Осінні «помічники» для врожайності зернових

Що потрібно озимим зерновим восени? Підвищити енергію проростання насіння та польову схожість й поліпшити ріст і розвиток кореневої системи, щоб молоді рослини могли конкурувати за світло, вологу та простір. А ще – усунути дефіцит необхідних елементів живлення, щоб вони повноцінно розвивалися. Крім того, важливо також підвищити стійкість озимини до різного роду стресових умов, особливо низьких, температур та їх різких перепадів – адже від цього залежатиме, наскільки підготованими рослини увійдуть на перезимівлю і як добре зможуть перезимувати.

Забезпечити увесь цей спектр потреб озимини не так вже й складно, запевняють експерти «UKRAVIT»: необхідно лише застосувати комплекс стимуляторів росту та спеціальні мікродобрива при обробці насіннєвого матеріалу. 

«Передпосівна обробка насіння мікродобривами є першим кроком у програмі мінерального живлення культур, який дозволяє краще реалізувати потенціал їх високої продуктивності, – відзначає керівник відділу розвитку продуктів та сервісів мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Метою цього заходу є підвищення енергії проростання насіння та польової схожості, прискорення росту та розвитку кореневої системи, особливо кореневих волосків, які активно споживають воду і мінеральне живлення. Крім того, споживання культурами легкодоступних сполук фосфору, кальцію та мікроелементів сприяє появі дружніх ранніх сходів і ранньому відростанню культур навесні». 

Для передпосівної обробки насіння озимих зернових він радить обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Р Старт: воно на 3-5% підвищує енергію проростання насіння та на 8-10% т – польову схожість, а також забезпечує появу дружніх сходів. При цьому воно поліпшує імунітет культур та їх стійкість до різного роду стресів, захворювань і шкідників. А активуюча дія на ріст і розвиток кореневої системи дозволяє молодим рослинам покращити процеси живлення із ґрунту.

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

А щоб зміцнити культуру в загальному і забезпечити їй гарну перезимівлю, Авангард Р Старт рекомендується поєднувати зі стимулятором росту Гулівер Стимул (гумат калію в перерахунку на гумінові кислоти – не менше 40 г/л, бурштинова кислота – 3 г/л, мікроелементи, інші біологічно активні елементи). Він підвищує стійкість рослин до несприятливих умов, сприяє утворенню потужної кореневої системи, прискорює ріст і розвиток рослин, покращує цвітіння і плодоношення і в загальному забезпечує прибавку врожайності на 10-50 % (залежно від культури). Тож обробка посівного матеріалу, а також позакореневі осінні підживлення мікродобривами в поєднанні із комплексом стимуляторів росту є вигідним та високоокупним рішенням для отримання щедрого врожаю.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Кернел» отримає кредит на передекспортне фінансування

Чорноморський банк торгівлі та розвитку надасть аграрній компанії Kernel Group до $15 млн в рамках синдикованого кредиту на передекспортне фінансування, пише finance.ua.

Кредит буде використаний для фінансування закупівель «Кернел» насіння соняшнику в Україні, його первинної обробки, зберігання та транспортування та подальшого експорту в інші країни, повідомляє прес-служба банку.

Фінансування ЧБТР є частиною забезпеченого синдикованого кредиту на суму $390 млн, наданого групою міжнародних комерційних банків.

«Підтримка сільського господарства, переробки продуктів харчування і експорту – ключові пріоритети ЧБТР в Україні, які значною мірою сприяють економічному зростанню і державним доходам. Наша співпраця з групою «Кернел» як великим виробником і експортером має важливий вплив на розвиток країни і сприяє регіональній торгівлі», – зазначив президент ЧБТР Дмитро Чанкін.

ЧБТР налагодив співпрацю з групою «Кернел», успішно виконавши операції з попереднього експорту та фінансування капвкладень на загальну суму $45 млн. Загалом, ЧБТР підписав понад 40 операцій в Україні, виділивши 540 млн євро.

«Кернел» – провідний на українському сільськогосподарському ринку виробник і продавець, найбільший в світі експортер соняшникової олії і агропродукції з України на світові ринки, включаючи Індію, Ірак, Європу, Китай.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кернел відправив партію соняшникового шроту в Китай

Про це повідомляє прес-служба Кернел.

"Кернел відвантажив до Китаю 63 350 тонн соняшникового шроту. Після 29 днів переходу судно M/V YANGTZE XING HUA з дедвейтом 80 тис. тонн дісталося порту призначення Machong.

Цілий тиждень тривало вивантаження шроту із семи максимально завантажених трюмі. Чотири крани цілодобово наповнювали безліч підготовленого наземного транспорту, щоб перемістити шрот до портових складів", – ідеться в повідомленні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Нібулон спустив на воду найбільше за 15 років судно в Україні

20 вересня компанія «НІБУЛОН» в рамках відкриття міжнародного форуму Trans Expo Odesa-Mykolaiv 2019 ввела в експлуатацію найбільшого за останні 15 років незалежності України і за всю історію суднобудівного заводу компанії – судна плавкран довжиною 140 м з двома крановими частинами і зерносховищем на 10 тис. т Nibulon Max.

За підрахунками спеціалістів компанії, NIBULON MAХ дозволить підвищити річні обсяги перевалки вантажів флотом на 2-3 млн тонн на рік та збільшити обсяги перевалки вантажів безпосередньо флотом компанії до 4-5 млн тонн на рік. Будівництво здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної фінансової корпорації та Європейського банку реконструкції і розвитку, а також Європейського інвестиційного банку, завдяки співпраці з яким і були створені умови для спуску цього судна, а саме – масштабна реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу компанії.

Джерело: agro-yug.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Десикація сої для якісного та вчасного збору врожаю

Визначити оптимальні терміни збирання врожаю сої непросто, й на те є свої причини – біологічна неоднорідність дозрівання рослин, мінлива осіння погода, забур’яненість дводольними і злаковими видами тощо. Це в комплексі із зараженістю хворобами та пошкодженнями шкідниками може призвести до суттєвих якісних і кількісних втрат майбутнього врожаю.

Щоб їх уникнути, експерти «UKRAVIT» радять обов’язково вдатися до передзбиральної десикації: вона не лише забезпечить рівномірне дозрівання бобів, але й значно полегшить процес збирання врожаю. 

«Щоб забезпечити якісну десикацію сої, ми рекомендуємо застосовувати контактні препарати, – радить керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Адже на відміну від системних препаратів, які забезпечують процес дефоліації, препарати на основі диквату одночасно знижують вологість зерна, зупиняють розвиток та розповсюдження хвороб і знімають проблему забур’яненості посівів. А це, своєю чергою, гарантує максимальний збір вирощеного врожаю без технологічних втрат та запобігає додатковим витратам на досушування зерна».

Читайте також: Формуємо систему підживлення для озимих культур

Значення має й концентрація діючої речовини у препараті, наголошує Олександр. Адже це дозволяє значно зменшити норму застосування засобу і, відповідно, заощадити кошти в перерахунку на 1 га. Тому для передзбиральної десикації він рекомендує обрати препарат Десикант Макс (дикват дибромід, 300 г/л): концентрація діючої речовини в ньому є однією із найвищих у порівнянні з аналогічними препаратами в Україні. Це, а також висока якість діючої речовини, обумовлює ряд переваг препарату: він забезпечує швидку дію, здатну проявлятися вже за кілька годин після застосування. А унікальна формуляція з обтяжувачем крапель запобігає зносу робочої рідини з поверхні рослин.

Препарат прискорює достигання сої та сприяє швидшому збиранню врожаю, а також припиняє розвиток і розповсюдження ряду хвороб. При цьому він швидко розпадається на нетоксичні сполуки, тож є безпечним для використання в насінницьких, промислових посівах, а також у посівах, призначених для харчових цілей. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Епіцентр запускає власний насіннєвий завод

На виробництві встановлене сучасне обладнання від провідного європейського виробника — насіннєва лінія Cimbria (Данія). Її потужність дозволяє доробляти з дотриманням прогресивної технології калібровки, протруєння та фасування 80-100 т насіння на добу, йдеться у повідомленні компанії, пише agroportal.ua.

«Цього року ми розпочали працювати самостійно з насіннєвим матеріалом для власних потреб. Під осінній посів підприємство підготувало понад 2000 тонн висококласного насіння пшениці», — зазначає керівник агробізнесу «Епіцентр К» Василь Мороз.

За його словами, виробництво насіння є достатньо прибутковим напрямком, тому запуск власного насінницького заводу дозволить компанії збільшити дохід з гектару. Зараз ведуться перемовини з кількома іноземними виробниками про вирощування та переробку насіннєвого матеріалу для їхніх потреб.

У перспективі компанія буде переходити на вирощування насіннєвого матеріалу зернових та зернобобових культур з його подальшою доробкою.

«Розвиток цього напрямку призведе до зниження собівартості виробництва рослинницької продукції, результатом чого стане посилення ефективності нашого агробізнесу в цілому», — підкреслює Василь Мороз.

Для вирощування насіння агрохолдинг має власні ділянки гібридізації зі зрошувальною технікою та дощовими машинами, що дозволяє вирощувати насіння за  сучасними технологіями, з дотриманням чітких строків та гарантованої якості виконання агрономічних робіт.

Довідка: аграрний напрямок групи компаній «Епіцентр К» обробляє 120 тис. га на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Черкащині та Київщині. До його складу входить 20 тваринницьких ферм та 6 елеваторів. Після завершення реконструкції діючих зерносховищ та будівництва нових елеваторів потужності компанії зі зберігання зерна виростуть до 1 млн т.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview