішно реалізував проект з вирощування австралійських червоноклешневих раків. Там говорять, що ці членистоногі будуть дуже вигідними для українських підприємців, адже раки невибагливі до умов вирощування в можуть жити навіть у стоячій воді.

Джерело: agroday.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За експортера українських горіхів внесли рекордну суму застави

Разом з ним підозру отримав і керівник однієї з вінницьких фірм, яка була начебто замішана у контрабанді горіхів, пише gazeta.ua.

Його затримали і встановили суму застави у 50 мільйонів гривень. Це майже 2 мільйони доларів, зважаючи на нинішній курс. Ці гроші внесли.

"Вони організували схему ухилення від податків. У 2015–2016 роках члени цієї злочинної організації забезпечили призначення на найбільш важливі посади в органах ДФС України своїх представників. Організували таким чином систему управління, у якій учасники злочинної організації мали вплив на прийняття всіх важливих рішень", - сказав раніше Генпрокурор України Юрій Луценко.

Ніяких прізвищ не прозвучало. З власних джерел, мова, можливо, йде про Володимира Заскіна.

Його дружина Ілона очолювала вінницьку податкову. А самого Володимира завжди вважали "смотрящим" за прибутковим горіховим бізнесом. Він і сам був директором та засновником підприємств-експортерів грецьких горіхів: ТОВ "Євро Рал" та ТОВ "Вінекспорт". За Заскіна внесли заставу 50 мільйонів гривень.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні подешевшали курятина та яйця

Про це свідчать дані інфляційного барометра станом на 9 серпня, передає УНН.

Ціни знизилися на 7%. Курячі яйця тепер коштують 27,4 грн за десяток, а курятина - 91,09 грн за кілограм продукту.

Також за місяць подешевшала сметана — на 7,7% до 53,1 грн за кг, цукор — на 1,4% до 15,4 грн за кг, крупи гречані - на 6,2% до 20,2 грн за кг, ковбаси - на 3,1% до 170,3 грн за кг.

Поряд з цим, подорожчала яловичина — на 5,6% до 136,4 грн за кг. Відбулося зростання вартості макарон — на 11,5% та олії - на 5,7%, до 38,4 грн за літр.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У світі стрімко дешевшають продукти

Індекс світових цін на продовольство в липні склав 168,8 пунктів, що на 6,5 пунктів (на 3,7%) нижче показника за червень та на 10,3 пунктів (3,7%) нижче, ніж у липні 2017 року. Липневе падіння пов'язане зі зниженням експортних котирувань пшениці, кукурудзи і рису, - повідомляє Інтерфакс-Україна.

Індекс цін на рослинні олії у липні порівняно з червнем знизився на 4,2 пунктів (на 2,9%), до 141,9 пункту. Скорочення йде шостий місяць поспіль. Індекс досяг мінімального рівня за останні 2,5 року. Найбільше подешевшало пальмова та соєву олію, що пов'язано з млявим експортним попитом.

Індекс цін на м'ясо в липні склав 170,7 пунктів, знизившись на 3,3 пункта (на 1,9%) у порівнянні з переглянутим червневим значенням.

Індекс цін на молочну продукцію в липні порівняно з липнем знизився на 14,1 пунктів (на 6,6%), до 199,1 пункта. Він також опинився на 8% менше показника липня минулого року.

Індекс цін на цукор у липні склав 166,7 пунктів, що на 10,7 пунктів (на 6%) нижче, ніж у червні, і майже на 20% менше показника липня 2017 року.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview