178171

Південноафриканські компанії шукають постачальників льону та харчової продукції з України

Про це йдеться в експортній пропозиції компаній на сайті Мінекономрозвитку, пише Інтерфакс-Україна.

«Південноафриканська компанія Growth Leap (Pty) Ltd шукає постачальників насіння льону в Україні. За інформацією представників компанії, в неї вже був досвід роботи з українськими виробниками даної продукції. Керівництво підприємства готове, у разі потреби, здійснити візит в Україну для укладення довгострокових контрактів», ― йдеться у повідомленні міністерства.  

Ще одна компанія з ПАР, Humeat Import and Export (Pty) Ltd, шукає в Україні постачальників харчової продукції, зокрема: пастеризованого молока, сиру (чедар, гурда), порошкового молока і рослинної олії.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

ТОП-5 українських агрокомпаній з відшкодування ПДВ у липні 2017 року

Про це повідомляє "ПроАгро" з посиланням на дані Державної казначейської служби.

Так, найбільшими отримувачами відшкодування ПДВ в агропромисловому комплексі за звітний місяць стали наступні компанії:

  1. "Кернел-трейд" - 730,3 млн грн;
  2. "Сантрейд" - 546,14 млн грн;
  3. МХП - 300 млн грн;
  4. "Нібулон" - 234,6 млн грн;
  5. Cargill - 218,04 млн грн;

Нагадаємо, що за підсумками червня 2017 року лідером серед українських агрокомпаній з відшкодування податку на додану вартість стала компанія "Кернел-трейд", яка отримала 711,1 млн гривень.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

"Укрзалізниця" планує підвищити тарифи для бізнесу

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Сподіваюся, можемо вирішити питання затвердження фінплану максимум протягом місяця. Він тісно пов'язаний з питанням вирішення ситуації з індексацією тарифів, оскільки у фінплан закладається певний рівень індексації: максимум місяць, щоб підприємство не страждало, має бути вирішено це питання", - сказав він журналістам після призначення.

Євген Кравцов розраховує, що рішення щодо індексації буде знайдено в результаті відвертої дискусії з бізнесом на основі принципу "партнерства на рівних".

Він наголосив, що з 2018 року необхідно ввести нову прозору, зрозумілу і прогнозовану систем тарифоутворення з прив'язкою до об'єктивних індексам, зокрема, інфляції і промислових цін.

"Це має бути прозоро, зрозуміло для всіх учасників ринку і за певною погодженою формулою", - зазначив Є.Кравцов.

Нагадаємо, 9 серпня Кабінет міністрів схвалив заяву голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцеха Балчуна про звільнення.

Кабінет міністрів призначив першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова в.о. голови "Укрзалізниці".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Аграрії вже отримали майже половину запланованої річної бюджетної дотації

Загалом, сума виплат, отриманих у 2017 році, склала 1 914,6 млн гривень, що складає майже половину від передбачених за цією програмою у поточному році 4 млрд грн. Про це повідомила прес-служба МінАПК.

За червень Державна казначейська служба України перерахувала з небюджетного рахунку Мінагрополітики 737 агровиробникам 590 683 028,52 гривень. Вперше аграрії повністю використали місячні бюджетні асигнування - залишок склав лише 3 тис. грн.

Нагадаємо, у лютому загальна сума дотацій становила 79,8 млн грн, у березні - 241,8 млн грн, у квітні – 473,4 млн грн, у травні - 528,9 млн грн.

Довідка:
Державною програмою бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції на 2017 рік передбачено дотації у розмірі 4 млрд грн.

З умовами надання бюджетної дотації можна ознайомитися за посиланням.

Ваш вибір 'Подобається'.

Баржі і кавуни: динаміка річкових перевезень в Україні (інфографіка)

«Слово і Діло» розібралося в історії галузі та її потенціалі.

Прославлена баржа з кавунами, яка недавно трохи не допливла до Києва і встала під розвантаження в Переяславі-Хмельницькому, була не найбільшою представницею свого племені – її вантажопідйомність становить близько тисячі тон.

Максимальна вантажопідйомність суховантажних барж (кавун парадоксальним чином є сухим вантажем) становить 4 тисячі тон, але є баржі, які можуть відвезти і понад 10 тисяч тон, однак возять вони наливні вантажі.

З огляду на, що на перевезення такої ж ваги знадобиться близько двох сотень вантажівок або склад з 57 залізничних вагонів і невисоку вартість такого перевезення, перспективи збільшити їх обсяги виглядають досить заманливо.

В даний час на Дніпрі налічується 17 великих вантажних портів і перевантажувальних терміналів, причому всі порти належать акціонерним товариствам різного типу, а більшість перевантажувальних терміналів – приватні і належать ТОВ «Нібулон» й будувалися для перевезень сільськогосподарської продукції. Ще чотири порти розташовані на Дунаї – в Ізмаїлі, Кілії, Рені та Усть-Дунайську.

Заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про відродження річкових перевезень по Дніпру після відправки баржі з кавунами з Херсона до Києва викликали нещодавно ажіотаж в ЗМІ і соцмережах. Слово і Діло розібралося в історії галузі та її потенціалі.
Зараз ситуація з перевезенням вантажів річковим транспортом в Україні виглядає досить гнітюче: в порівнянні з кінцем 80-х і початком 90-х років, коли щорічно по найбільших річках України (переважно по Дніпру і Дунаю) перевозили майже 70 мільйонів тон вантажу. Пік падіння перевезень на світанку приватизації припав на 1996 рік, коли річковий флот стояв на причалах без діла, продавався до інших країн або пилявся на метал. Потім обсяги почали повільно зростати і до 2008 року досягли максимуму з початку 21 століття – 15,1 мільйонів тон за рік.

Однак уже в наступному році через світову фінансову кризу знову повернулися на колишній рівень, причому показники стали навіть гірше – 7 мільйонів тон.

З тих часів ситуація не поліпшилася: у 2016 році загальний обсяг вантажних перевезень склав лише 3,6 мільйона тон – близько 5% від обсягів чвертьвікової давнини.

У першому кварталі поточного року по річках України перевезли всього лише 366 тисяч тон, однак на перший квартал припадає зима, коли навігація річками утруднена або припиняється зовсім.

Заяви прем'єр-міністра Володимира Гройсмана про відродження річкових перевезень по Дніпру після відправки баржі з кавунами з Херсона до Києва викликали нещодавно ажіотаж в ЗМІ і соцмережах. Слово і Діло розібралося в історії галузі та її потенціалі.

Новий урожай і нові ціни: скільки коштує мед в Україні

Теґи: 

Про це пише Сьогодні.

Мед літнього врожаю з'явився у продажу. Різнотрав'я, соняшниковий, гречаний. Новий врожай меду і нові ціни.

В цьому році мед з акації, гречки і липи подорожчав в середньому на півсотні гривень за літр. 250 гривень – за мед з акації, гречка в районі 200 гривень за літр, різнотрав'я – 150 гривень за літр.

 

Ваш вибір 'Подобається'.