Tempo950x100

Tempo300x100

Основні покупці української агропродукції

Основні покупці української агропродукції

За 9 місяців 2017 року Україна поставила на ринки країн світу зернових на 4,9 млрд дол. США, у т.ч. кукурудзи – на 2,4 млрд дол. США, пшениці – на 1,9 млрд дол. США, ячменю – на 0,6 млрд дол. США. Обсяги експорту олійних культур у вартісному вимірі за цей період склали 1,3 млрд дол. США, з них на сою та ріпак припадає по 0,6 млрд дол. США. Зарубіжні поставки соняшникової олії принесли експортерам цієї продукції 3,2 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, найбільшими покупцями вітчизняного збіжжя у січні-вересні 2017 року, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.

Лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових кілька років поспіль утримує Єгипет, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-вересні цього року склала 14,5%, зазначив експерт.

Помітні частки у українському експорті зернових припадали на Іспанію (7,8%), Нідерланди (7,1%), Китай (6,6%), Саудівську Аравію (5,2%) Італію та Індію (по 5,0%). З урахуванням часток Бангладеш (4,4%) та Ізраїлю (4,3%) всі ці країни акумулювали близько 60% вартості експорту зернових культур.

Найбільшими покупцями вирощених в Україні олійних культур у січні-вересні 2017 року стали Туреччина (14,2%), Нідерланди (11,2%), Німеччина (10,9%), Іран (9,1%), Бельгія (8,8%), Єгипет (7,4%) та Пакистан (5,5%). Сукупно вони формують 2/3 доходів українських експортерів цієї продукції.

Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За 9 місяців 2017 року її частка у вітчизняному експорті цього виду продукції склала 32,4%. Решта основних країн-імпортерів помітно відстають від неї: Китай – 10,4%, Іспанія – 10,3%, Нідерланди – 7,4%, Італія – 5,5%. З цих п’яти країн українські експортери отримують 66% виручки за продукцію цієї групи, зауважив Микола Пугачов.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/osnovni-pokupci-ukrayinskoyi-ahroprodukciyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    29 Березня

    Як змінилися ціни на печериці, цибулю та салат

    Неадекватна поведінка та нервова реакція заступника міністра сільського господарства Польщі Колодзейчика завела перемовини в глухий кут

    28 Березня

    Експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн

    Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

    Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

    Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

    Інформаційна довідка щодо отримання компенсацій за розмінування с/г земель – документ

    ФАО надасть українським аквафермерам 50 тонн кормів для риб

    Вінницька кондитерська фабрика “Рошен”  2023 рік закінчила зі збитком 14,7 млн грн

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні активно зростають

    БІЛЬШЕ НОВИН