178171
182818

Програма підтримки фермерства буде затверджена до кінця місяця

Про це в ході години питань до уряду заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пише РБК.

"У 2018 передбачаємо додатково 1 млрд гривень на підтримку фермерства. Максимум до кінця місяця буде затверджена програма підтримки фермерства", - заявив він.

Нагадаємо,  що робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства напрацьовує цільову програму підтримки фермерства. "Буквально недавно я створив робочу групу при МінАПК, в яку входять всі асоціації фермерів, ми розробимо і уявимо цільову програму підтримки фермерства", - заявляв Гройсман. Гройсман зазначав, що хотів би, щоб ця програма була сформована до 1 серпня. Вона повинна охоплювати цільову підтримку, зокрема тваринництва і фермерських господарств. За словами Гройсмана, у вересні уряд звернеться до парламенту з ініціативою підтримати внесення змін до державного бюджету, які передбачатимуть фінансування програми.
 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що робоча група при Міністерстві аграрної політики та продовольства розробляє цільову програму підтримки фермерства. "Буквально недавно я створив робочу групу при Мінапк, в яку входять всі асоціації фермерів, ми розробимо і уявимо цільову програму підтримки фермерства", - заявляв Гройсман. Гройсман зазначав, що хотів би, щоб ця програма була сформована до 1 серпня. Вона повинна охоплювати цільову підтримку, зокрема тваринництва і фермерських господарств. За словами Гройсмана, у вересні уряд звернеться до парламенту з ініціативою підтримати внесення змін до державного бюджету, які передбачатимуть фінансування програми.
Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/rus/news/programma-podderzhki-fermerstva-budet-utverzhdena-1504860937.html
Ваш вибір 'Подобається'.


ТОП-3 імпортери українського соняшнику

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби України, пише agropolit.com.

Основними імпортерами українського соняшнику в звітному періоді були Туреччина ($6,13 млн) із часткою понад 26%, Німеччина ($3,02 млн) — 5,2% й Італія ($2,35 млн) — близько 4%.

Експорт у ці країни склав 15,02 тис. т, 7,39 тис. т і 5,9 тис. т соняшнику відповідно.

Довідка: у 2017 році валовий збір соняшнику очікується на рівні 14 млн т, що на 6% вище за попередню оцінку (13,2 млн т), однак на 5,6% поступається торішньому показнику (14,8 млн т).

Ваш вибір 'Подобається'.


"Наша Ряба" буде і далі піднімати ціни на свою продукцію

Про це заявила директор департаменту МХП по зв’язкам з інвесторами Анастасія Соботюк, пише agravery.com.

«Нараховані у цьому році дотації наші підприємства використали для капітальних інвестицій», ― заявила Соботюк.

За її словами, з початку року собівартість виробництва м’яса птиці виросла на 20%. У першому півріччі ціни на продукцію виросли на 5%. Всього із січня по серпень ціни на продукцію МХП виросли на 17%.

При цьому Соботюк не виключає, що ціни на продукцію МХП і далі будуть рости.

«Вартість кукурудзи займає близько 40% у загальній структурі собівартості м’яса птиці. Якщо ціна на кукурудзу і далі ростиме, ми будемо змушені і далі піднімати ціни на свою продукцію», ― сказала Соботюк.

При цьому, на її думку, споживачі продукції МХП готові платити за якісну і безпечну продукцію набагато вищу ціну, аніж зараз.

Нагадаємо, в Україні дорожчає курятина. З січня ціни додали 30%, і до початку нового року за прогнозами експертів виростуть ще на 10-15%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Хвороби та шкідники атакують посіви озимих

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

За достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами. В степових та лісостепових областях на полях після стерньових попередників триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці, відкладання ними яєць, відродження та живлення їх личинок (0,5-2 екз. на кв.м). На 1-3% рослин падалиці слабко розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, інші хвороби, які після опадів проявляться на сходах озимих.

Фітосанітарною експертизою посівного матеріалу озимих зернових культур, насамперед в лісостепових та поліських областях, виявлено ураження його збудниками фузаріозу, альтернаріозу, бактеріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу в межах 0,5-4%, що потребує обов’язкового протруювання рекомендованими препаратами згідно переліку. Ефективність цього заходу в значній мірі залежатиме від правильно підібраного протруйника. Системні протруйники краще використовувати безпосередньо перед сівбою.

Посіви озимого ріпаку заселяють хрестоцвіті блішки, які за щільності 0,5-3 екз. на кв.м пошкодили 2-10% рослин у слабкому ступені. Личинками ріпакового пильщика за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м пошкоджено 1-3% рослин. Гусениці озимої совки за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин. У Черкаській області гусениці листогризучих совок пошкодили           5-10% рослин. Осередково в господарствах Волинської області білокрилою заселено до 8% рослин культури. На деяких площах культури відмічається ураження рослин пероноспорозом (Чернігівська обл.), білою плямистістю (Черкаська обл.), альтернаріозом (Вінницька обл.). Надалі помірні температури та дощі сприятимуть розвитку і поширенню хвороб.

Озимий ріпак за наявності 3-5 блішок на кв.м, за теплої сонячної погоди захищають препаратами на основі діючих речовин циперметрину, дельтаметріну, тіаклоприду, хлорпірифосу. За появи симптомів хвороб рослини обробляють дозволеними фунгіцидами.Скільки українці платять за обід (інфографіка)

Щоб моніторити ціни на основні продукти, "Сегодня" придумала "салбургер-меню" - обід на чотирьох, основою якого стане салбургер - сендвіч з чорного хліба з "генеральським" салом з приправами. Експерти Української аграрної конфедерації підрахували, у скільки обійдеться родині такий набір і як змінювалися ціна за рік.

1

2_01

В індекс "салбургер-меню", розробленого спільно з експертами, увійшли чотири страви. Перше – український бутерброд з салом, куди за рецептом входять український хліб, "генеральське" сало, зелень і приправи. При цьому бургер по-українськи сьогодні потягне на 40 грн. За рік він подорожчав більш ніж на 10 грн, в основному за рахунок хліба і сала. На нього припадає близько 60% всієї вартості бутерброда. У наше меню входить також картопля по-селянськи. Незважаючи на те, що кілограм картоплі подешевшав на 30 коп., загальна ціна страви піднялася майже на 2 грн. Головними факторами став кріп, кілограм якого подорожчав на 40 грн, і рослинна олія, що додала в ціні трохи більше гривні. Нарешті, в меню увійшли овочевий салат і курячі нагетси з сиром. Варто зазначити, що з усього "салбургер-меню" саме курка і сир подорожчали найзначніше. У порівнянні з минулим роком їх ціна виросла на 13 і 39 грн/кг відповідно. У підсумку, порція наггетсів на чотирьох сьогодні обійдеться в 97 грн.

В ціні курка і сало

Аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко зазначає, що індекс обіднього столу за рік виріс відчутно – більш ніж на 33%. Таке стрімке зростання вона пов'язує, в першу чергу, із зростанням цін на м'ясо птиці. У порівнянні з 2016-м, курячі нагетси, наприклад, додали 36,5%. "Найдорожчий інгредієнт в ньому, звичайно, куряче філе – на його частку припадає більше половини вартості страви. За два останніх місяці м'ясо курки виросло в ціні на 17%, – пояснює експерт. – При цьому ціни ростуть відразу з кількох причин. З одного боку, дорожчає виробництво (ростуть ціни на корми, підвищуються тарифи на електроенергію, газ), а з іншого – зростає попит на курятину. Багато українців переходять на неї як на більш дешеве м'ясо". Ще один важливий фактор – експорт. За останній рік Україна активно нарощує поставки м'яса птиці за кордон – на 30%.

Онищенко зазначає, що "м'ясний фактор" зіграв свою роль і в подорожчанні традиційних бутербродів з салом. За рік вартість салбургера підскочила майже на 40%. "Якщо в серпні минулого року на інгредієнти для салбургера потрібно було витратити трохи більше 30 грн, то зараз сума становить приблизно 40 грн. Основні статті витрат – хліб і сало. Причому на сало припадає близько 60% вартості страви". Через складну ситуацію виробники свинини якийсь час скорочували виробництво, багато хто працював практично "в нуль". Сьогодні, за словами учасників ринку, споживання свинини перевищує виробництво. Що також впливає на ціну.

А ось вартість такої страви, як картопля по-селянськи, майже не змінилася. Експерт зазначає: по-перше, почався сезон збору картоплі і вона дешевшає, а по-друге – більшу частину року ціна на цей товар майже не змінюється. "Якщо говорити про салат "овочевий", то, безумовно, ближче до зими його вартість зросте. Це не стане великою несподіванкою для покупців, оскільки свіжі овочі – сезонний продукт, і зараз якраз той час, коли овочі мають найнижчу ціну. Така вартість, як зараз, протримається приблизно до кінця вересня – початку жовтня, а потім поступово почне рости", – резюмує Онищенко.

Чого чекати: сало додасть до 20%

Експерти в один голос стверджують, що вартість майже всіх ходових продуктів восени буде рости. Директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко розповів нам, що ціна на сало підвищиться, але не набагато. "Роком раніше в серпні кілограм сала в середньому коштував 36 грн, а зараз вже 50 грн. Тобто за цей час сало подорожчало на 38%. Найближчим часом його вартість зросте на 2-3 грн, але серйозного подорожчання вже не буде", – говорить Дорошенко. Менш оптимістичний прогноз у економіста Олександра Охріменка. "Сало подорожчає до 20%. Є сезонна закономірність: чим холодніше, тим дорожче сало", – сказав він "Сегодня". Різняться у фахівців думки і щодо курятини. Дорошенко вважає, що м'ясо курки подорожчає на кілька гривень до кінця року в зв'язку з відсутністю конкуренції на ринку. Охріменко же каже, що ціни на курятину не виростуть. Але тільки в тому випадку, якщо не збільшиться експорт. В іншому випадку курятина все-таки подорожчає до 10%. Відносно цін на хліб експерти одностайні: до кінця року він подорожчає до 10%, але не вище. Якщо зараз кілограм хліба коштує близько 12 грн, то скоро його вартість підвищиться до 13,2 грн. "Урожай зернових в цьому році більш ніж достатній, а тому істотного подорожчання не передбачається", – говорить Олександр Охрименко.

Крім того, за його словами, найдешевше на початку осені буде коштувати картопля. "Вартість картоплі у вересні може навіть впасти на 10-15%. Це пов'язано зі збором і достатнім урожаєм. Але з настанням холодів картопля почне знову зростати в ціні", – розповів нам експерт. З такою тенденцією згоден і Олексій Дорошенко: "Кілограм картоплі в минулому році коштував близько 5 грн, а нині вже 7 грн. До кінця року його вартість підніметься до 20%". На його думку, таке зростання цін торкнеться і інших овочів: капусти, салату, помідорів, огірків і цибулі. А ось ціни на тверді сири майже не виростуть – позначиться конкуренція з голландськими і польськими виробниками. Але з огляду на невелике осіннє подорожчання цього продукту в Європі, у нас його вартість теж трохи підніметься – з 160 грн до 170 грн за кілограм.

Ваш вибір 'Цікаво'.


Виробництво спирту в Україні впало більш ніж у 5 разів

Про це заявив президент Торгово-промислової палати України (ТППУ) Геннадій Чижиков, пише ГолосUA.

«За останні кілька років виробництва спирту в Україні впало більш ніж у два рази з 31 млн дал до 14 млн дал. В порівнянні з 1996 роком більше, ніж у 5 разів. При цьому відбулася тотальна тінізація. Сьогодні з 80 спиртових заводів загальною потужністю 48 млн дал в рік працює лише кожен четвертий», - повідомив Геннадій Чижиков.

Через високі внутрішні ціни на спирт, обсяг імпорту алкогольної продукції перевищив експорт.

«Обсяги імпорту алкогольних виробів в 2016 році вдвічі перевищують експорт», - заявив президент ТППУ.

Нагадаємо, в липні на підприємствах «Укрспирт» пройшов ряд обшуків, пов'язаних з корупційною діяльністю. Експерти вважають, що десятки обшуків на спиртзаводах по всій країні проводяться через боротьбу інтересів влади за цілу галузь.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.