170513

Популярний гербіцид визнали можливим канцерогеном

Гліфосат (N-(фосфонометил)-гліцин) — неселективний гербіцид. Він працює проти більшості бур'янів. Є дві причини його популярності.

Перша, гербіцид дуже ефективний.

Друга, компанія "Монсанто" — колишній власник патенту на речовину — розробила стійкі до гербіциду генетично модифіковані культури (сою, кукурудзу і ряд інших). Тобто гліфосат на полях з цими культурами можна застосовувати без ризику втратити врожай.

У США ці ГМ-культури складають близько 80-90% кукурудзи, сої і бавовни. Крім полів глифосатом обробляють декоративні ландшафти, поля для гольфу, оранжереї і виноградники.

Але каліфорнійське Бюро з вивчення екологічних небезпек для здоров'я (OEHHA) все ж внесло гліфосат у список потенційних канцерогенів.

Гліфосат офіційно потрапить в список 7 липня 2017 року. Тоді виробники будуть зобов'язані протягом року розміщувати попередження про небезпеку речовини на упаковках з ним. Якщо цього не зробити, речовина не можна буде продавати.

Monsanto вже заявила, що буде оскаржувати в суді рішення OEHHA.

За матеріалами AgGeek

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Дешеві кавуни можуть швидко скінчитись – експерт

У першій половині серпня, коли наступає пік сезону продажу кавунів, їх ціна може упасти до 1,5 грн./кг. Зараз фермери Херсонщини продають бахчові з полів по 2,5-3 грн/кг, а ціна продовжує знижуватися за рівнем наростання нових партій. Про це UBR.ua повідомила експерт по плодоовочевому ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За інформацією «Інфо-Шувар», нинішні відпускні ціни майже в 1,5 нижче, ніж наприкінці минулого тижня. Станом на 3 липня оптовики просили на Херсонщині за кілограм кавунів всього по 4-5 грн. В цілому оптово-відпускні ціни на бахчові в цьому році приблизно на третину нижче, ніж у минулому.

Однак експерт не виключає, що нинішній кавуновий сезон закінчиться раніше звичайного, і вже з другої половини серпня вартість бахчових почне зростати.

Пізніх сортів кавунів аграрії посадили менше, і тому ціни на них будуть вище, ніж у минулому році. Тоді, за даними проекту «АПК-Информ: овочі та фрукти», у пік сезону оптові ціни впали до 1,5-2 грн./кг, а в столиці кавуни продавалися по 2-3 грн. / Кг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ціни на часник неприємно вразили аграріїв

Цьогорічні ціни на часник не радують виробників. Сьогодні вони продають часник за ціною 18-20 грн/кг, що фактично співпадає із собівартістю вирощування, повідомляє «Інфо-Шувар».

На оптовому ринку «Шувар» у Львові часник вчора продавали за ціною 30-45 грн/кг. Експерти повідомляють, що за тиждень вартість часники знизилася у 1,5 рази, а у порівняні з минулим роком, часник подешевшав вдвічі.

На ринку «Нежданий» у Херсонській області часник можна придбати за 20-25 грн/кг. Тут за тиждень часник подешевшав на третину, а у порівнянні з минулим роком, ціни знизились майже у два рази.

«Падіння ціни на часник в першій половині літа ― це цілком нормальне явище.  Молодий часник майже не зберігається, тому фермери намагаються його якнайшвидше продати. Але в цьому році, провал цін став найбільшим , принаймні за останні 5 років, і відбувається це насамперед через збільшення пропозиції часнику  українського виробництва, площі  під яким суттєво розширились в цьому сезоні», ― повідомила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Зниження цін на часник триватиме до серпня через помірний попит на продукт.

«Зниження ціни триватиме до серпня, потім традиційно попит зростає завдяки активізації переробників та оптових компаній, які віддають перевагу часнику з більш тривалим строком зберігання. Але ціни у другій половині літа та восени будуть цілком залежати від вартості китайського часнику, який за попередніми оцінками теж мусить подешевшати, в порівнянні з минулим роком», ― поінформувала експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вартість дизельного палива в Україні залишилась на рівні 22.45 грн/л

Станом на ранок 06 липня ціни на паливо в Україні залишилися незмінними. Про повідомляє AgroReview.

Зокрема, середня вартість дизельного палива (ДТ) склала 22.45 грн/л, а «ДТ+» - 23,49 грн/л.

Бензин «А-92» коштує в середньому 24.10 грн/л, «А-95» - 24,91 грн/л, «А-95+» - 26,37 грн/л.

В той же час за літр бензину «А-98» в середньому просять 29.15 грн.

За матеріалами http://vseazs.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,119 грн/дол

На сьогодні офіційний курс гривні встановлено на рівні 26,119   грн/долар. Таким чином, згідно з інформацією, наданою Нацбанком України та провідними українськими банками, основні іноземні валюти станом на ранок 06липня обмінються за таким курсом:

Порівняно з середою курс обміну основних іноземних валют підвищився.

За матеріалами https://kurs.com.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

МВФ офіційно не підтвердив виключення земельної реформи з Меморандуму

Ключовий кредитор України – Міжнародний валютний фонд офіційно не підтвердив готовність вилучити земельну реформу з переліку структурних маяків у програмі розширеного фінансування EFF між Україною і МВФ. Про це УНІАН повідомило джерело в Кабінеті міністрів, знайоме з ходом переговорів.

"Щоб говорити про те, що будь-який маяк знятий, потрібно отримати офіційні письмові підтвердження Фонду, проте таких, наскільки відомо, поки не надходило. Посилання на анонімні усні заяви в даному випадку просто неадекватні і свідчать про нерозуміння того, як будується робота з Фондом, і важливості дотримання процедур у цій співпраці", - сказало джерело агентства.

За його словами, земельна реформа, поряд з пенсійною, медичною, судовою та реформою підприємств держсектора, залишається однією з найпріоритетніших в Україні та знаходиться в центрі уваги міжнародних партнерів. Однак їх формат не є предметом міжнародних рекомендацій і, як і раніше, повністю залишається на розсуд української сторони.

Джерело зазначив, що консультації на рівні уряду і дискусії з учасниками ринку та аграрними асоціаціями на тему запуску в Україні ринку землі тривають раніше взятому темпі. Узгоджена позиція буде відображена в законопроекті про обіг земель сільськогосподарського призначення, який буде внесений до парламенту.

Як повідомлялося раніше, 3 липня в низці українських ЗМІ з'явилася інформація, що Міжнародний валютний фонд не наполягатиме на проведенні Україною земельної реформи, тому це питання не стане перешкодою для виділення чергового кредитного траншу. Проте офіційного підтвердження цієї інформації не надійшло. 5 липня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкладе виділення наступного траншу у розмірі до 1,9 млрд дол. через неготовність парламенту до кінця поточної сесії (15 липня) прийняти земельну реформу. На даний час робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства закінчує роботу над формуванням моделі запуску ринку землі в Україні та розробкою відповідного законопроекту про обіг сільгоспземель. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview