Половина українців купують мед через маркет-плейси

Головними критеріями вибору у споживачів залишається ціна меду, повідомляє Kurkul.com.

Задля з’ясування ситуації на ринку Інтернет-торгівлі медом та іншими продуктами бджільництва, в квітні-червні 2019 р. ТМ «Знатний Мед» було проведено телефонне опитування споживачів меду.

За підсумками опитування, основними інтернет-майданчиками, де споживачі шукають і купують мед, є:

- маркет-плейси — 44%;
- інтернет-магазини і сайти виробників — 26%;
- спеціалізовані Інтернет-магазини (продуктів харчування, еко-продуктів і т.п. ) — 19%;
- контекстна реклама в Google — 11%.

Серед найбільш важливих критеріїв вибору продавця меду респондентами були названі такі:

- ціна — 37%;
- продукція безпосередньо від виробника — 25%;
- широкий асортимент — 22%;
- зручна доставка — 16%.

Як показали результати опитування, вартість залишається головним критерієм вибору, але при цьому для споживачів важливі й інші фактори — отримати продукцію безпосередньо у виробника, мати вибір (асортимент) і зручність при покупці (доставка).

«Бажання придбати продукцію у виробника споживачі пояснюють такими перевагами як якість і натуральність меду і оптимальні ціни, тобто, «без накруток», — зазначив представник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Що стосується частоти придбання меду в Інтернет, то більшість опитаних купують мед від 3 до 10 разів на рік (61%). Рідше (до 3 разів на рік) мед купують 29% опитаних, і частіше — більше 10 разів на рік мед купують 10% опитаних.

Найбільш популярною тарою при купівлі меду в Інтернет є відерце з харчового пластику об'ємом 1 л.

В порівнянні з минулим роком, кількість споживачів меду, які купують його в інтернеті зросла на 6%), в той час як придбання меду на ринках та в роздрібних мережах починає зменшуватися.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Гроно унікального винограду продали за $11 000

Теґи: 

На аукціоні в японському місті Канадзаве (префектура Ісікава) гроно винограду сорту Ruby Roman ("римський рубін") пішла з молотка за 1,2 мільйона ієн (близько $11 тисяч). Про це пише east-fruit.com.

Покупцем став власник приватної мережі традиційних японських готелів.

— Ми зробили ставку в 1,2 мільйона, щоб відзначити дванадцяту річницю появи даного сорту на місцевих аукціонах, — цитує його агентство. Гроно "римського рубіна" стала першою проданою в 2019 році. Всього в цьому році в Японії очікується реалізація близько 26 тисяч грон такого винограду.

Виноград сорту "римський рубін" цінується за дуже солодкі рубіново-червоні ягоди з особливим смаком. Він відрізняється великими виноградинами, що досягають розмірів м'ячика для гольфу. Сорт Ruby Roman виведений в Японії і продається тільки в префектурі Ісікава. Він вирощується при дуже жорсткому дотриманні вимог. Вперше цей сорт з'явився на ринку в 2008 році, коли за одне гроно цього винограду менеджер готелю сплатив нечувану раніше ціну в $910.

Причиною таких фантастичних цін сорту Ruby Romans є його неперевершена якість і вкрай невеликі поставки.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Фермерам буде простіше отримувати кредити від банків

Про це у статті для ЕП пише Ваге Варданян, провідний спеціаліст фінансового сектору Світового банку.

Зазначається, що у 2018 році Міжнародна фінансова корпорація (IFC) провела дослідження - вона попросила дев'ять українських банків розповісти, наскільки вони зацікавлені фінансувати ринок землі.

"Виявилося, що всі дев'ять банків уже фінансували аграріїв. Вони давали кредити як найменшим фермерським господарствам (по 25-65 тис грн), так і великим аграрним підприємствам (по 280-620 млн грн). Всі опитані банки також були зацікавлені надавати кредити для придбання землі", - пише Варданян.

За його словами, стримує кредитування відсутність у невеликих аграрних компаній та фермерів ліквідних застав, фінансової грамотності та культури ведення звітності.

"Якщо другу і третю проблеми можна вирішувати шляхом навчання фермерів, то перша проблема - це прерогатива держави", - підкреслює він.

Варднанян стверджує, що одним з найбільш ефективних інструментів підтримки агробізнесу в такій ситуації є часткові гарантії за банківськими кредитними ризиками.

"Суть інструменту в тому, що фонд гарантування від імені держави бере на себе покриття частини (наприклад, 50%) ризиків банку у разі дефолту фермера-позичальника за кредитом, наданим цим банком. Це знижує рівень ризиків для банків і спрощує доступ малого і середнього агробізнесу до банківських позик.

Такий фонд - це, як правило, небанківська фінансова організація зі своїм правлінням, менеджментом і капіталом. За певну плату вона видає часткові кредитні гарантії банкам, які пройшли попередній відбір", - пояснює він.

У разі непогашення кредиту його розмір (втрачена сума), як правило, в рівних частинах розподіляється між фондом і комерційним банком.

Провідний спеціаліст фінансового сектору Світового банку називає й інші інструменти підтримки фермерів: гранти, субсидії, гарантування системних ризиків, але, за його словами, часткове гарантування найбільше підходить позичальникам, у яких нема достатнього забезпечення за кредитами.

"Часткове гарантування кредитів дозволяє спрямувати допомогу саме малим виробникам. Інші інструменти підтримки фермерів мають інші цілі і можуть використовуватися разом з частковим гарантуванням кредитів для окремих цільових груп.

По-друге, цей інструмент також дозволяє "подовжити" кредитний ресурс для фермерів, зменшити розмір початкового внеску, збільшити обсяг кредиту, чого не зробить звичайна компенсація частини кредитних ставок.

По-третє, часткове гарантування дає гарне фінансове плече: 1 грн інвестицій з боку держави забезпечить кредитування фермерів у розмірі 8 грн", - підкреслив експерт.

За його словами, команда Світового банку разом з НБУ, Мінфіном, Мінекономіки і банківським співтовариством активно працює над тим, щоб часткове гарантування кредитів для малого і середнього агробізнесу з'явилося в Україні одночасно з появою ринку землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«НІБУЛОН» придбав власні залізничні вагони для перевезення зерна

Про це повідомила прес-служба компанії "Нібулон".

20 вагонів уже надійшли під навантаження на один з комплексів компанії – філію «Смотрич» (Кам’янець-Подільський район, Хмельницька обл.). Оснащене  високопродуктивним обладнанням  підприємство в максимально короткі терміни здійснило навантаження. І продукція вже відправлена до перевантажувального термінала в місті Миколаїв.

Вагони-хопери бункерного  типу  для перевезення зерна моделі 19-6869 виробництва ТОВ «Дослідний-механічний завод  „КАРПАТИ”» мають сучасні характеристики: вантажопідйомність – 70,5  тонн, об’єм кузова – 120 куб. м. Для порівняння: вагони моделі 19-752, які сьогодні надаються АТ «Укрзалізниця»,  мають об’єм кузова 94 куб. м.

Як зазначає генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський, донедавна компанія не планувала придбання вагонів, адже, на його думку, насправді вагонного парку в Україні достатньо для того, щоб навіть перевозити в два рази більше збіжжя:

«Тільки оборот вагонів має бути з центра України до порту 3-4 дні (туди і у зворотному напрямку), а не 10-12, як сьогодні. Отож скільки вагонів не додавай, якщо ефективність їх використання не буде покращена, то ситуація не зміниться, а обіг вагонів навіть погіршиться: їх постійно не вистачатиме, і вони перетворяться у склади на колесах», – зазначив він.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині вирощують альтернативу лаванді

Мало хто знає про існування гібриду лаванди – лавандину. Культура ще не отримала розповсюдження в Україні, хоч ефірна олія лавандину майже схожа за своїми показними на лавандову та широко використовується в медицині, а урожайність в 2-3 рази більша, ніж у лаванди

Кандидат біологічних наук Людмила Свиденко зазначає, що культура дуже добре росте в умовах Півдня України. В дослідному господарстві «Новокаховське» навіть виводять свої сорти лавандину, повідомляє інтернет-видання «АгроЮг».

Лавандин – це міжвидовий гібрид двох лаванд: лаванди вузьколистою та широколистої. Якщо лаванда вузьколиста може рости на Півдні України, оскільки витримує морози до -25ºС, то лаванда широколиста не морозостійка і в Україні її не вирощують.

Рослини лавандину дещо вищі лаванди широколистої і майже в два рази вищі лаванди вузьколистої. Лавандини більші як за висотою та шириною, так і за ємкістю квітконосів. Також у гібрида більше кілець у суцвітті і квіток у кільці в порівнянні з вихідними видами лаванди. Так, якщо кущі лаванди вузьколистої невеличкі 45-50 см, то у лавандина вони висотою досягають 90-105 см.

Росте лавандин в Херсонській області повільно як і лаванда. Потім в фазі бутонізації ріст та висота збільшуються. І вже на початку цвітіння і до кінця рослина не росте.
«Відростання починається в перший рік вгорі в першій декаді травня. В третьому році – в третій декаді квітня. Спочатку фаза відростання, потім фаза бутонізації, потім поява квітконосів, далі фаза розсування мутовок, потім зафарбовуються бутони та починається цвітіння. Цвітіння триває місяць, може трохи більше, в залежності від того, як йшли дощі: чим сухіша погода – тим швидше відбувається цвітіння», – розказує про фази розвитку лавандину к.б.н. Людмила Свиденко.

Щодо якості ефірної олії, то у лавандину вона нижче на відміну від лаванди. Але є деякі сорти лавандину, ефірна олія яких максимально наближена до лаванди.

Варто зазначити, що урожай і вихід ефірної олії у лавандину більший, ніж у лаванди.

«Хоча деякі сорти лавандину можуть бути схожі в сторону вузьколистої лаванди, а інші – широколистої. А є такі сорти лавандину, які займають проміжне положення між цими сортами лаванди», – зазначає Свиденко.

90% ефірної олії містяться на чашечці квітки, хоча по всім органам лавандину є ефіроолійні залозки. Ефірна олія накопичується від бутонізації і до кінця цвітіння, і в кінці цвітіння – найвища кількість ефірної олії.

Але кількість ефірної олії також може змінюватися в залежності від часу доби.

«Ранком, коли сировина сира, роса – її кількість найменша – 0,9% від сирої маси, найбільша кількість 2,3% в 10 годині ранку. В цей час найбільша кількість розпускається квіток. Коли спека – кількість ефірної олії зменшується, деякі квіти, які були розпущені трохи закриваються і отримується, що в вечорі кількість ефірної олії падає. Тому відгін треба робити до обіду, не пізніше», – акцентує Свиденко.

Якщо в кінці масового цвітіння велика кількість ефірної олії, то в фазі масового цвітіння – олія гарної якості. Тому збирати урожай експерт радить краще між цими фазами, щоб була хороша якість ефірної олії і велика кількість.

У господарстві представлено 4 сорти лавандину. Усі вони зимостійкі, стійкі до пошкодження шкідниками і ураження хворобами.

На відміну від лаванди, лавандин насіння не дає, за виключенням тих форм, які були створені шляхом мутагенезу і там була подвоєна кількість хромосом. Але, в основному, ці лавандини використовуються з науковою ціллю. Лавандин розмножується вегетативно, шляхом живцювання.

Кращим місцем для створення плантаційних насаджень лавандину є добре освітлені ділянки із волого-проникаючим ґрунтом. Площа живлення для лавандину повинна становити 1,5×1 м, в загущених насадженнях 1×1 м. Лавандин невибагливий до ґрунту, але не витримує засоленості. При посадці та розмноженні полив обов’язковий. Так, догляд за рослинами полягає в в 3-4 кратному культивуванні ґрунту в міжряддях і знищені бур’янів в ряду та 3-4 поливів за сезон.

Своє застосування лавандин має в лакофарбній промисловості, в медицині, парфюмерно-косметичній промисловості, в миловарінні та ароматизації пральних засобів, в побуті: в боротьбі з міллю, для ароматизації повітря в приміщенні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна за півроку експортувала м’яса птиці на $307 мільйонів

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України.

Згідно з інформацією ДФС, за шість місяців Україна поставила на експорт 211,189 тис. тонн м'яса та їстівних субпродуктів птиці на 307,145 млн доларів. В тому числі до Саудівської Аравії — на 76,193 млн доларів, до Нідерландів — на 52,854 млн доларів, до Словаччини — на 33,003 млн доларів, до інших країн — на 145,096 млн доларів.

Експорт м'яса птиці з України перевищує імпорт у 3,5 рази у натуральному вимірі, та у 12,6 разів — у грошовому. За 6 місяців 2019 року Україна завезла 60,535 тис. тонн цієї продукції на 24,371 млн доларів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview