Продуктовий дефіцит Україні не загрожує – експерти назвали іншу небезпеку

Поки українці звикають до того, що супермаркети змінили графік роботи і ввели обмеження на товари, економісти намагаються заспокоїти покупців. Вони стверджують, що порожніх прилавків побоюватися не слід. Можливо, асортимент трохи збідніє за рахунок зниження поставок імпортних продуктів. Але куди більшою небезпекою є інше – у населення може не виявитися грошей, щоб купити їжу. Про це пише Сьогодні.

"На сьогодні з боку державних органів, асоціацій або операторів ринку продовольчих товарів не зафіксовано зростання цін на продукти так званої соціальної кошика, – говорить глава Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. – Спровокувати зростання цін може курс гривні, тоді поступове зростання до 5% буде відбуватися за імпортними і вітчизняним продуктам. А товарних запасів зараз більш ніж достатньо".

А ось недавнє закриття продовольчих ринків може, на думку Олексія Дорошенко, привести до дуже негативних наслідків у вигляді підвищення цін в умовах малого пропозиції. Перш за все це стосується невеликих населених пунктів, де немає магазинів від великих торгових мереж.

Варто відзначити, що раніше на митниці заспокоїли українців, заявивши, що дефіциту їжі не буде. У відомстві впевнені, що після рішення про закриття кордонів України не виникне перебоїв з поставками продуктів, так як фури з товарами курсують між країнами без проблем.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українським виробникам молочки не вистачає сировини

Про це розповів директор департаменту зовнішніх зв'язків та сертифікації «Лакталіс Україна» Володимир Мартинчук.

На його погляд, молочна галузь зараз знаходиться в досить критичному стані.

«Останні роки відчувається дефіцит молокосировини — так званого товарного молока, яке йде на переробку. Виходячи з цієї проблеми з'являються всі решта», — каже він.

Зокрема, дефіцит тягне за собою підвищення вартості молока на закупівлю. Це, в свою чергу, спричиняє зростання вартості кінцевого продукту.

Дещо підтримує молочну галузь за рівнем надоїв іноземна селекція, вважає керівник підприємства «Генетика і селекція» Володимир Федчак.

«З 2005 р. як мінімум на 2 т молока в Україні вдалося підвищити продуктивність корів. У тому числі, за рахунок генетики», — говорить він.

Джерело: agroportal.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Названо країни ЄС з найвищою зарплатнею агрономів

На початок 2020 року найвищі зарплати агрономів зафіксовано у Швейцарії, Нідерландах та Даній. Середній показник оплати праці агрономів у перелічених країнах перевищує 5 тис. євро.

За даними калькулятор заробітків на сайті АгроРобота, до числа ТОП-10 країн ЄС з найвищими середніми показниками заробітної плати агрономів входять:

КраїнаЗарплата станом на січень 2020, євроПрожитковий мінімум станом на січень 2020, євро
Швейцарія58351237
Нідерланди58181031
Данія5018828
Англія4032813
Німеччина3292781
Швеція3201611
Чехія1190125
Польща1111253
Угорщина923398
Литва820331

Слід зазначити, що заробітні плати агрономів в Україні істотно різняться в залежності від регіону, виду і розміру підприємства, а також професійного досвіду фахівців. В середньому вітчизняний агроном може отримувати 17 тис. грн на місяць. Для прикладу, помічник агронома в середньому отримує до 10 тис. грн, а головний агроном — 25 тис. грн.

Джерело: superagronom.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграріям хочуть повернути 4 млрд грн, втрачених від земельного податку, – законопроект

Про це на своїй сторінці у facebook написав народний депутат Сергій Лабазюк.

«Асоціація міст заявила про втрати місцевих бюджетів на рівні 4 млрд. грн за 2 місяці від законопроекту 3220, проголосованого Радою у понеділок (про податкові пільги). Так, держава має підтримати бізнес під час епідемії COVID-19, але ми не маємо забувати про місцеві бюджети. Тим паче, коли зараз на них покладено маса заходів з протидії пандемії, які мали б виконуватися силами держави. Саме тому, сьогодні, разом з колегами мажоритарниками зареєстрували законопроєкт щодо перерахування ПДФО з пасивних доходів за загальними принципами (25% – Держбюджет; 15% – область; 60% – на місця), – написав Лабазюк.

Депутат нагадав, що зараз ПДФО з депозитів іде до Державного бюджету в розмірі 100%, він це називає нелогічним.

Регіон, де розташована філія банку, в якому відкритий депозит, має отримувати свій законний відсоток. Мова йде про 2-4 млрд грн до місцевих бюджетів додатково на рік!! Це частково компенсує втрати та посилить принцип децентралізації, – наголосив нардеп.

Джерело: agropolit.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

"Кернел" спрямовує 55 млн грн на закупівлю експрес-тестів для діагностики коронавірусу

Згідно з повідомленням компанії у соцмережі Facebook, тести між регіонами і лікарнями розподілить Міністерство охорони здоров'я України.

У компанії зазначили, що з початку пандемії коронавірусу в Україні "Кернел" впроваджує комплексну програму заходів у координації з Офісом президента і місцевими органами влади в Полтавській і Кіровоградській областях. Зокрема, створює штаб з боротьби з коронавірусом і координує ситуацію в цих двох областях.

"Такі домовленості і регіональний розподіл було досягнуто на зустрічі президента України Володимира Зеленського з найбільшими українськими компаніями. Спільно з обласними адміністраціями "Кернел" розробляє комплексну програму заходів щодо мінімізації поширення коронавірусу і підтримки медичних установ", - наголошується в повідомленні компанії.

Програма передбачає облаштування додаткових лікарняних палат, закупівлю необхідного медичного обладнання, індивідуальних засобів захисту та інших невідкладних матеріалів для потреб медиків.

"Компанія не тільки профінансує певні заходи, але і повністю візьме на себе координацію закупівель", - уточнили в "Кернел".

Зокрема, "Кернел" купує монітори пацієнта, дефібрилятори, дезінфікуючі та антисептичні засоби для Полтавської обласної лікарні, Кобеляцької районної лікарні, Чутівської райлікарні та Решетилівської районної лікарні.

"Кернел" - найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

"Кернел" завершив 2019 ФР (липень-2018 - червень-2019) із чистим прибутком $ 179 млн, що в 3,2 рази більше, ніж у 2018 ФР. Його виручка за цей період зросла на 66% - до $ 3,992 млрд, EBITDA - на 55%, до $ 346 млн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд не буде забороняти торгівлю посадковим матеріалом в умовах карантину

Уряд України не буде забороняти продаж саджанців та посадкового матеріалу квітів, декоративних та плодових рослин на ринках України. Про це заявив Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики

«Офіційної заборони на торгівлю посадковим матеріалом в Україні немає. Це стосується саджанців плодових та декоративних дерев, квіткової розсади, квітковий та овочевий посадковий матеріал», - зазначив пан Висоцький.

Важливість рішення залишити можливість торгувати посадковим матеріалом на ринках України прокоментував Роман Федишин, засновник гуртового ринку «Шувар» м. Львів:

«Торгівлю посадковим матеріалом не можна забороняти з кількох причин. По-перше, це безпечно, бо торгівля відбувається на відкритому повітрі. По-друге, у працюючих жителів міст з`явилось багато вільного часу під час карантину. Доступність посадкового матеріалу на ринках дозволить посилити міграцію населення з великих міст на дачі та у село. По-третє, для сільгоспвиробників цієї спеціалізації березень та квітень - це головний період продажів, заборона може знищити бізнес сотень підприємців тільки у Західному регіоні», - зазначив пан Роман Федишин.

Джерело: Інфо-Шувар

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview