Органічне землеробство забезпечує майже дворазову економію на інвестиціях

Органічне землеробство забезпечує майже дворазову економію на інвестиціях

«У нас інвестиції в вирощування 1 га пшениці складають 9–10 тис. грн., тоді як у великих агрокомпаніях, наскільки я знаю — 18 тис. грн», — розповів директор органічного господарства ТОВ «Старий Порицьк» (Іваничівський р-н Волинської обл.) Валентин Обштир, пише propozitsiya.com.

Секрет, як вважає директор господарства, полягає в органічному землеробстві, тобто у відсутності витрат на мінеральні добрива та ЗЗР. Звичайно, урожайність у його господарстві теж нижча, ніж у «латифундистів», — 3–4 т/га.

Але й за такої врожайності господарство має з кожного гектара землі близько 10 тис. грн. прибутку. Щоправда, такої прибутковості, як зізнався Валентин Обштир, вдалося досягти винятково завдяки тваринництву: одних лише дійних корів у господарстві 300.

Для потреб поголів’я під кормові культури відведено половину земельного банку господарства, загальна площа якого становить близько 1000 га. У свою чергу, поголів’я продукує щороку майже 10 тис. т органічних добрив. Як відзначає В. Обштир, цього мало для таких площ.

На літрі молока господарство заробляє майже 4 грн, хоч і продає без органічної «премії», за ціною звичайного молока екстра-класу. Якщо ж продавати продукти переробки (у господарстві є цех з виробництва органічних твердих і м’яких сирів), то прибуток від 1 л молока збільшується до 8 грн. Однак наразі здійснюється власна переробка лише 20–25% обсягів надоєного молока.

Натомість продукцію органічного рослинництва, яка вирощується на 400 га, — пшеницю, гречку, насіння льону — господарство відправляє на експорт. Всю цю продукцію купують пекарі, зокрема, швейцарці купують насіння льону, а німці — гречку, які використовуються для випікання хліба.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/orhanichne-zemlerobstvo-zabezpechuye-majzhe-dvorazovu-ekonomiyu-na-investyciyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН