178171

Передумов для дефіциту пшениці немає

Незважаючи на те, що деякі області на Півдні та Сході країни залишаються без опадів, прогноз цьогорічного врожаю залишається на рівні минулого – у форматі «60 млн тонн +».

«Так сталося цього року, що Запорізьку область оминали абсолютно всі дощі, їх навіть менше було ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відмічалися. Це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менший урожай ранніх колосових зернових», - зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується.

«У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», - підкреслив заступник Міністра під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

Нагадаємо, в Україні вже зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці з 4 тисяч га.

Чому свинина стає для українців делікатесом

Для порівняння, у розвинених країнах Європейського союзу (Австрія, Чехія, Франція, Данія) цей показник становить 40 кг. Про це в інтерв’ю ГолосUA розповів Артур Лоза, голова Асоціації свинарів України (АСУ).

«Тобто, ми споживаємо вдвічі менше, ніж звичайні європейські країни. Хоча вважаємо себе країною свинофільною, де люди традиційно споживають багато свинини», — говорить Лоза.

Причиною відносно невисокого споживання експерт називає низьку купівельну спроможність.

«Не всі можуть купити. Свинина в Україні зараз знаходиться в категорії делікатесного продукту», — додає Лоза.

Голова АСУ розповідає: якщо раніше в Україні налічувалося 21 млн голів свиней, то зараз — трохи більше 6 млн, тобто в 3,5 рази менше. В останні роки повністю зникло племінне свинарство, тварин для розведення доводиться завозити з-за кордону.

Та й не тільки для розведення. Україна активно нарощує імпорт охолодженої і мороженої свинини для споживання. До прикладу, за січень-травень 2018-го імпортовано 5200 тонн м’яса проти 1900 тонн за аналогічний період минулого року. Закупівлі здійснюються навіть у Бельгії та Нідерландах, причому європейська свинина обходиться українцям дешевше, ніж своя.

Джерело: agroday.com.ua

Аграрії відреагували на розслідування американців про політичну корупцію в українському АПК

Про це в коментарі УНН заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов, коментуючи розслідування американського порталу Wics24 про політичну корупцію в українському агропромисловому секторі.

"Свого часу нам як виборцям обіцяли відкриті списки. Це, і правда, єдине, що нам може допомогти в боротьбі з політичною корупцією. Але, на жаль, відповідний законопроект прийнятий лише в першому читанні. І, на скільки я розумію, бажання його ухвалити до другому, принаймні так, щоб він подіяв вже в найближчі вибори, немає", - пояснив експерт.

Відсутність відкритих списків призводить до того, що серед депутатів числяться комерсанти, які замість служіння громадській справі прислужують собі, пояснив Соколов. Так сталося з народним депутатом Віталієм Хомутинніком, чиї інтереси пішли в розріз з інтересами простих фермерів, нагадав експерт.

"Українські аграрії мають, м'яко кажучи, не зовсім дружні відносини з компанією "Кернел". Справа в тому, що "Кернел" продовжує намагатися перекласти доходи фермерів у свою кишеню.

Згадаймо, як приклад, ситуацію з соєвими поправками, прийняття яких було можливим, в тому числі за рахунок того, що у компанії "Кернел" є відповідні можливості впливу на парламент і на прийняття потрібних рішень. У контексті соєвих поправок, до речі, ми навіть зверталися до ЄБРР. Інформували їх і просили призупинити фінансування компанії. Виключно тому, що ця ситуація є по суті прикладом політичної корупції в українському АПК", - пояснив експерт.

Нагадаємо, автор дослідження і головний редактор сайту Wisc24 Роберт Льюїс пише, що проаналізував політику МВФ, Європейського банку реконструкції і розвитку та інших міжнародних фінансових інститутів в Україні і як приклад розглянув ситуацію в українському агросекторі. На його думку, український агросектор - це типовий приклад зрощування влади з бізнесом. Він зокрема згадав народного депутата від партії "Відродження" Віталія Хомутинніка, який за сумісництвом є бенефіціаром найбільшого агрохолдингу "Кернел", має приватний літак і яхту.

Компанія нардепа "Кернел" - лідер за обсягом відшкодування ПДВ з бюджету країни, при тому, що проти неї відкриті десятки кримінальних проваджень за фактом ухилення від сплати податків.

"У грудні 2017 року Державна податкова служба України виявила злочинний переказ грошей за кордон з Kernel Holding. Як з'ясувалося в розслідуванні, схема була навмисно організована, щоб уникнути заборони Національного банку України на виведення іноземної валюти за кордон. Схоже, що Kernel збирається регулярно давати нові інформаційні приводи для українських ЗМІ", - пише американський Wisc24.

В Україні з'явився «небезпечний конкурент» соняшнику

Все більше українських фермерів цікавляться амарантом. Рентабельність її вирощування є досить високою, а попит набагато перевищує пропозицію. Переробні підприємства вже зараз укладають угоди на викуп 100% майбутнього врожаю. Про це повідомили в Українській аграрній конфедерації.

При середній врожайності 20 ц/га і ціною товарних насіння 25 тис. грн/тонна з гектара можна одержати від 50 тис. грн виручки. Органічний амарант купують ще дорожче - 35 тис. грн/тонна.

При цьому слід враховувати, що на практиці врожайність амаранту досягає 50 ц/га і це не межа. Крім насіння, попит на масло, шліфовану крупу, борошно і навіть макуха з зародків.

Українські фермери починають вирощувати екзотичну рослину з Індії

Зараз в Україні налічується понад 30 виробників амаранту. Вирощують його на різної площі - від кількох гектарів до 150-ти (наприклад, на Закарпатті).

Зазначимо також, що переробка амаранту у світі давно стала високорентабельною галуззю. Тільки на амарантовому олії заробляють $500 млн щорічно. Олія використовується у фармацевтичній галузі та косметології. А шліфована амарантовая крупа для багатьох стала продуктом повсякденного харчування. Рентабельність вирощування амаранту вдвічі вище, ніж у соняшнику, інформує UBR

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні стрімко зростає сегмент екзотичних грибів

Теґи: 

Про це в інтерв’ю AgroTimes розповів директор інформаційної агенції УМДІС Максим Єнченко.

За його даними, у 2017 році річне виробництво гливи в Україні оцінюється в 4,8 тис. тонн. 

Екзотичних грибів (шиїтаке, агроцибе, ерінги) виробляється близько 120 тонн на рік. Інші екзотичні виробляються у зовсім незначних обсягах. 

«Собівартість там вища за таких обсягів, – пояснив він. – Глива може зайняти 7-10% загального ринку грибів».

Україна також закуповує невеликі партії свіжих екзотичних грибів.

Він уточнив, що екзотичні види грибів вирощують спеціалізовані  господарства. Оскільки в «екзотики» й  печериць зовсім різні технології вирощування.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Жнива-2018: зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці

Так, станом на 18 червня, намолочено перші 10,5 тисячі тонн з 4 тисяч га.

Крім зазначених областей, жнива тривають ще й у Одеській та Дніпропетровській областях. Загалом вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. У тому числі намолочено:

– озимої пшениці – 10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га;

– озимого ячменю – 268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га;

– гороху – 2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

Також у Запорізькій, Одеській і Херсонській областях розпочато збирання озимого ріпаку, який обмолочено на площі 3 тис. га при врожайності 17,4 ц/га і намолочено 6 тис. тонн. 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.