174499

Основні "правила гри" для майбутнього ринку землі

Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

“Можливість купувати землі с/г призначення буде в українських фізичних та юридичних осіб, територіальних громад та держави”, - написав Милованов.

Він також сформулював основні положення запровадження ринку землі, які передбачають:

- фінансову підтримку малим фермерам та фізичним особам, що купують малі обсяги до 500 га (компенсація відсотків, інша фінансова підтримка);
- концентрацію власності на рівні 15% для області та 0,5% - для країни;
- стартовою ціною продажу державних/комунальних земель через торги буде нормативна грошова оцінка (НГО);
- заборону набуття у власність ділянок громадянам та капіталу РФ;
- скасування мораторію.

На думку Тимофія Милованова, проблеми, які існують на сьогодні з обігом землі, мають бути вирішені через створення однакових правил гри для всіх.

Нагадаємо,  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Також президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

 

Зміни функціоналу: Держгеокадастр лише реєструватиме земельні ділянки

Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, повідомляє Укрінформ.

“Ми знаємо про те, що відбувається з Держгеокадастром. Потрібно змінити функціонал Держгеокадарсту, щоб кадастр тільки реєстрував, а не розпоряджався і не вирішував”, - сказав Милованов.

Він додав, що Держгеокадастр Україні потрібен для реєстрації земельних ділянок, але потрібно змінювати людей, які там працюють.

“Потрібно туди ставити нормальних людей”, - заявив міністр.

Нагадаємо, уряд збирається змінити керівників Державного земельного кадастру.

Право на першочергове придбання землі матимуть орендарі - Гончарук

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає УНН.

"Звичайно, ми гарантуватимемо права тих, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Це абсолютно необхідно. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі. Цей ринок має бути зручним не для спекулянтів, а для тих, хто реально робить на землі", - сказав Гончарук.

За його словами, на прозорих торгах можна буде придбати як державну, так і комунальну землю.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Не вродило і подорожчало: як змінилися ціни на продукти

«Слово і Діло» подивилось, наскільки відрізняється врожай-2019 від минулорічного, та як це позначилося на цінах.

Найгірша ситуація із картоплею та плодовими культурами. За даними Держстату, ціна на картоплю підстрибнула майже вдвічі (на 98,7%), тому що врожай цього року менший на 8,3%. У деяких регіонах, де аграрії спеціалізуються на вирощуванні картоплі, врожай був ще меншим, тому в вересні, коли не тільки українці, а й великі продуктові рітейлери традиційно закуповують оптом цей овоч на зиму, ціна за один кілограм картоплі становить 15 грн. У магазинах овоч подорожчав, і його вартість стартує від 20 грн за кг.

Звичайно, без картоплі українці не залишаться. В разі нестачі будуть завозити з Нідерландів та Білорусі, як це було минулого року.

У вересні подорожчав весь борщовий набір, окрім моркви. Найбільше підстрибнула ціна на картоплю, подорожчали хліб та пшоно.
Не краща ситуація із яблуками, персиками та іншими плодовими культурами, які навесні під час цвітіння були «опалені» приморозками. Вже зараз ціни на яблука підстрибнули на 23,1% порівняно із минулим роком, і найдешевші яблука можна знайти за ціною від 17 грн за кг.

Аналогічна ситуація із іншими овочами з борщового набору: цибуля подорожчала на 23,5%, капуста – на 14,8%, буряк – на 13,5%.

Подешевшала тільки морква, ціна якої впала майже на 40%, оскільки неврожай на цей овоч був саме минулого року, а у цьому сезоні вродило непогано.

Дорожчатиме й хліб, особливо житній, тому що озиме жито вродило на 15% менше, ніж торік, і вже зараз хліб та батони подорожчали на 22,5%. Щоправда, на рівні із житнім чомусь дорожчає й пшеничний хліб, хоча з врожаєм пшениці цього року все нормально – зерна зібрали більш ніж на 15% минулого доволі врожайного року.

Серед круп рекордсменом із подорожчання стало пшоно, яке у вересні вже коштувало понад 35 грн за кг і додало у вартості 78,2%. Інші крупи подорожчали в середньому на 13-15%. Подешевшала тільки гречка, але не суттєво (на 3,4%).

В уряді озвучили програми підтримки фермерів при запуску ринку землі

Про це сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова у Києві під час конференції щодо реформи управління земельними відносинами, повідомляє Укрінформ.

"Для того, щоб ринок дійсно запрацював, держава повинна допомогти, в першу чергу, нашим малим і середнім фермерам. Щоб вони могли бути не просто активними учасниками, а щоб мали якісь переваги перед великими агрохолдингами, які мають доступ до дешевших фінансових ресурсів", - сказала Маркарова.

Вона зазначила, що наразі урядом вже розроблено дві програми, спрямовані на підтримку малих підприємців при запуску ринку землі.

Механізм №1 - це програма здешевлення кредитів для сільськогосподарських виробників. Кошти на її фінансування вже є в державному бюджеті в тому проєкті, який представлений у ВР, нагадала Маркарова.

"Як вона (програма - ред.) працює? Ви можете піти в будь-який банк, і якщо ви відповідаєте вимогам, то для вас цей кредит буде здешевлений, щоб для вас ставка була не 20%, як пропонується зараз, не 10 чи 11%, як, ми сподіваємося, буде через рік, а щоб ця ставка була менше 5%, і ми над цим працюємо",- заявила міністр.

Друга програма, яку пропонує уряд, - це Фонд часткових гарантій кредитування.

"Питання ж не тільки в тому, що ви приходите в банк, а кредит для вас дорогий. Питання в тому, що ті стандарти, які зараз застосовують банки - застава, наявність повноцінної фінансової звітності за три роки - цих стандартів важко дотриматися. Тому ми беремо найкращий світовий досвід, разом працюємо над програмою, яка буде запущена, яка називається Фонд часткових гарантій кредитування. Йдеться про те, що держава буде працювати з усіма банками не тільки над здешевленням ставки, а над тим, щоб надати додаткові гарантії, щоб банки не боялись вам видати кредит, щоб банки не вимагали у вас заставу", - наголосила Маркарова.

За словами очільниці міністерства, цю програму буде запущено раніше, ніж буде відкрито ринок землі, щоб у сільгоспвиробників був час, по-перше, опрацювати інформацію і щоб станом на середину наступного року коли ринок землі буде запущено, було чітке розуміння, як фермер може отримати легальні дешеві кредити за зрозумілою процедурою.

"Ми будемо працювати для того, щоб допомогти вам навчитися, як ви можете отримати дешевий легальний кредит", - підсумувала міністр.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

Хліб дорожчає через тарифи на електроенергію

Головним фактором, який впливає на кінцеву ціну хліба, став запуск з 1 липня ринку електроенергії, і слідуюче за цим зростання тарифів для промислових споживачів.

Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів, глава правління ПрАТ Київхліб Володимир Череда, пише gazeta.ua.

“Деякі компанії, які займаються виробництвом хлібобулочних виробів, ще з березня почали закуповувати електроенергію за прямими договорами, і у них зростання цін склало близько 15%. Але більшість виробників перейшли на закупівлі на оптовому ринку електричної енергії з липня, і їх продукція подорожчала на 20-22%”, – повідомив Череда.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів прогнозує, що подальша динаміка цін на хліб буде залежати від рішень уряду щодо регулювання ринку електроенергії.

“Є невелика надія, що новий уряд все-таки виконає свою обіцянку, і ціна прийде на той рівень, який був до 1 липня. Якщо ні, то, звичайно, ми будемо змушені переглядати ціни на хлібобулочні вироби”, – підкреслив Володимир Череда.