Прокуратура знищує одне з найбільших і найуспішніших садівничих господарств

Про це пише propozitsiya.com.

Незаконним визнано договір про спільну діяльність між Бучацьким коледжем Подільського державного аграрно-технічного університету та фермерським господарством «ГАДЗ», укладений  в січні 2017 року. За умовами цієї угоди, до обробітку земельної ділянки, переданої вищому навчальному закладу, площею 520 га та вартістю 15 млн грн, допущено приватного агровиробника. На думку прокуратури останнє суперечить чинному законодавству.

Тому, прокуратурою Тернопільської області пред’явлено позов в порядку господарського судочинства про визнання угоди не чинною та звільнення земельної ділянки.
Рішенням Господарського суду Тернопільської області позовні вимоги прокуратури задоволено повністю.

Нагадаємо, що  фермерське господарсво «Гадз» спеціалізується на вирощуванні фруктів та ягід. Також вони вирощували саджанці для європейського ринку, наприклад, лише з 2012року по 2016 рік ними було посаджено більш ніж 600 га саду, зокрема 50 га розсадника плодових дерев, частина яких вирощується для експорту до ЄС. Господарство налагодило експорт яблук до Швеції та почало поступове введення в дію фруктосховища з РГС розрахованого на 40 тис тонн. У відкритті фруктосховища приймав участь президент України Петро Порошенко. 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Аграрії засіяли 95% прогнозованої площі під озимі зернові

У розрізі культур посіяно:

- озимої пшениці – 5,9 млн га (95%) при прогнозі 6,2 млн га;

- жита – 114 тис. га (78%) при прогнозі 147 тис. га;

- озимого ячменю – 819 тис. га (94%) при прогнозі 872 тис. га.

Крім того, озимого ріпаку посіяно 1,0 млн га (114%) при прогнозі 888 тис. га.

Щодо проведення жнив, то аграрії намолотили 54,5 млн тонн зерна з площі 13,0 млн га (88%) при врожайності 41,9 ц/га. З них зібрано:

- ранніх зернових та зернобобових – 34,3 млн тонн з площі 9,9 млн га при врожайності 34,8 ц/га;

- кукурудзи – 19,5 млн тонн з площі 2,8 млн га (62%) при врожайності 68,2 ц/га;

- гречки – 131 тис. тонн з площі 104 тис. га (96%) при врожайності 12,6 ц/га;

- проса – 74 тис. тонн з площі 48 тис. га (92%) при врожайності 15,5 ц/га.

Технічних культур намолочено:

- соняшнику – 12,8 млн тонн з площі 5,7 млн га (95%) при врожайності 22,3 ц/га;

- сої – 3,9 млн тонн з площі 1,5 млн га (89%) при врожайності 25,4 ц/га;

- ріпаку – 2,7 млн тонн з площі 1,0 млн га при врожайності 26,1 ц/га.

- цукрових буряків накопано 8,9 млн тонн з площі 184 тис. га (66%) при врожайності 484 ц/га.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За 2018 рік Україна імпортувала майже 80 тисяч сільгоспмашин

За той же період часу за межі України було реалізовано 1061 трактор на $6,249 млн. Більшість тракторів (78%) були імпортовані з Китаю, а експортовані (63%) до Білорусі.

Про це повідомляється на офіційному сайті Державної служби статистики України, пише traktorist.ua.

Разом з тим, повідомляється, що за період січня-серпня 2018 року в Україні було виготовлено 1 652 трактори, 1 697 плугів, 1 512 плугів відвальних, 1 964 розпушувачі та культиватори, 1 334 дискових борін, 3 216 борін, 1 939 сівалок, 28 зернозбиральних комбайнів, 3 349 причепів та напівпричепів.

Читайте також: У 2019 ХТЗ планує виробити близько однієї тисячі тракторів

Всього, за звітний період часу Україна експортувала сільгосптехніки майже на $29 млн, а імпортувала майже на $250 млн. Найбільше техніки Україна експортувала до країн СНД, а імпортувала з країн Європи.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Перероблена картопля може збагатити Україну

Причому 80% - понад 20 мільйонів тонн - просто з'їдається, хоча частково ці обсяги могли б піти на переробку і принести чимало грошей завдяки експорту. Правда, поки що цього не відбувається, пише Сегодня.

У Київській області працює одне з найбільших підприємств з переробки картоплі. Кажуть, що 40% їх продукції йде на експорт в сусідні країни. При цьому для отримання якісного продукту необхідно добірна сировина.

"Кращу картоплину для чіпсів я б описав так: розмір в діаметрі 60 мм, ідеально округла, без пошкоджень, з неглибокими вічками. Також важливий вміст сухих речовин, колір при обсмажуванні", - розповідає менеджер відділу агрономії, виробничої логістики та планування Володимир Корбеляк.

Фахівці відзначають, що зараз напрямок переробки картоплі в Україні слабо розвинений, хоча, наприклад, Німеччина переробляє по 22 мільйони тонн картоплі на рік.

"У реєстрі у нас є певні сорти, але ось насінництва цих сортів в достатніх обсягах немає, В обсягах, яких вистачить, щоб забезпечити товаровиробників", - відзначає завкафедри агрохімії та якості продукції рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування Анатолій Бикін.

Читайте також: В Україні запустили новий завод із виробництва крохмалю

Тому, пояснює експерт, зібрати конкретний сорт, який підходить для переробки, складно. А адже обсяги сировини повинні бути немаленькі. Так, для виробництва кілограма чіпсів необхідно 3,5 кілограма картоплі.

Теоретично переробляти можна і українські сорти. Але 98% вітчизняної картоплі вирощено на присадибних ділянках і дачах, тому ніхто не несе гарантії за якість. І з тієї ж причини Європа не купує сиру українську картоплю.

"Законодавча база, з одного боку, заважає експортувати картоплю в чистому вигляді. А з іншого боку, стимулює наших виробників-переробників виробляти картоплю, яка буде придатна до переробки, щоб продукт з доданою вартістю відправлявся за кордон", - відзначає заступник директора з наукової роботи з питань селекції і насінництва Інституту картоплярства Микола Фурдіга.

Поки що вітчизняні селекціонери з Інституту картоплярства працюють над виведенням якісних технічних сортів для виготовлення чіпсів, крохмалю та картоплі-фрі.

Нагадаємо, за 2017 рік Україна наростила експорт картоплі в 2,6 рази. Однак зростання обумовлене, в першу чергу, поставками в Білорусь, які в грошовому вираженні збільшилися в 2,1 рази - до 2,6 млн доларів. В цілому, поставки в цю країну становлять 75,4% від усього експорту картоплі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ХАРП розширює свою присутність на ринку Молдови

Спільно з чинним дилерським партнером «Agropiese-TGR GRUP», підприємство представило підшипники і вузли для сільгосптехніки: підшипники HARP AGRO з унікальними системами ущільнення підвищеної герметичності X-SHIELD, корпусні підшипники UC (аналоги YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійки вузлів на базі даних підшипників, а також необслуговувані ступичні підшипникові вузли HARP AGRO UNIT.

«Ми продовжуємо розвивати експортні програми. За цей рік підприємство посилило свою присутність на ринку Молдови, розширило дилерську мережу на території країни, – говорить директор департаменту продажів Віталій Горбів. – В минулому році в Молдові нас представляли два великих партнера – «Biless» і «Agropiese-TGR GRUP», а з цього року до них приєднався ще й «Carvidon Service». Виставка дозволила нам, як зміцнити партнерство з нашими теперішніми дилерами, так і розширити нові бізнес-контакти».

Також він зазначив, що серед місцевих аграріїв спостерігається активний інтерес на підшипники ХАРП, важлива особливість яких комплектація ущільненням підвищеної герметичності X-SHIELD, що забезпечує надійний захист від потрапляння бруду, пилу і вологи. Міцна конструкція дозволяє використовувати підшипники в особливо складних і тяжких умовах експлуатації сільгосптехніки.

«Ми прагнемо бути ближче до наших споживачів і партнерів. Кожен може записатися на екскурсію по нашому підприємству і переконається в його виробничих потужностях, на власні очі побачити весь процес створення унікальних підшипників. Ми завжди відкриті для спілкування, діалогу і відвідування», – додає Віталій Горбів.

2018 рік ознаменувався для підприємства великим презентаційним світовим турне «Discover HARP», в рамках якого ХАРП демонструє світу свої можливості та компетенції. Наприклад, за підсумками минулих виставок продукція ХАРП привернула увагу численних відвідувачів з Хорватії, Румунії, Греції, Австрії, Канади, Німеччини та інших країн. Попереду у ХАРП відвідування Італії та Румунії.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Міжвідомчий штаб контролюватиме процес перевезення агропродукції

До штабу мають увійти представники "Укрзалізниці", Міністерства інфраструктури, Антимонопольного комітету і Державної фіскальної служби, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Орієнтовно раз на тиждень потрібно збиратися і заслуховувати ситуацію", - цитує віце-прем'єр-міністра України Володимира Кістіона прес-служба "Укрзалізниці".

Також Мінінфраструктури і "Укрзалізниці" доручено разом із представниками бізнесу опрацювати питання вдосконалення правил перевезення вантажів залізничним транспортом із урахуванням необхідності довгострокового планування перевезень.

Крім цього "Укрзалізниці" доручили провести аналіз ефективності малодіяльних станцій і в разі затвердження списку станцій, що підлягають закриттю - надати пропозиції щодо їхнього майна, його здачі в оренду або продажу через аукціон.

Також віце-прем'єр-міністр наголосив на необхідності допуску приватної тяги на залізницю.

"Нам потрібна індексація другої частини вартості залізничних перевезень, тобто інфраструктурної та тягової складових", - наголосив В.Кістіон.

Раніше Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) заявляла про скарги з боку сільгоспвиробників на логістичні проблеми, зумовлені браком локомотивів.

"Через постійні затримки в подачі вагонів аграрії нерідко зривають зовнішньоекономічні контракти. Однак навіть коли підприємства мають у своєму розпорядженні приватний вагонний парк, вони все одно не встигають швидко відвантажити продукцію через низьку обіговість вагонів", - наголошується в заяві на сайті ВАР.

У галузевій асоціації наголошують, що допуск приватної тяги на український ринок сприятиме збільшенню оборотності вагонів-зерновозів і безперебійному експорту аграрної продукції.

Водночас в "Укрзалізниці" вважають достатньою кількість рухомого складу для забезпечення перевезень зернових.

"Зараз в Україні достатньо рухомого складу, щоб перевезти заявлену кількість зернових вантажів", - процитовано слова директора з економіки та фінансів "Укрзалізниці" Андрія Рязанцева в повідомленні компанії від 22 жовтня.

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив віце-прем'єру В.Кістіону та міністру інфраструктури Володимиру Омеляну провести нараду з питання обґрунтованості нових ставок на користування вагонами ПАТ "Укрзалізниця".

"Укрзалізниця" має намір ввести оновлені ставки плати за використання вагонів ПАТ, що передбачають підвищення поточних цін у середньому на 41% у листопаді.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview