Овочі дорожчатимуть, а ціни на м'ясо і молочку будуть стабільними

Такий прогноз надав виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин у коментарі кореспонденту УНН.

"У нас сьогодні на молочку і на м'ясо ціни приблизно такі, як і в наших сусідів, то у випадку будь-якого зростання цін вище, ніж рівень інфляції, який зафіксований у країні, до нас просто піде масований імпорт. Тому по цих продуктах якихось серйозних цінових коливань, традиційних для України, не буде.

Єдине, що буде дорожчати, – це овочі, оскільки вони на сьогодні є значно дешевші, ніж європейські. Ціна на них буде підтягатися в наших традиційних сценаріях", - зазначив економіст.

За його словами, наразі овочі в Україні є найдешевшими, однак вже наприкінці вересня, коли завершиться збір урожаю, ціна на цю продовольчу групу почне зростати, досягнувши піку в лютому наступного року. Як зазначив експерт, ціна на овочі за осінньо-зимовий сезон зросте в середньому на 150-170%, деякі овочі можуть збільшитися в ціні у кілька разів, подібно до цибулі минулого року, яка подорожчала на 250%.

При цьому, він додав, що таке щорічне зростання цін на овочі в Україні пояснюється відсутністю умов для зберігання і великим відсотком втрат цієї продукції, що виробляється, в основному, у приватних домогосподарствах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Корейці відкривають термінал у Миколаївському морпорту

Зерновий термінал корейської компанії Posco International і української Orexim Group у Миколаївському морському порту буде офіційно відкритий 24 вересня 2019 року. Про це повідомили в компанії Orexim, пише НВ.

Термінал потужністю одноразового зберігання понад 140 тис. т розташований на лівому березі річки Південний Буг. У безпосередній близькості від нього розташовані причальні стінки (вантажно-розвантажувальний термінал) Миколаївського морського торгового порту. Зерно зі сховищ терміналу буде подаватися на судна по спеціальній галереї.

У лютому 2019 року Posco International придбала частку в 75% зернового терміналу в Миколаївському порту, що належить групі Orexim.

З новим терміналом Posco планує потроїти експорт зерна з України до 3 млн т в рік. Також компанія планує створити власний парк залізничних вагонів-хоперів.

Спочатку запуск терміналу в експлуатацію був анонсований на середину липня, але пізніше терміни були перенесені.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Польським фермерам не вистачає дружин

Традиційне, сільськогосподарське село не є привабливим місцем для життя та роботи, особливо для молодих жінок. Про це свідчать результати третього етапу моніторингу розвитку сільських районів, пише agro.guide.

Цей дослідницький проект був ініційований ще у 2012 році Європейським фондом розвитку польських сіл, та реалізується спільно з Інститутом розвитку сільського господарства та сільського господарства Польської академії наук.

«Жінки переважають серед тих, хто мігрує з села. Таке явище називають «відсутністю потенційних дружин для фермерів». Воно стосується груп жителів у віці від 25 до 34 років», — коментує д-р Моніка Стенні отримані результати.

Серед причин вона виділяє не лише пошук роботи, а й те, що місцеві громади, особливо ті, що складаються із літніх людей та малоосвічених, часто менш охочих до нововведень, перестають бути привабливим місцем для амбітних молодих людей.

Дослідниця також вказує, що порівняно з аналогічним дослідженням 2014 року (I етап), ситуація не змінилася. Наразі лише у 12% польських комун чисельність молодих жінок (25-34 роки) перевищує чисельність чоловіків.

Молоді жінки переважно проживають в приміських комунах — в околицях Варшави, Познані тощо, і тих, звідки юнаки емігрували за кордон. Найменше молодих жінок живе у Східній та Центральній Польщі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині селяни потерпають від вівцеферми

Про це пише kurkul.com.

На пасовище та назад худобу чоловік переганяв через село. Люди скаржилися на нестерпний сморід від баранів. Селяни перекривали дорогу, на що фермер пообіцяв побувати загін та перегнати туди баранів. Він своєї обіцянки дотримався.

Але пасовище людям так і не повернулося. Їм доводиться гнати корів трасою за село, і там випасати худобу.

Люди зверталися по допомогу до сільського голови, але він нічого не зробив. Наразі, за словами місцевих депутатів, вільної землі для пасовища немає.

Депутати Богданівки також розповіли, що скаржилися депутату Сергію Хланю, і він приїжджав на зустріч, той пообіцяв допомогти, сказав, що відреагує і районна влада в особі голови Каховської РДА — Валерія  Салтикова. Однак, все залишилося на тому ж рівні. Поки звернення в поліції, прокуратурі про захват землі під пасовища розглядаються, люди не тільки позбулися випасу для худоби, але й позбулися права на чисте повітря та спокій у власному селі.

Причину відсутності реакції на всіх іхні скарги називають одну — повне «кришування» РДА дій підприємця.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вже цієї осені непридатні пестициди можна буде вивозити для утилізації

Відповідно до цього документу, уже в найближчий час стане можливим вивезти і утилізувати перші 1500 тон непридатних та заборонених до використання пестицидів екологічно безпечним способом. 

Європейська Бізнес Асоціація вітає дане рішення, адже на нього бізнес-спільнота очікувала більше ніж 5 років,  повідомляє прес-служба ЄБА.

Так, на сьогодні, на території України зберігається більше 10 000 тон непридатних та заборонених до використання пестицидів, більшість з яких залишилися у спадщину з радянських часів у так званих «могильниках». Окрім того, щороку на територію України ввозиться для використання більше 100 000 тон пестицидів, невелика частина з яких не використовується і перетворюється у відходи.  Їх утилізація буде здійснюватися поступово.

"На превеликий жаль, на території України не створено заводу, який би міг займатися утилізацією такого типу відходів у екологічно безпечний спосіб. Відповідно, єдиним варіантом вирішення проблеми утилізації відходів залишається їхнє транскордонне перевезення в країни ЄС для екологічно безпечного знищення", - зазначає Віктор Погорілий, координатор Агрохімічного комітету.

Протягом останніх п’яти років Європейська Бізнес Асоціація займалася вирішенням цього питання. Відтак, наразі питання зрушило з мертвої точки і вже цієї осені ми сподіваємось на початок процесу вивезення непридатних пестицидів для їх утилізації.

Нагадаємо, протягом 5 років задля врегулювання цього питання в Україні було пройдено кілька етапів. По-перше, здійснено переклад Базельської конвенції, яка регулює механізм транскордону. По-друге, внесено зміни до українського законодавства – Постанови КМУ №1120 від 2000 року та усунуто існуючі технічні невідповідності. По-третє, надано письмову згоду на транскордон.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АЧС виявили на Кіровоградщині

Про це повідомляє прес-служба Новомиргородської районної державної адміністрації, пише pigua.info.

Хворобу підтвердили 9 вересня у присадибному господарстві за результатами дослідження Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Того ж дня при Новгородській РДА провели засідання державної надзвичайної епізоотичної комісії, під час якого оголосили територію особистого господарства неблагополучною щодо АЧС, установили зони захисту та спостереження та затвердили план заходів щодо локалізації та ліквідації АЧС.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview