170513

Протеїнова їжа майбутнього: хробаки, жуки та личинки на столах європейців

У Європі дедалі частіше люди почали вживати в їжу комах та черв’яків. На полицях супермаркетів ви з легкістю знайдете цукерки, хліб, печиво та соуси з хробаками, пише landlord.ua.

Фермерка з Данії Дорте Свенструп кілька років тому зайнялася розведенням черв’яків – борошняних хрущаків. Раніше вирощувала свиней та рогату худобу.  За словами жінки, у хрущака чотири стадії розвитку: яйце, личинка, лялечка, жук. Потім жуки знову відкладають яйця. Живуть комахи у пластикових коробках. Їдять дрібнозмелену зернову суміш, моркву, картоплю капусту. Дора вирощує 2 тонни комах на місяць. Кілограм личинок коштує 1000 крон (понад 3500 грн).

Доросла личинка – джерело протеїну, натрію, заліза, міді, цинку. Кількість білків, які люди отримують від комах така ж сама, як і від корів. Однак комахи їдять у 12 разів менше, йдеться у звіті ООН. Плюс їхнє розведення потребує менше часу та меншої площі.

Відповідно до даних ООН, вже понад 2 млн людей у світі їдять комахи. В основному – в Азії та Африці.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Львівщині запустять напрямок шокової заморозки овочів, фруктів та ягід

Раніше даним напрямком займався польський завод Групи T.B. Fruit. Однак згодом було прийнято рішення про перенесення виробництва в Україну.

Таким чином компанія забезпечує робочими місцями українців і створює передумови для розвитку вітчизняної сировинної бази.

Технологія IQF (Individual Quick Freezing) – швидке заморожування продуктів шляхом використання максимально низьких температур. Це дозволяє  зберегти  зовнішній вигляд, смакові властивості та всі корисні речовини у фруктах, ягодах та овочах на рівні свіжого продукту. Потужності виробництва з шокової заморозки становитимуть 120 тон сировини на добу.

Заморожена продукція буде постачатися великими об'ємами для b2b сегменту, так і на полиці українських супермаркетів, що дозволить витіснити іноземного виробника і здешевити продукт для кінцевого споживача.

"На сьогодні більшість замороженої продукції на полицях українських супермаркетів займає продукція польських виробників, які тут в Україні закуповують сировину, фасують це все в Польщі, а потім ми споживаємо імпортовану продукцію з полиць вітчизняних магазинів. T.B. Fruit ламає тенденцію і дає розвиток українському виробництву в цьому напрямку. За рахунок цього збільшиться посадка садівництва під відповідними агрокультурами. Цим самим ми даємо роботу українському селу та робимо акцент на споживанні української продукції",– прокоментував Олег Мочалюк, директор з виробництва T.B. Fruit.

Джерело: УНІАН

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У "Слузі народу" спрогнозували здорожчання землі і порадили її "притримати"

Про це заявив народний депутат (фракція "Слуга народу"), голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише  ZIK.

Парламентар запевнив, що законопроєкт про продаж землі у суспільстві вже продискутований і компроміси з основних питань знайдені, тож проєкт закону залишилося ухвалити і втілити у життя. З його слів, потрібно провести роз’яснювальну роботу, проте для цього є час, адже ринок землі не відкриється вже завтра.

"Буде проведена роз’яснювальна робота, будуть проведені заходи щодо підготовки. І ще одне питання – ми ж з вами не говоримо про те, що ми повинні взяти всю землю держави і продати. Ми говоримо про те, щоб просто дати можливість людям розпоряджатися своєю власністю. Це абсолютно не передбачає її продаж, вони можуть її не продавати, і правильно зроблять, бо, за нашими підрахунками, ціна на землю буде рости. Вони можуть її притримати і продати через якийсь період або взагалі не продавати", – заявив Данило Гетманцев.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Вінниччині у свиногосподарстві зафіксували АЧС

У господарстві утримувалося 460 голів свиней.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

“Зараз затверджено план із ліквідації чуми, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника”, – інформують у Держпродспоживслужбі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Противники ринку землі є, але голосів для прийняття закону вистачить - Давид Арахамія

Таке переконання висловив голова фракції Давид Арахамія у розмові з журналістами у кулуарах Верховної Ради у вівторок, повідомляє Укрінформ.

"У нас у фракції є достатньо голосів. Як тільки ми вийдемо і будемо голосувати, ви все побачите на табло", - сказав Арахамія.

Водночас він додав, що у фракції "є 12 чи 13 депутатів", які висловлюються проти. "Ми з ними спілкуємося нормально, намагаємося переконати", - зазначив Арахамія.

Голова фракції уточнив, що серед тих, хто намагається переконати цих депутатів, - "він сам, і в Офісі Президента". "Ми разом, ми одна команда, це ж наш спільний законопроєкт, це ж законопроєкт від нашої команди. Тому в цьому немає нічого протизаконного і надзвичайного", - заявив Арахамія.

Він також підкреслив, що про жодну купівлю голосів не може бути й мови. "Це практика вже минулих поколінь. Я сподіваюся, що ніколи такого не станеться, зокрема, з партією "Слуга народу", - зазначив Арахамія.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У Раді допускають додаткові пленарні дні для пришвидшення розгляду земреформи

У фракції "Слуга народу" розглядають можливість призначення додаткових пленарних засідань Верховної ради задля пришвидшення розгляду законопроекту про ринок землі. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, передає РБК-Україна.

При цьому нардеп допускає, що таке рішення може викликати нову серію маніпуляцій щодо закону.

"Додаткові пленарні дні - це є один з таких інструментів, які можуть прискорити. Але ми ще не вирішили. Адже ми думаємо, що тоді буде нова серія маніпуляцій щодо того, що ми прискорюємо процес", - заявив Арахамія.

Депутат нагадав, що розгляд законопроекту про ринок землі може тривати до трьох місяців.

"Зараз у середньому розгляд правки триває три хвилини. Якщо кількість правок поділити на три хвилини та вирахувати всі перерви, то це десь 2,5 -3 місяці може тривати", - сказав він.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview