Погода не допомагає сіяти озимі - Укргідрометцентр

Про це йдеться в повідомленні Укргідрометцентру, пише УкрАгроКонсалт.

Як наголошується, протягом серпня на більшій частині території України тривав бездощовий період. У більшості областей східної половини країни його тривалість перевищила місяць (останні дощі спостерігалися в третій декаді липня). В західній половині країни кількість опадів в більшості випадків була вдвічі менше норми. Суховійні явища (низька відносна вологість повітря вдень 15-30%) відзначалися по всій території країни, за винятком західних областей.

«Відсутність опадів на тлі спекотної погоди зумовлювало поширення і посилення повітряно ґрунтової посухи, інтенсивність якої досягла критерію «сильної» в південних, південно-східних та більшості районів центральних і східних областей», — йдеться в повідомленні.

Створювались несприятливі умови для підготовки ґрунту та посіву озимих під урожай 2019 року. В першу чергу для озимого ріпаку, в нинішньому році передумови для сівби цієї культури складалися несприятливо не тільки через дефіцит опадів, а ще й стабільно високих температур повітря і ґрунту. Достатній та задовільний рівень зволоження ґрунту під посів озимих культур спостерігався лише в західних областях.

«Агрометеорологічні умови для завершення вегетації пізніх сільськогосподарських культур були неоднорідними. На багатьох площах східної половини країни, де в серпні не було дощів і були повністю вичерпані запаси вологи метрового шару ґрунту, спостерігалося передчасне дозрівання кукурудзи та соняшнику», — додали метеорологи.

Зерно кукурудзи досягло повної стиглості на 1,5-2 тижні раніше середніх багаторічних строків, насіння соняшнику місцями досягли збиральної стиглості на 2-3 тижні раніше. Через погіршення загального стану деяка частина площ зернової кукурудзи була зібрана на силос.

«Несприятливі умови були й для цукрових буряків — сповільнювалися процеси приросту кореня, спостерігалося передчасне в'янення і засихання листя. Погодні умови були сприятливими тільки для завершення жнив та накопичення цукру в плодах і коренях цукрових буряків», — підсумували в Гідрометцентрі.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Росіяни присвоїли собі «Київський торт» Roshen

Компанія вирішила взяти для своїх тортів ту ж упаковку, яка полюбилася не тільки українцям, але й росіянам. Однією копією упаковки в «Філі-Бейкер» не обмежилися, повністю скопіювавши рецепт ласощів при виготовленні. Як результат, торти розходяться на ура, пише replyua.net.

Цікаво те, що росіяни були б не росіянами, якби не внесли щось своє. Так на полицях московських магазинів повно тортів з українським неймінгом – «Київський торт» з написом українською мовою, але от із змінами на картинці. Маркетологи «Філі-Бейкер» вирішили замінити традиційне для київських тортів зображення гілок каштанів, як атрибуту столиці України, на гілки берези, яку асоціюють з Росією.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Депутати скасували мораторій на експорт дров

За ухвалення закону в цілому з пропозиціями Президента Петра Порошенка виключити ці норми проголосували 246 депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

Повертаючи закон для повторного розгляду, глава держави зазначав, що він не може бути підписаний через те, що запроваджувана у законі тимчасова, строком на 8 років з дня набрання ним чинності, заборона вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту деревини паливної порушує зобов’язання України як члена Світової організації торгівлі.

Як повідомлялося, Президент України повернув на повторний розгляд до Верховної Ради ухвалений 3 липня закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів".

Метою закону є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконне вирубування лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду).

Законом передбачено, що обсяг внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених не повинен перевищувати 25 мільйонів кубічних метрів на рік незалежно від обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у попередньому році.

При цьому здійснення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, а також контроль за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених, встановленого цією статтею, покладено центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Згідно із законом, незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 15 до 30, а на посадових осіб - від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Верховна Рада скасувала дотації на вагони-зерновози

Відповідний документ підтримали 259 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Порошенко виключив із законопроекту пункти про держпідтримку закупівлі вагонів-зерновозів.

Як зазначила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, документ дозволяє узаконити зміни на митниці, які вже впроваджені урядом на рівні підзаконних актів, а також передбачає подальше спрощення та оптимізацію митних процедур.

Нагадаємо, що 5 липня Верховна Рада прийняла законопроект про введення механізму "єдиного вікна" та оптимізації контрольних процедур на митниці.

Передбачається зменшення кількості сканованих документів, скорочення часу, протягом якого контролюючими органами може бути призначено огляд товарів з 24 до 12 робочих годин.

Закон також зменшує граничний термін прийняття рішення контролюючими органами щодо товарів, що вивозяться за межі митної території України, з 24 до 4:00.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії вже зібрали майже 35 млн тонн зерна

Зокрема зібрано:

-  ранніх зернових та зернобобових культур - 34,3 млн тонн з 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

-  гречки - 46 тис. тонн з 36 тис. га при врожайності 12,8 ц/га;

-  проса – 41 тис. тонн з 26 тис. га при врожайності 16,0 ц/га.

Крім того, намолочено соняшнику - 1,6 млн тонн з 804 тис. га (13%) при врожайності 19,6 ц/га та сої -  225 тис. тонн з 92 тис. га (5%) при врожайності 24,5 ц/га.

Ріпаку зібрано 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

Поряд із збиранням врожаю проводиться посів озимого ріпаку під урожай 2019 року. На даний час, із прогнозованих 888 тис. га посіяно 741 тис. га (83% до прогнозу).

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Конфлікт через коньяк: навіщо Україні нова проблема у відносинах з ЄС

У представництві ЄС в Україні закликали український уряд не порушувати Угоду про асоціацію, використовуючи термін «коньяк». Принаймні в Мінагрополітики цією назвою оперують попри заборону.

Йдеться про наказ Мінагрополітики «Про затвердження правил виробництва коньяків України», згідно з яким термін «коньяк України» буде вживатися після 2025 року, пише «Європейська правда». Підписуючи Угоду про асоціацію, Україна отримала дозвіл продавати алкогольну продукцію із зареєстрованими в ЄС назвами, але тільки на внутрішньому ринку і лише до 2025 року. А в наказі Мінагрополітики зокрема вказується, яка частка вітчизняного коньячного спирту має бути в «ординарних коньяках України», котрі будуть вироблятися у період з 2019 по 2027 рр.

В представництві ЄС заявили, що слідкують за ситуацією і хотіли би, щоб в українському уряді забули про коньяк після 2025 року. Але до того часу європейці нічого подіяти не можуть, бо фактично порушення ще немає.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview