186395

Перевезення зерна Дніпром зросли більш ніж вдвічі

Про це повідомляє прес-служба АПМУ, пише agravery.com.

Здебільшого це зернові (обсяги яких зросли у 2,2 рази і досягли понад 1,7 млн тонн) та будівельні вантажі (+7,5%, обсягом 1,8 млн тонн), а також металопродукція (+45%, 647 тис. тонн).

Загалом Дніпром за перше півріччя пройшли 4453 суден (рейсів), що на 23% менше, ніж за аналогічний період минулого року. На світових ринках знизилися ціни на пшеницю

Тиск на ціни надавав прогноз сприятливих погодних умов в США, а саме відсутність найближчим часом істотних опадів, що сприятиме активному проведенню збиральної кампанії озимої пшениці в країні, пише UkraineFood.org.

При цьому, за даними щотижневого кроп-туру USDA, станом на 15 липня польові роботи були проведені на 57% від плану (+ 10% в тиждень), що як і раніше поступається показнику минулого року (72%).

На майданчику Euronext пшеничні ф’ючерси 15 липня також кілька подешевшали – до 176,75 (-2) євро / т. Зниженню цін сприяло здешевлення котирувань пшениці на СВОТ і відсутність опадів в більшості країн ЄС, що сприяє активному прибиранню зернової.

 

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Хмельниччині вогнем знищено 3 га врожаю

Про це УНН повідомили у головному управлінні ДСНС в області.

Так, 15 липня в селі Рудківці Новоушицького району Хмельницької області через грубе порушення правил пожежної безпеки виникло загоряння хліба на корені на площі 3 га, що належить ТОВ “Енселко Агро”.

Винуватцем пожежі став один із пайовиків, який вирішив спалити свої післяжнивні рештки на власній земельній ділянці. Через пориви вітру вогонь швидко перекинувся на поле озимої пшениці ТОВ “Енселко Агро” загальною площею 34 га.

Завдяки оперативним діям хліборобів, місце пожежі вдалося швидко оборати та не допустити поширення вогню на більшу площу.

У ДСНС зазаначають, що самовільне спалювання стерні та післяжнивних решток суворо заборонено. За такі дії передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

 Жнива перетнули екватор

Зокрема, зібрано:

пшениці – 12,0 млн тонн з площі 3,3 млн га або 51% до прогнозу при врожайності 35,9 ц/га;
ячменю – 4,9 млн тонн з площі 1,5 млн га або 61% до прогнозу при врожайності 32,4 ц/га;
гороху – 497 тис. тонн з площі 223 тис. га або 78% до прогнозу при врожайності 22,3 ц/га;
жита – 16 тис. тонн з площі 6 тис. га або 5% до прогнозу при врожайності 25,8 ц/га;
вівса – 5 тис. тонн з площі 2 тис. га або 1% до прогнозу при врожайності 22,3 ц/га.

Крім того, озимий ріпак обмолочений на площі 838 тис. га або 65% до прогнозу при врожайності 22,6 ц/га намолочено 1,9 млн тонн.На Вінниччині виявлено фальсифікат масла солодковершкового

За результатами дослідження регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби виявлено невідповідають ДСТУ (сумарна масова частка тригліцеридів не відповідає нормативним показникам) у молочних продуктах з таким маркуванням:

-         ДП «Староконстянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл., м. Староконстянтинів, вул. Івана Франка, 47) - масло солодковершкове селянське 72,6% жиру ДСТУ 4399:2005;

-         ДП «Староконстянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл., м. Староконстянтинів, вул. Івана Франка, 47) - масло солодковершкове «Екстра» 82,5% жиру ДСТУ 4399:2005;

-         ТОВ «Коломийський молочний завод» (Івано-Франківська обл., м. Коломия, вул. Карпатська, 21) - масло солодковершкове селянське «Карпатське» 73% жиру ДСТУ 4399:2005.

Читайте також: Як обрати якісне масло

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 11 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» та з метою запобігання реалізації фальсифікованої продукції прийнято рішення про призупинення обігу вищевказаних харчових продуктів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Піврічні результати експорту продукції АПК: знову рекорд?

За підсумками 2018 року експорт продукції АПК сягнув рекордного значення в 18,6 млрд дол США, а наразі (у 2019 році) показники експорту вже перевищують аналогічні показники півріччя минулого року (8,5 млрд дол США), повідомляє прес-служба УКАБ.

У той же час імпорт зазначеної продукції досяг рівня майже 2,7 млрд дол США, що на 9% більше, ніж за першу половину 2018 року. В цілому, зовнішньоторговельний баланс агропродовольчої продукції України склав 7,5 млрд дол США, що свідчить про значне переважання експорту агропродовольчої продукції над імпортом.

У загальній структурі торгівлі України експорт продукції АПК, як і в попередні роки, займає вагому частину. За січень-червень поточного року частка продукції АПК в структурі загального експорту товарів з України склала 41,5%, у той час як в структурі імпорту – 9,6%. Фактично, порівняно з першою половиною 2018 року у 2019 частка експорту агропродовольчої продукції зросла в загальній структурі експорту (з 36,7% у 2018 до 41,5% у 2019), при тому, що частка імпорту продукції АПК в загальній структурі імпорту України залишилась на тому ж рівні.

Стосовно товарної структури експорту, найбільше зросли поставки з України продукції рослинництва – на 32% або 1,3 млрд дол США (за першу половину 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2018 року). Нарощення поставок продукції рослинництва відбулося в основному за рахунок збільшення експорту кукурудзи – на 1,3 млрд дол США або на 66%. Також на 10% або 147 млн дол США зріс експорт готових харчових продуктів з України. Основними категоріями нарощення цієї групи товарів стали макуха соняшникова і соєва, експорт яких зріс на 20% або 89,2 млн дол США та в два рази або на 84,1 млн дол США відповідно.

У товарній структурі імпорту найбільше збільшилися закупівлі готових харчових продуктів – на 8% або 83,7 млн дол США. Основними товарними категоріями, за якими збільшився імпорт, були тютюнова сировина – на 9% або 9,2 млн дол США, хлібобулочні вироби – на 26% або 6,4 млн дол США, а також вироби з тіста без дріжджів, кускус – на 54% або 5,9 млн дол США. Також зросли поставки продукції рослинництва – на 8% або 66,8 млн дол США (за рахунок закупівлі цибулі, кави і фініків та інших екзотичних фруктів) та продукції тваринництва – на 16% або 64,4 млн дол США (за рахунок закупівель мороженої риби, сирів і рибних філе).

Як ми бачимо, зберігається тренд попередніх років до нарощення експорту агропродовольчої продукції з України, за сталих умов подібна динаміка збережеться й надалі. Проте результати наступної половини року залежать від кон’юнктури світового ринку, а саме цін на основні зернові і олійні культури та попит на них в основних країнах-споживачів (Китай, Індія тощо).