174499

Пандемія може призвести до світової продовольчої інфляції

Карантини та панічні закупівлі продуктів можуть спровокувати світову продовольчу інфляцію, навіть попри наявність достатніх запасів зернових та олійних культур в основних країн-експортерів, - вважають у ФАО ООН.

Паніка з боку великих імпортерів, наприклад, борошномелів або урядів, може спровокувати кризу. Зміна поведінки у закупівлях продовольства може призвести до збоїв у глобальній системі постачання.

Останніми тижнями в усіх країнах світу, від Сінгапуру до США, спостерігалися черги в супермаркетах, де покупці в надмірних кількостях купували крупи, дезінфектори та навіть туалетний папір.

Ф’ючерс на пшеницю в Чикаго, що є світовим еталоном, минулого тижня виріс на 6%, що є найбільшим тижневим зростанням останніх 9 місяців. Ціни на ріпак в Таїланді, що є другим світовим експортером зерна, виросли до найвищого з серпня 2013 р. рівня.

У Франції панічні закупівлі борошна та макарон на тлі активного експорту пшениці дестабілізували роботу портів та борошномельних підприємств, зерно до яких неможливо вчасно поставити через дефіцит автотранспорту.

Обмеження, запроваджені окремими країнами ЄС на кордонах, також зупиняють поставки продовольства. Експерти вважають, що новою глобальною проблемою невдовзі стане логістика.

Але за оцінками USDA, світові кінцеві запаси пшениці у 2019/20 МР виростуть в порівнянні з минулорічними з 277,57 до 287,14 млн т, а запаси рису – з 175,3 до 182,3 млн т.

В США для виробництва біоетанолу використовується 140 млн т кукурудзи. Скорочення виробництва після падіння цін на нафту дозволить використати частину зерна для продовольства.  

Проте наразі азійські покупці не надто активні, оскільки не розуміють, яким буде попит на зерно надалі, у червні або липні, оскільки туристичний та ресторанний бізнес майже паралізований.

Нагадаємо, що саме азійські імпортери, зокрема найбільший з них – Індонезія, контрактують більшу частину чорноморського зерна в умовах глобального надлишку.

Країни-експортери нафти на Близькому Сході, які також є нетто-імпортерами зерна, імовірно матимуть значні фінансові проблеми, оскільки цього року нафта вже втратила 60% своєї вартості. Внаслідок падіння цін на нафту та девальвації валют такі країни суттєво скоротять імпорт зерна.

Джерело: graintrade.com.ua

Залишки антибіотиків та домішування цукрових сиропів: результати перевірки меду

У рамках масштабного медіапроекту «СТОП Фальсифікат. МЕД», який реалізується ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» спільно з телеканалом «1+1», було проведено контрольну закупівлю зразків меду в 4-х регіонах України в різних місцях продажу: торговельних мережах, офіційних ринках, у місцях стихійної  торгівлі та інтернеті.
 
Експертами було викуплено в чотирьох ключових містах України (Києві, Дніпрі, Харкові та Львові) зразки меду відомих компаній переробників, мед під власними торговельними марками мереж, у пасічників на ринках, стихійних ринках та мережі інтернет.
 
Загалом для проведення досліджень закуплено 29 зразків меду, з яких:
 
- 12 зразків меду бджолярів України;
 
- 16 зразків меду офіційних переробників України (12 власні торгові марки і 4 приватні марки мережевих супермаркетів);
 
- 1 зразок імпортованого меду (Франція).
 
Зразки було знеособлено, закодовано та відправлено для проведення досліджень до трьох акредитованих лабораторій:
 
1.            ННЦ Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича (м. Київ);
 
2.            ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок (м. Львів);
 
3.            Eurofins (Німечинна).
 
Отримані результати засвідчили численні невідповідності показників якості меду, виявлено залишки антибіотиків та домішування дешевих цукрових сиропів.
 
Так, зокрема з 29 зразків:
 
-        22 зразки (75% з перевірених) не відповідають заявленим якісним характеристикам за певним показником;
 
-        5 зразків містять заборонені залишки ветеринарних препаратів лікування бджіл антибіотиками;
 
-        12 зразків містять у складі домішані цукрові сиропи;
 
-        24 зразки (82%) мають ботанічне походження не у відповідності до вказаного на маркуванні, тобто вводять в оману споживачів щодо складу: під виглядом меду з акації чи липи продається мед різнотрав’я або соняшнику;
 
-        лише 4 зразки меду мають ботанічне походження у відповідності до вказаного на маркуванні, тобто вид меду вказаний  на етикетці повністю збігається з результатом пилкового аналізу;
 
-        зразок імпортованого меду не відповідає якісним характеристикам меду натурального.
 
Загалом тільки 7 зразків мають якісні характеристики, які повністю відповідають меду натуральному, але лише 1 зразок відповідає повністю і за якістю і за маркуванням виду меду (липовий) придбано у м. Харків на ринку Соллі.
 
Разом з цим, Держпродспоживслужба зазначає, що на період карантину відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлені певні обмеження щодо проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
 
Заплановані Держпродспоживслужбою, в тому числі в рамках масмедійного проекту «СТОП фальсифікат. МЕД», будуть продовжені після зняття карантину або обмежувальних заходів визначених законодавством.
 
Наразі територіальні органи Держпродспоживслужби, керуючись розпорядженням Головного державного ветеринарного інспектора України, забезпечують контроль за проведенням операторами ринку відкликання та вилучення з обігу меду натурального виробництва ряду операторів ринку Київської, Одеської, Харківської, Дніпропетровської та інших областей у зв’язку із встановленням його невідповідності вимогам національного стандарту України ДСТУ 4497:2005 (мед натуральний).
 

 

Ваш вибір 'Подобається'.

Як короткочасне похолодання в Україні позначиться на посівах: прогноз метеорологів

Короткочасне похолодання в Україні не позначиться на посівах озимих і вже посіяних у березні в деяких регіонах країни ранніх ярих культурах.

Про це повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“Для озимих культур - це абсолютно не удар, оскільки вони переносять такі температури до мінус 4 градусів вночі, досить успішно. За теплої зими вони раніше вийшли зі сплячки, але у фазі відновлення вегетації й кущіння такі низькі температури протягом двох-трьох діб шкоди не завдадуть", - зазначила вона.

За словами Адаменко, температура нижче нуля в Україні протримається ще 2-3 ночі, після чого очікується потепління. Більш того, яскраве сонце вдень сприятиме прогріванню ґрунту. Щодо ранніх ярих культур вона зазначила, що рослини, які посіяні нещодавно, не постраждають, оскільки знаходяться в прогрітій землі. Але стан рослин, які вже могли зійти в південних регіонах, залежатиме від тривалості дії низьких температур.

“Небезпека для культур мінімальна, тому що зниження температури буде короткочасним і не повинно зашкодити сходи. Ми насамперед говоримо про ярий ячмінь, сходи якого пошкоджуються при мінус 8-9 градусів – на півдні таких температур не було", - додала експерт.

ДІНАР – продуктивність і універсальність LOZOVA MACHINERY

Знаряддя призначене для делікатної, ефективної і швидкої обробки великих площ. Завдяки унікальній концепції швидкого монтажу стійки знаряддя за лічені хвилини може бути переналаштоване з суцільного обробітку з шириною захвату 12,8 м на міжрядний обробіток просапних культур. При цьому за один прохід борона без пропусків закриває 16 рядів з міжряддями до 93 см.

12-метрова модель оснащена трьома варіантами робочих органів і двома типами стійок, які аграрії можуть підбирати під конкретні види польових робіт і різновиди ґрунтів.
У ДІНАР реалізований унікальний принцип LOZOVA MACHINERY «нуль обслуговування» – ротаційна борона забезпечена посиленими необслуговуваними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT з дворівневою системою захисту.

Серед плюсів агрегату також просте регулювання глибини і тиску на ґрунт, швидкий і легкий монтаж стійок, міцна конструкція рами.

Оскільки машина напівпричіпна потрібен трактор малої потужності від 120 к. с.
Знаряддя комфортне в перевезенні, його транспортна ширина становить 3 метри.
Завдяки тому, що борона забезпечує максимальну аерацію ґрунту і дбайливо працює по сходам висотою до 20 см, ДІНАР затребуваний як в традиційному, так і в органічному землеробстві.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Уряд заборонив експорт спирту з України

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення до 1 червня 2020 року заборонити експорт етилового спирту з території України. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі.

Як зазначив Шмигаль, пости контролю на виїздах з підприємств, які виробляють етиловий спирт, мають забезпечити контроль, куди та кому відвантажується спирт.

"Уряд ухвалив рішення до 1 червня заборонити експорт етилового спирту з території України", - повідомив прем'єр.

Вітчизняне підприємство виробляє 13 видів гарбузового соку

Саме так вирішили в молодому українському товаристві “Спориш”, яке менше ніж за рік “завоювало гарбузом” чи не всю Україну. З чого починалась справа SEEDS розповіла комерційний директор підприємства Людмила Денисюк.

"Гарбузи ми самі не вирощуємо, купуємо їх. Ми знайшли підприємство у Житомирській області, яке вирощує гарбузи і почали з ними співпрацю з минулого року. Ми почали своє виробництво тільки у вересні. Провели з колегами дегустації майбутньої продукції і дійшли висновку, що саме гарбуз – продукт майбутнього.

При виробництві наших соків не використовуються ні барвники, ні ароматизатори, ні консерванти, ні стабілізатори, ні згущувачі.

Для нашої продукції використовуємо тільки сам гарбуз, цукор і найрізноманітніший концентрований сік. Соки ми купуємо на підприємстві у Хмельницькій області. Зараз у нас лінійка напоїв тільки з гарбузового соку – 13 видів. До того ж ще в розробці  ще 2 види соків зовсім без цукру: “гарбуз-чорниця” та “гарбуз-журавлина”", - зазначила Людмила Денисюк.

За її словами, найкраще купують “гарбуз-ожина” та “гарбуз-слива”. 

"Крім гарбузового соку зараз ми маємо ще й кілька напоїв на основі шипшини. Задумок дуже багато. Ми приймаємо активну участь у виставках, ярмарках, до нас почали звертатися люди – запитують, чи можемо ми виробляти з гарбузів повидла чи джеми. Ми вже закупили і будемо встановлювати для цих цілей новий котел.

Вже є клієнти, які хочуть заключити з нами договори на співпраці, щоб забезпечувати нас продукцією. Це господарства, які вирощують гарбузи на постійній основі в Житомирі, Кропивницькому, Херсоні, Миколаєві, Одесі, Вінниці.

Тепер не тільки ми шукаємо, вже і нас шукають", - розповіла Людмила Денисюк.