170513

Противники ринку землі є, але голосів для прийняття закону вистачить - Давид Арахамія

Таке переконання висловив голова фракції Давид Арахамія у розмові з журналістами у кулуарах Верховної Ради у вівторок, повідомляє Укрінформ.

"У нас у фракції є достатньо голосів. Як тільки ми вийдемо і будемо голосувати, ви все побачите на табло", - сказав Арахамія.

Водночас він додав, що у фракції "є 12 чи 13 депутатів", які висловлюються проти. "Ми з ними спілкуємося нормально, намагаємося переконати", - зазначив Арахамія.

Голова фракції уточнив, що серед тих, хто намагається переконати цих депутатів, - "він сам, і в Офісі Президента". "Ми разом, ми одна команда, це ж наш спільний законопроєкт, це ж законопроєкт від нашої команди. Тому в цьому немає нічого протизаконного і надзвичайного", - заявив Арахамія.

Він також підкреслив, що про жодну купівлю голосів не може бути й мови. "Це практика вже минулих поколінь. Я сподіваюся, що ніколи такого не станеться, зокрема, з партією "Слуга народу", - зазначив Арахамія.

Нагадаємо, фракція "Слуга народу" просить колег по парламенту піти на компроміс, щоб прискорити розгляд поправо до другого читання законопроекту про ринок землі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кукурудза була найчастіше в заставі за аграрними розписками

Про це повідомили в проєкті Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Аграрні розписки», пише agrotimes.ua

За кількістю ж розписок переважає пшениця – торік її передавали в заставу 536 разів.

У 2019 році фермери передали 14 нових культур у заставу за аграрними розписками. З них 5 культур – сертифікована аграрна продукція.

Як порівняти з 2018 роком, торік у заставі за аграрними розписками майже подвоївся обсяг плодоовочевої та нішевої сільгосппродукції.

Крім того, у 2019 році втричі проти попереднього року зросла кількість агарних розписок, виданих кооперативами. Вони залучили 150 млн грн, тоді як у 2018 році цей показник був 30 млн грн.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Імпорт сиру в Україну продовжує зростати

Продовжує знижуватися експорт, сировина не дешевшає, собівартість не знижується. Про це повідомляє ІНФАГРО.

В таких умовах доводиться скорочувати виробництво і йти на масові розпродажі.

На внутрішньому ринку вітчизняні сировари неконкурентоспроможні за ціною із ввезеними сирами.  Скорочується експорт: сирних продуктів в минулому місяці вивезли менш 2000 т, а справжнього сиру і зовсім тільки 200 т.

Порівнюємо показники експорту і імпорту.  Тільки твердих/напівтвердих сирів і тільки легально минулого місяця завезено в Україну 1,4 тис. т (в 7 разів більше експорту), а загальний імпорт сичужних сирів склав 2,1 тис. т.

У лютому великих перспектив для збільшення експорту сирів і сирних продуктів немає, а імпорт продовжить рости.  Як показала практика січня, навіть ослаблення курсу гривні не дуже заважає цьому процесу.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Казахстан відмовляється від української курятини через пташиний грип

Про це повідомляє прес-служба Міністерства сільського господарства Казахстану.

«Також вводяться тимчасові обмеження на транзит через Вінницьку область України живої птиці, м’яса птиці і всіх видів птахівничої продукції, а також інкубаційних яєць, пуху і пера, які не пройшли теплову обробку (не менше 70° С), кормів і кормових добавок для птахів (за винятком кормових добавок хімічного і мікробіологічного синтезу)», — інформують у міністерстві.

Також заборонено транзит регіоном мисливських трофеїв, які не пройшли Таксидермічну обробку (перната дичина), обладнання для утримання, забою і розбирання птахів, яке було у використанні.

«Даний захід сприяє захисту території нашої республіки від поширення небезпечних хвороб птахів, таким чином, казахстанське птахопоголів'я залишається в безпеці», — зауважив Руслан Шаріпов, президент Союзу птахівників Казахстану.

Нагадаємо, 18 січня спалах пташиного грипу зафіксували у фермерському господарстві на Вінниччині. 

Зазначимо, що через спалах пташиного грипу Держпродспоживслужба застерегла українців від купівлі м'яса птиці на стихійних ринках.

Джерело: Agravery.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна оновила історичний рекорд аграрного експорту

2019 року продукція АПК склала 44,6% у загальному експорті з України, зберігши лідерство у його товарній структурі, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, характерною рисою минулого року для вітчизняного аграрного сектору економіки стала низка рекордів за обсягами поставок сільгосппродукції на зарубіжні ринки.

Знову за підсумками календарного 2019 року зафіксовано найбільші в історії України обсяги експорту зерна (56,7 млн т) та соняшникової олії (6,1 млн т). Серед інших товарів, що не належать до найбільш вагомих у переліку закордонних поставок, було досягнуто максимальні кількісні значення в експорті незгущених молока і вершків без цукру (25 тис. т), яєць птиці у шкаралупі та без (144 тис. т), волоських горіхів (68 тис. т), крохмалю (83 тис. т) та консервованих томатів (59 тис. т), поінформував експерт.

За даними Державної служби статистики України, за підсумками 2019 року Україна експортувала агропродовольства (групи 1-24 УКТЗЕД, а також казеїн, альбуміни, шкури, хутро, вовна та ін.) на суму 22,4 млрд дол. США, побивши рекордний показник 2018 року у 18,8 млрд дол. США. Таким чином, наша країна другий рік поспіль оновила історичний рекорд аграрного експорту, констатував Микола Пугачов.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції АПК торік стало збільшення обсягів поставок до всіх трьох ключових регіонів – Азії, Європейського Союзу та Африки. При цьому обсяги поставок до них вітчизняного агропродовольства також сягнули максимальних за часів незалежності України показників.

У 2019 році Азія посилила свої позиції основного імпортера вітчизняної агропродукції, другий рік поспіль закупивши рекордну кількість українських сільгосппродуктів. Вартісні обсяги вітчизняного експорту до країн цього регіону торік збільшилися до 9,4 млрд дол. США. Це на 17,5% перевищило рекордний показник поставок до цього регіону у 8,0 млрд дол. США, встановлений у 2018 році, поінформував Микола Пугачов. Частка азійських країн склала торік 42,2% від загального української агроекспорту.

Також найвищої за часів незалежності України позначки сягнув торік експорт аграрної продукції українського виробництва до країн – членів ЄС. Його обсяги у вартісному вимірі збільшилися до 7,5 млрд дол. США, перевищивши рекордний показник 2018 року у 6,3 млрд дол. США більш ніж на 19 %. При цьому минулого року частка ЄС у вітчизняному експорті агропродовольства склала 33,5%.

Обсяги поставок до країн Африки 2019 року збільшилися проти 2018 року на 43 % і становили 3,3 млрд дол. США, забезпечивши цьому регіону частку у 14,9 % від українського експорту сільгосппродукції.

Поставки вітчизняного агропродовольства до країн СНД, залишилися на рівні 2018 року і склали 1,5 млрд дол. США, забезпечивши регіону частку у 6,5 % в українському експорті агропродовольства.

В цілому ці чотири регіони закуповують понад 97% аграрної продукції українського виробництва, зауважив Микола Пугачов.

Потіснивши на третє місце Індію, яка три роки поспіль утримувала перше місце у рейтингу, лідерство у топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції у 2019 році виборов Китай. Вартісні обсяги поставок вітчизняної сільгосппродукції до цієї країни склали минулого року 1955 млн дол. США. При цьому частка Китаю у вітчизняному експорті агропродовольства становила торік 8,7%.

Основними споживачами вітчизняної сільгосппродукції також стали Єгипет (1674 млн дол. США), Індія (1547 млн дол. США), Туреччина (1544 млн дол. США), Нідерланди (1476 млн дол. США), Іспанія (1199 млн дол. США), Німеччина (871 млн дол. США), Польща (785 млн дол. США), Італія (716 млн дол. США) та Білорусь (605 млн дол. США). Причому Китай, Єгипет та Туреччина збільшили обсяги закупівель українського агропродовольства більш ніж у півтора рази порівняно з 2018 роком.

Ці десять країн за минулий рік сформували для вітчизняних експортерів агропродовольства понад 55% валютних надходжень.

Ключовими продуктами вітчизняного аграрного експорту традиційно стали зернові культури, різні олії, насіння олійних культур, залишки і відходи, а також м’ясопродукція, на які припадає близько 85% його вартісних обсягів, підсумував Микола Пугачов.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Київщині запрацював сучасний тепличний комплекс

Про це повідомляє AgroTimes.

Тепличний комплекс складається з 10 плівкових теплиць, кожна площею 500 м2. Каркас споруд побудований з металопрофілю, має подвійне плівкове накриття, водяний обігрів та світлодіодне досвічування рослин. 

«Зараз, коли збільшили площу закритого ґрунту, ми будемо вирощувати в кожній теплиці дві культури, одна буде основна, інша — додаткова, — розповів голова кооперативу Антон Дундій. — На основну культуру: томат, баклажан, солодкий перець, огірки відведемо близько 350 або 400 м2. У міжряддях основної культури, підсіємо або підсадимо низькорослу зелень».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview