170513

Парламент сказав "ні" українському "коньяку" і "шампанському"

Відповідне рішення підтримали 277 депутатів.

Представила законопроект заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Під час підготовки законопроекту надійшло 85 пропозицій, 82 з яких враховано.

Зазначається, що цей законопроект є частиною зобов'язань України у межах угоди про асоціацію. Він повинен забезпечити захист іноземних географічних зазначень та створити підстави для створення таких зазначень в Україні.

"Метою прийняття проекту закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом ЄС", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Географічне зазначення -  це назва або позначення, котрі ідентифікують товар як такий, що походить з певної території, країни, регіону або місцевості і особлива якість, репутація та інші важливі характеристики, які значною мірою пов'язані із його географічним походженням.

Приклади зареєстрованих географічних зазначень - пармезан, фета, коньяк, шампанське.

У першому читанні відповідний законопроект був ухвалений 11 вересня.

Джерело: Економічна правда

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Названо головних експортерів української курятини

Про це пише УНН із посиланням на інформаційне видання “Агробізнес України”.

“Курятина становить основу зовнішньої торгівлі в секторі. Обсяг експорту іншого м’яса та готових продуктів суттєво менший та спрямований переважно в країни СНД”, — йдеться у повідомленні.

Головним постачальником курятини за кордон визнано “Миронівський хлібопродукт” (МХП) Юрія Косюка. На плечах компанії — 87,9% експорту продукції.

Друге місце, із суттєвим відривом, розділяють “М’ясопереробний комплекс ЛТД” та птахокомплекс “Губин” . Компаніям належить по 2,5% експорту продукції.

На третьому місці — компанії “Агро-Овен” та птахокомплекс “Дніпровський”. Їм належить по 1,8% експорту курятини.

Також повідомляється, що головними замовниками української курятини за кордоном є Нідерланди. У 2018 році Україна поставила голландцям продукту на 113 млн дол.

На другому місці — Словаччина, із показником 59,9 млн дол., на третьому — Саудівська Аравія (57,8 млн дол.).

Крім того, минулого року Україна експортувала чимало курятини в Ірак та Німеччину — на 39,7 млн дол. та 32,1 млн дол. відповідно.

Також зазначається, що експорт української курятини протягом останніх чотирьох років зростає в середньому на 13% щорічно.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Сумщині вирощуватимуть цикорій

Запропонований селом проект “Золотницька сотка” передбачає об’єднання зусиль місцевих підприємців, активістів та керманичів.

У сільській бібліотеці хочуть облаштувати кав’ярню, де гостей та завсідників пригощатимуть напоєм, який за смаком не поступається каві, але значно корисніший від неї.

Експертна рада розглянула “портфоліо” 116 сіл, серед яких визначила п’ять фіналістів. Незабаром вони представлятимуть та захищатимуть свої бізнес-плани, щоб отримати державну підтримку на їх реалізацію.

Цикорій вирощують досить широко, з його коріння добувають так звану цикорну каву, яку широко застосовують у кондитерській і спирто-горілчаній промисловості.

Заготовляють коріння восени, в дні після дощів, коли ґрунт розм’якає. Якщо корінь обкопати і взяти за верхівку, він легко витягується цілий і неушкоджений, довгий, як батіг (через це рослина в народі називається “Петровим батогом”). В сухі дні з землі вдається виривати самі тільки верхівки кореня.

 

Джерело: SEEDS.org.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Член Укрдержфонду підтримки фермерів вимагав хабар у розмірі 40 тис грн

Вказана особа вимагала та отримала зазначені кошти від одного з голів фермерського господарства у сумі 10 % від загальної суми наданої вказаному ФГ фінансової допомоги від Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, що становить 40 тис грн.

Особу затримано у порядку ст.208 КПК України.

Наразі вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру в скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням) та обрання запобіжного заходу.фонддержавного фонду підтримки фермерських господарств

Повідомляється, що наразі тривають першочергові слідчі дії.

Джерело: agro-yug.com.ua.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрна Юридична Конференція: про борги, рейдерство та ринок землі

23 жовтня 2019 року компанія "ПроАгро" проведе  IV Аграрну Юридичну Конференцію.

Цьогорічна конференція буде присвячена таким актуальним питанням як борги, зокрема, і їх прострочення, рейдерства в агробізнесі, а також купівлі-продажу та оренді землі. Захід складатиметься з трьох панельних блоків, на яких проблеми висвітлюватимуться з різних сторін.

Панель 1. Борги. Чи потрібно їх уникати? Що з ними робити коли їх багато і вони прострочені?

Кейс боржника
Кейс кредитора
Думка експерта
Думка колектора
Думка юриста
 

Панель 2. Рейдерство. Хижаки чи санітари лісу?

Кейс потерпілого
Кейс "рейдера"
Думка експерта
Думка Мін'юсту
Думка бізнес-омбудсмена
 

Панель 3. Земля. Купити, продати, орендувати.

Кейс орендаря
Кейс орендодавця
Кейс реєстратора
Думка експерта
Думка юриста

На IV Аграрній Юридичний Конференції ви зможете знайти відповіді на всі питання, які вас турбують, безліч корисної інформації і практичних кейсів, а також корисні знайомства та неформальне спілкування.

З питань участі звертайтеся:

тел./факс: (+38 044) 248-02-67, (+38 067) 243-38-03
e-mail:  [email protected]  [email protected],

Детальніше за посиланням.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна впевнено нарощує експорт м’яса і живої ВРХ

Разом з цим, імпорт зазначеної продукції до України становив 630,9 млн дол. США, що на 13% перевищує аналогічний показник минулого року. Сальдо торгівельного балансу є позитивним і становить 229,4 млн дол. США, тобто Україна є нетто-експортером продукції тваринництва, повідомляє прес-служба УКАБ. 

Основні обсяги експорту продукції тваринного походження за зазначений період забезпечувало м’ясо та їстівні субпродукти птиці, котре останніми роками впевнено тримає позицію лідера цієї категорії експорту. За перші 8 місяців 2019 року м’яса птиці було експортовано на 401,8 млн дол. США або 47% в структурі продукції тваринництва. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, експорт даної товарної категорії збільшився на 68,1 млн дол. США або на 20%. Наступними за вагою у структурі експорту є яйця птиці в шкарлупі (75,4 млн дол. США, 9% в структурі), згущене молоко та вершки (61,9 млн дол. США, 7,2% у структурі), мед натуральний (58,5 млн дол. США, 6,8% у структурі) та масло вершкове (58 млн дол. США, 6,8%).

В той же час, вагомою категорією є експорт живих тварин. Так, за січень-серпень 2019 року експорт живих тварин склав майже 40 млн дол. США, що на 10,8 млн дол. США або 37%  більше ніж за аналогічний період минулого року. Найбільшою категорією експорту є жива ВРХ. За підсумками 8-ми місяців 2019 року експорт живої ВРХ з України склав 34,6 млн дол. США, що на 42% перевищує показник минулого року. З усієї реалізованої за кордон ВРХ 40% було експортовано з України в Ліван і 14% в Узбекистан.

Зокрема, в розрізі ключових категорій української продукції тваринництва основними країнами-споживачами є: м’яса та їстівних субпродуктів птиці - Саудівська Аравія, до якої експортовано 24% всього м’яса птиці на 96 млн дол. США, Нідерланди - 17% на суму 68,6 млн дол. США та Словаччина – 10,7% на 43 млн дол. США; м’яса ВРХ – Білорусь імпортує 70% всіх поставок цієї продукції з України на суму 20,3 млн дол. США; молока та вершків згущених - Китай - 30,9%  продукції на 19,1 млн дол. США; масла вершкового – Азербайджан – 15% на 8,7 млн дол США. 

Безымянный
Варто зазначити, що за січень-серпень поточного року імпорт продукції тваринництва становить 18,2% всієї продукції АПК, що ввозиться до України (в той час як в експорті лише 6,2%). Понад половину імпорту тваринницької продукції класично займають риба та рибні продукти. Так, імпорт мороженої риби за перші 8 місяців поточного року склав 221,7 млн дол. США, що на 5% перевищує показники минулого року, закупки охолодженої і свіжої риби зросли на 25% і склали 79,3 млн дол. США, а рибного філе імпортували в півтора рази більше - на суму 37,9 млн дол. США.

Окрім риби Україна активно закуповує м’ясну і молочну продукцію. Так, за січень-серпень Україна збільшила закупівлі з-за кордону: сирів – у півтора рази порівняно з аналогічним періодом минулого року до 57,3 млн дол. США; живої птиці – на 8% до 41 млн дол. США та свинини на 5% до 31 млн дол. США. 

Основним постачальниками риби до України є Норвегія (85% всієї свіжої і охолодженої риби, 30,4% філе рибних і 16% всієї мороженої риби, що закуповуються Україною за кордоном). Також, стратегічним партнером по імпорту продукції тваринництва до України є Польща, яка постачає 37% всіх сирів до України, 60% м’яса та їстівних продуктів птиці, 48% свинини, 70% сала свинячого жиру і жиру птиці, 33,6% яєць птиці в шкарлупі та 42,7% ковбас та аналогічних виробів з м’яса.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview