182818
178171

Порядок реєстрації худоби спростять та переведуть в електронний режим

Про це повідомив голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.

«Людина не повинна багаторазово звертатися за отриманням необхідних дозвільних процедур, які можна і треба робити автоматично, і Агентство ідентифікації та реєстрації тварин зараз працює над впровадженням такого програмного забезпечення», - відзначив Володимир Лапа.

Голова Держпродспоживслужби висловив думку щодо необхідності оптимізації існуючого порядку отримання паспорту ВРХ та тим, що деякі процедури потребують спрощення.

Також Володимир Лапа відзначив, що у 2018 році Держпродспоживслужба провела 10 тис. перевірок у галузі безпечності харчових продуктів, в тому числі молокопродуктів. У 5,8 тис. випадків були встановлені порушення та надані приписи: тобто 58% операторів ринку, які працюють в галузі виробництва та збуту продуктів харчування, порушують норми вітчизняного законодавства про безпечність харчових продуктів.Лідери подорожчання серед продуктів харчування

Про це повідомив Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Якщо залишити в стороні овочі, вартість яких із початку року зросла від 12% до 125%, то трійка лідерів складе пшонка з 32% зростання, ячна крупа – на 11% та соціальний білий і чорний хліб – на 10%. Кілограм пшона подорожчав за січень-серпень на 32%, або на 4,8, і варто 19,8 грн. Крупи ячні виросли в ціні на 11%, або на 1,1 грн, і продаються в середньому по країні з 10,6 грн за кілограм", - зазначив Олексій Дорошенко.

Експерт підкреслив, що значне зростання цін на крупи означає, що в пошуках більш дешевих продуктів українці знаходять замінники, які раніше не користувалися таким попитом, тому їх цінники швидко оновлюються.

Незважаючи на значне подорожчання пшонки, гречка, навпаки, подешевшала на 22%, або на 5 грн, і коштує 17,6 грн за кілограм.

М'ясо також є одним з лідерів подорожчання, але сало, як і прогнозувалося знизилося в ціні по всій Україні.

"Десяток яєць подешевшав на 21%, або на 5,7 грн, і їх вартість становить 21,3 грн. Яблука "просіли" на 16%, або на 2,7 грн і їх можна купити по 14,1 грн за кілограм. Цукор знизився на 6%, або на 90 коп., і продається за 14,9 грн за кілограм. Кілограм сала подешевшав на 1%, або на 1 грн, і коштує 67,8 грн. А сири зменшилися в ціні на 1%, або на 1,1 грн, і їх вартість складає 88,8 грн за кілограм", - зазначив Олексій Дорошенко.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні набирає обертів копіювання відомих алкогольних брендів

Про це пише Інтерфакс-Україна.

"Відверте копіювання зовнішнього вигляду брендів набирає обертів. Порівняно з минулим роком такі випадки почастішали майже вдвічі. Отже, в бізнесу виникає дедалі більше питань, пов'язаних з охороною прав на торговельну марку, дизайн, форму упаковки та доведенням споживачеві, що зовнішня схожість зовсім не гарантує схожості за смаком", - зазначає ЄБА в прес-релізі.

Фахівці асоціації пояснюють, що маркування може відрізнятися від оригіналу однією або кількома літерами, відтворювати лише образ оригінального продукту за допомогою схожого шрифту та колірної гами або присвоювати назву напою.

ЄБА також зазначає, що Антимонопольний комітет України визнав факти низки порушень авторських прав щодо використання назв і етикеток, візуально схожих на оформлення товарів однієї з компаній.

Ваш вибір 'Подобається'.


Яка вартість курятини в Україні та Польщі

Про це УНН повідомили в Асоціації птахівників України.

Там розповіли, що в основних мережевих супермаркетах Польщі вартість 1 кг курячого стегна становить 7,75-7,99 злотих (орієнтовно 60 грн), 1 кг філе — 16,79-19,99 злотих (130-155 грн), 1 кг тушки курячої — 6,99-8,39 (54-65 грн).

Водночас в Україні вартість 1 кг курячого стегна становить 55 грн, 1 кг філе — 100 грн, 1 кг тушки курячої — 59 грн.

“Як бачимо, ціни в Польщі вищі, ніж в Україні. Додам, що філе, яке має найбільший попит в ЄС, завжди буде дорожчим. Інші частини, які не користуються таким попитом, завжди продаються за нижчими цінами. Все залежить від купівельної спроможності населення”, — прокоментував директор Асоціації птахівників України Сергій Карпенко.

Також нагадаємо, що саме Україна є одним з головних постачальників курятини в ЄС. Однак не всі українські виробники отримали дозвіл на ввезення туди свою продукцію. “Годувати” країни ЄС м’ясом птиці можуть: “Миронівський хлібопродукт” (Наша Ряба), “УПГ Малинівка”, “УПГ-Інвест”, “Птахофабрика Снятинська Нова”, “Птахокомплекс Губин”, “Комплекс Агромарс”.

Водночас м’ясні вироби ЄС приймає лише від “Миронівського хлібопродукту” (бренд “Легко”) і “Торгового дому Левада”, м’ясні напівфабрикати — виключно від “Миронівського хлібопродукту” (бренд “Легко”).Як українська фермерка зробила успішний бізнес на сироварінні

Міська жителька Ірина в один момент свого життя вирішила купити ферму й зайнятися сироварінням. Адже тільки в селі можна самому робити натуральний продукт. Спочатку це було просто хобі, але з часом стало бізнесом, в який вона вкладає частинку себе, адже сироваріння для Ірини – ціле мистецтво, пише uatv.ua.

“Коли я починала займатися сільським господарством, в Україні козівництва як такого не було. Зараз же у мене породисті племінні кози. Статус племінного репродуктора ми отримали 10 років тому”, – розповідає Ірина.

За останні кілька років Україна зробила величезний ривок у сироварінні.

На питання, чому саме кози, Ірина відповідає, що козяче молоко дуже корисне. Воно максимально наближене до жіночого молока. Тому його використовують і для вигодовування маленьких дітей.

Козяче молоко – це лікувальний напій, який допоможе при бронхіальній астмі, серцевих захворюваннях, шлунковому розладі. До Ірини часто приходять люди за молоком, щоб підлікувати себе або своїх близьких.
Також з нього роблять велику різноманітність сирів, наприклад, сир з білою, блакитною, червоною пліснявою та багато інших.

Варити сир Ірина почала не відразу. Коли обсяги молока перевищили 500 літрів в день, а ціна на нього було такі ж, як і на коров’яче, Ірина вирішила, що потрібно вчитися варити сир.

Вона поїхала за кордон, щоб отримати знання і досвід. У перервах між навчанням Ірина поверталася на свою ферму, де експериментувала з рецептами. В результаті, бізнес Ірини вийшов зовсім на новий рівень. Зараз її продукт може конкурувати з європейським, але для Ірини в пріоритеті нагодувати якісним натуральним продуктом своїх співвітчизників.

Її ферма виробляє понад 20 видів сирів. Кожен із них має свій унікальний смак, адже кіз випасають на відкритому просторі. У них є доступ до різних рослин, трав, а також фруктів, які вони можуть собі знайти. Тому що смак їхнього молока змінюється в залежності від того, що їдять кози.
В Україні поки немає такої культури сироваріння, як у Європі. Тому, Україна нині йде семимильними кроками. Ірина впевнена, що з часом в нашій країні з’явиться багато регіональних ферм, які вироблятимуть свої унікальні сири.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Нові цінники на алкогольну продукцію з'являться 2 жовтня

Відповідно, цінники на алкотовари в Україні оновляться 2 жовтня поточного року. Про це УНН повідомили у Державній фіскальній службі.

Відповідно по постанови уряду, розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін, залежно від коду виробів, буде підвищено:

    на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%;
    віскі, ром та джин на 12%;
    коньяк (бренді) на 6,6-9,5%;
    вина на 4,5-13,5%.

"Так, наприклад, мінімальну роздрібну ціну за пляшку горілки 0,5 літра вмістом спирту 40% підвищено з 79,55 до 89,40 гривень, або на 12,4%", - пояснили податківці.

У ДФС нагадали, що перегляд МРЦ пов'язаний із невідповідністю розмірів мінімальних цін, запроваджених у 2017 році, реальним витратам суб'єктів господарювання на виробництво та реалізацію алкогольних напоїв.

"Постанова КМУ (про підвищення МРЦ - ред.) №478 опублікована 22.09.2018 в офіційному виданні "Урядовий кур'єр" №78 (6294) та набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто 02 жовтня 2018 року", - зауважили у ДФС.