Придніпровський кластер Кернел: райське місце для насіння та гібридів

Сьогодні в складі кластера більше 2,2 тис. га зрошуваних земель. Саме тут компанія облаштувала базу насінництва і виробляє насіння як для своїх агропідприємств, так і для компаній-партнерів, які впевнені в досвіді  «Кернел».

«Приднепровский край» — один із кластерів «Кернел». Штат в 1 тис. працівників за мірками агробізнесу — солідний масштаб.

Кластер обробляє близько 70 тис. га. в трьох областях — Черкаській, Полтавській та Київській — і спеціалізується в основному на вирощуванні кукурудзи, соняшнику та пшениці, найбільш високомаржинальних культур для кліматичних умов Придніпров'я, яке хоч і межує з Дніпром, є регіоном досить ризикованого землеробства.

В даний час у складі «Кернел» дві зрошувальні ділянки і, відповідно, дві ділянки насінництва — у Черкаській і Полтавській областях. Площа кожної з них приблизно 1,1 тис. га. Таким чином компанія диверсифікує кліматичні ризики при виробництві насіння.

Головною причиною, по якій «Кернел» вибрав Золотоніський район для реалізації свого пілотного іригаційного проекту стало те, що тут на заході радянської епохи була введена в експлуатацію найпотужніша зрошувальна система, розрахована на забезпечення водою тисячі гектарів.

Правда за останні три десятиліття вона прийшла в повний занепад. Старі дощувальні машини і металеві гідранти розтягнули анонімні збирачі металу. У більш-менш придатному стані збереглося лише те, що розтягнути неможливо — магістральний канал, насосна станція і залізобетонні трубопроводи.

Ось цю систему «Кернел» і відновив з руїн. Проект обійшовся «Кернел» в $2 тис. за кожен га зрошуваних земель. Крім того, компанія профінансувала відновлення «серця» зрошувальної системи — насосної станції.

Однак витрати себе окупили. Тому після завершення першої черги будівництва системи зрошення на 550 га компанія «подвоїла ставку» і наростила площі зрошуваних земель до 1100 га. Друга черга складалася з будівництва нового підземного трубопроводу на незрошуваних полях з підключенням до відновленої зрошувальної мережі. Її компанія ввела в експлуатацію в 2016 році.

А ще через рік — приступила до реалізації аналогічного проекту і в Глобинському районі Полтавської області на площі 1100 га Тут також ще наприкінці вісімдесятих років минулого століття була побудована розгалужена Градижська зрошувальна система на 8,5 тис. га.

Сьогодні площі зрошуваних полів Придніпровського кластера в обох областях практично однакові.

Є, до речі, у «водного» проекту «Кернел» і важлива соціальна складова. Так, для обслуговування двох систем зрошення задіяні до 50 осіб штатного персоналу. В основному це місцеві жителі. Ще кілька сотень людей компанія працевлаштовує сезонно — для обробки полів, на яких проводиться гібридизація кукурудзи.

Що ж було головним мотивуючим фактором, який спонукав «Кернел» до впровадження систем зрошення?

Як виявилося, це класична проблема українського агробізнесу — забезпечення сільгоспвиробників якісним насіннєвим матеріалом.

«Проблема з насінням актуальна для всього аграрного ринку України. З одного боку, не завжди потрібні тобі гібриди є в наявності в достатній кількості у постачальника, з іншого, ціна на якісний посівний матеріал стабільно висока і займає до 20% від прямих витрат. Кожен вирішує її по-своєму. Можна купувати насіння безпосередньо у оригінаторів та завдяки великому опту виходити на хорошу ціну, що ми і робимо регулярно. Але правильною перспективою є створення власного виробництва. Цей шлях складніший, але дозволяє комплексно вирішити проблему», — пояснив керівник Придніпровського кластера Михайло Петров.

Михаил Петров, руководитель Приднепровского кластера

Тому й знадобилося зрошення при вирощуванні насіннєвого матеріалу вимоги до зволоження ґрунту особливі.

У цьому сегменті існують дві принципові схеми роботи з постачальниками насіння. «Кернел» застосовує обидві: (1) виробляє насіння за ліцензією, що дозволяє розпоряджатися ними як власними, але вимагає виплат роялті, і (2) працює з оригінаторами на умовах buy-back (зворотний викуп), коли компанія вирощує гібриди на своїй базі насінництва, потім отримані насіння викуповує оригінатор, які після доопрацювання на насіннєвому заводі, купують підрозділи «Кернел» — по суті, це різновид давальницької схеми.

«Ми працюємо з компаніями, насіння яких використовуємо у власному портфелі. Співпраця з ними триває вже восьмий рік. Це перевірені гібриди, адаптовані для вирощування в регіонах присутності компанії «Кернел» і стійкі до несприятливих кліматичних умов. Наші партнери — Monsanto, Pioneer, Euralis, Syngenta, Limagrain»,— розповів Михайло Петров.

В цілому, гібридизація і насінництво — напрямки діяльності «Кернел», що динамічно розвиваються.  З недавніх пір компанія виробляє насіння не тільки на замовлення інших кластерів, але і для партнерів. Наприклад, в поточному сезоні досвідчена команда холдингу надає послуги по гібридизації соняшнику і кукурудзи на своїх зрошуваних полях на ділянці в 160 га для «Євраліс Семенс Україна», а також гібриди на замовлення низки інших компаній, які довірилися «Кернел». Постачальники насіння надають фахівцям компанії материнські і батьківські лінії і технологічні карти. А «Кернел», у свою чергу, зобов'язується дотримуватися стандартів та отримати максимальний урожай.

«Головний ризик в сільському господарстві один — погода. Ти можеш бути суперефективним менеджером з класною командою, зробити всі операції вчасно, але це не гарантує, що в посушливій зоні ти в підсумку вийдеш на планову рентабельність. Система зрошення, яку ми відбудували, дозволяє нам отримувати оптимальний рівень опадів і гарантувати врожайність, на яку розраховують наші партнери», — резюмував Михайло Петров, і уточнив, що історично, компанія завжди отримує більший урожай, ніж закладено оригінаторами під конкретний гібрид.

На полях біля села Дмитрівка«Придніпровський край» проводить гібридизацію кукурудзи. Головна умова для отримання якісного насіння гібридів при вирощуванні цієї культури — забезпечення запилення рослин материнської лінії виключно пилком рослин батьківській лінії.

Насправді, це складна і копітка робота. Спочатку проводиться механізована обробка поля спеціальними машинами-кастраторами, які зрізають волоті на рослинах кукурудзи.

Обработка поля машиной-кастратором

Один з таких екзотичних агрегатів працює в полі — на ділянці, де компанія вирощує середньостиглий гібрид кукурудзи Монсанто DEKALB ДКС3623. Зовні машина схожа на багаторядний самохідний обприскувач, на рамі якого замість гідравлічної системи закріплені ножі. Це великий автоматизований агрегат, проте він не може повністю замінити людину. При використанні ручної праці, рослини кукурудзи травмуються менше, а волоті видаляються повністю.

Тому на практиці проводиться комбінована робота по догляду за полями кукурудзи.

«Механічне підрізання ми проводимо під час першого виходу волоті з листової пластини, приблизно третьої її частини. Але близько 20% чоловічих суцвіть на рослинах залишається. Тому ми залучаємо людей, які після проходу машини йдуть і обривають вручну і збирають волоті, які залишилися на рослинах», — пояснив Дмитро Чорноморець, провідний агроном "Придніпровського кластера".

Технологією передбачено, як мінімум, 5 проходів поля. З інтервалом в 1-2 дня бригади повторно проходять поля і видаляють залишки чоловічих суцвіть.

«У нашому виробництві три ключові складові — якість обробки, своєчасність і оперативність», — уточнює провідний агроном.

При цьому головним критерієм якості проведеної гібридизації є генетична чистота насіннєвого матеріалу.На ділянках гібридизації кукурудзи «Кернел» генетична чистота насіння гібридів F1 досягає 97-100%. Це дуже хороший показник. Стандарт у гібридизації — 95%.

Зрозуміло, однією механічною обробкою догляд за рослинами на ділянках гібридизації не обмежується. Паралельно забезпечується підживлення і захист посівів. При цьому в агротехнології, яка застосовується на полях кластера, цілий ряд особливостей.

Наприклад, в захисті рослин акцент зроблений на боротьбиі з шкідниками — внесенням інсектицидів, таких як Кораген. Для підгодівлі використовують рідкі добрива, але в концентраціях, що запобігають хімічний опік рослин і т. п.

Втім, правильне зрошення полів — це теж мистецтво.

«Інтенсивність поливу безпосередньо залежить від погодних умов. Поточний сезон — більш посушливий, ніж зазвичай, тому поля зрошуємо більш активно. Крім того, перед початком механічного видалення волоті, ми завжди намагаємося забезпечити для рослин максимальну вологоємкість грунту, так як при цьому ми видаляємо частину декількох листових пластин, тим самим піддаючи їх стресу», — поділився своїми секретами Дмитро Чорноморець.

Дощувальні машини, що курсують по зрошуваних полях «Придніпровського краю», заслуговують особливої згадки.

«Машина знаходиться в постійному русі. Вода подається через шланг, який вона тягне за собою. Шланг з'єднується з гідрантом зрошувальної системи. Через кожні 150 метрів його потрібно перемикати на новий гідрант», — зазначає керівник відділу зрошення «Кернел» Олег Ковальчук.

Фронтальна машина рухається вздовж поля, охоплюючи його на всю ширину, тому на правильних прямокутних ділянках сухого ґрунту практично не залишається. Є ще кругові дощувальні машини, ними простіше керувати, але для прямокутних полів вони підходять менше, оскільки залишають до 40% незрошуваних площі поля.

Дождевальная машина

Так що не дивно, що в «Кернел» ставку зробили на поливні системи фронтального типу. В даний час в парку сільгосптехніки «Придніпровського краю» 22 фронтальні дощувальні машини Valley американської компанії Valmont. 11 з них працюють на полях Золотоніського району, решта — на Полтавщині.

Втім, будь-дощувальна машина — це лише інструмент. Де саме і як саме їх використовувати в Придніпровському кластері вирішують агрономи.

«У тісній співпраці з агрономами ми визначаємо яке поле з якою нормою і коли поливати. Для цього щотижня на кожному полі в декількох місцях відбираємо проби ґрунту, щоб знати реальну вологість ґрунту на полях і приймати правильні та своєчасні рішення.», — уточнює Олег Ковальчук.

Сільськогосподарський сезон в Придніпровському починається і триває з періодичним визначенням кількості вологи в ґрунті, урахуванням опадів, що випали на полях, підтриманням оптимальної вологості ґрунту за допомогою поливу і суворого виконання операцій згідно технології вирощування культур.

«Ми намагаємося бути піонером у своїй сфері. Наприклад, дощувальні машини фронтального типу, наскільки мені відомо, тільки у нас оснащені GPS-навігацією. На кругових машинах це зробити простіше, але на фронтальних машинах навіть постачальники не змогли забезпечити необхідні нам функцію. Тому GPS ми впроваджували самостійно», — констатує Олег Ковальчук.

А взагалі, технологічність та інноваційність — відмітна риса насінницьких баз «Кернел». Наприклад, пропускна здатність системи зрошення в Дмитрівці після реконструкції, проведеної компанією, зросла з 300 л/сек. до 1000 л/сек.

Практично одразу компанія приступила до діджиталізації управління системами зрошення. Дощувальні машини «Кернел» оснащені GPS-трекерами, завдяки чому, при використанні зрошувальних машин вдалося знизити витрату палива на 2 л на 1 га. На рівні компанії створено диспетчерський центр, який здійснює цілодобовий оперативний моніторинг і контролює роботу всіх дощувальних машин.

Крім цього, дощувальні машини оснащені системами фертигації, тобто обладнанням для внесення рідких добрив одночасно з поливом, що значно підвищує їх ефективність. У результаті врожайність насіннєвої кукурудзи на зрошуваних полях кластера підвищилася більш ніж у 2 рази — майже до 11 т/га в качанах.

А на додаток до всього, на зрошуваних ділянках компанія проводить дослідницьку роботу.

«Наприклад, вибір оптимального генотипу сільгоспкультур — це досить глибоке питання. Кожне господарство, кожен технолог в рамках генетичного матеріалу, представленого в Україні, ведуть дослідницьку роботу. Ми також починаємо з того, що визначаємо генотип в рамках конкретних культур, сортів і гібридів, оптимальний для нашої географічної зони. Це дозволяє найбільш повно розкрити потенціал культури і отримати максимальну врожайність і якість. При цьому саме зрошення забезпечує високу якість насіння, що робить їх придатними для всіх кліматичних зон України», — підкреслює Анатолій Іщенко, заступник керівника Придніпровського кластера з виробництва.

За його словами, в даний час у насінницьких баз «Кернел» чотири принципові переваги. Перше — це 2 200 га зрошуваних земель. Друге — кваліфікований персонал, третє — технологічність, тобто застосування сучасних технологій і технічних ресурсів, четверте — оперативність та гнучкість в прийнятті рішень.

Що ж стосується площі зрошуваних полів Придніпровського кластера, 2,2 тис. га — це лише проміжний показник. В даний час кластер готується до реконструкції систем зрошення в Полтавській області на 700 га. Це вже четвертий етап реалізації проекту, започаткованого компанією «Кернел» в 2014 році. І напевно не останній.

Валентин Хорошун, Latifundist.com

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

HARP представив підшипники світового рівня на Дні Поля LOZOVA MACHINERY

ХАРП презентував підшипники HARP AGRO з ущільненням підвищеної герметичності X-SHIELD, серію підшипників UC (аналогів YAR), ES (YET), EX (YEL) і лінійку корпусних вузлів на базі даних підшипників.

Особливу увагу аграріїв привернули підшипники для сільгосптехніки серії HARP AGRO UNIT – оновленої лінійки маточинних сайтів, оптимізованих для застосування, як у вітчизняній, так і в імпортній сільгосптехніці.

Аграрії, які відвідали День Поля і не раз випробували підшипники HARP AGRO, відзначили надійність і зносостійкість підшипників і підшипникових вузлів, які безвідмовно працюють протягом п'яти і більше сезонів.

Зауважимо, що вся лінійка дискових борін ДУКАТ виробництва LOZOVA MACHINERY оснащена підшипниками HARP AGRO UNIT з трирівневим захистом X-SHIELD в стійках і ковзанках. Так як дискові борони призначені для стерньових обробки грунту, підшипниковий вузлів, на яких закріплені диски, потрібно наднадійний захист від агресивних впливів зовнішнього середовища.

Як розповіли фахівці компанії, захист маточинних підшипників забезпечується на трьох рівнях:
- «лабіринтовий відсікач» запобігає утворенню високого тиску грунту на ущільнення і забезпечує захист сайту від механічних пошкоджень;
- «касетне ущільнення» захищає сайт від механічних забруднень і вологи;
- «манжетне ущільнення» вбудоване вже в самому підшипнику і особливо посилено захищає при грунтообробці від дрібного пилу, абразивних частинок, а також від хімічно агресивних включень.

«Завдяки такому комплексу ущільнень підшипники HARP вбережуть власників сільгосптехніки від позапланових ремонтів, а також заощадить ресурси на обслуговування обладнання», – додала начальник відділу продажів Олена Славкова.

Надійність і міцність підшипників HARP досягається завдяки використанню якісних матеріалів. Необслуговувані підшипники закритого типу заправлені мастилом Сhevron і не вимагають додаткового змащування протягом усього життєвого циклу. Надчиста сталь сприяє забезпеченню максимальної стійкості і стабільної роботи при будь-яких умовах експлуатації.

«HARP – єдиний в Україні виробник підшипників для аграрної і залізничної галузі. За майже 70 років роботи на ринку продукція ХАРП довела світові свою надійність і довговічність, стала вибором все більшої кількості аграріїв і підприємств-виробників сучасної сільгосптехніки в СНД, Європі і у нас в Україні», – підсумувала Олена Славіна.

На Дні поля LOZOVA MACHINERY ХАРП гідно представив вітчизняного виробника в сегменті надійних комплектуючих високого світового рівня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Комплексне протруювання для надійного захисту озимих зернових

Тому напередодні посіву озимих експерти «UKRAVIT» радять приділити особливу увагу обранню протруйників – це допоможе уникнути багатьох потенційних загроз і забезпечити посівам усі необхідні умови для повноцінного росту і розвитку.

«Шкодочинність грибкових захворювань та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників на ранніх етапах росту озимих зернових надзвичайно висока: за недостатнього контролю вони можуть спричинити пошкодження чи навіть втрату значної частки майбутнього врожаюТож якщо не вжити превентивних заходів, посіви увійдуть в перезимівлю ослабленими, погано зимуватимуть і, відповідно, повноцінно їх генетичний потенціал не буде реалізований, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Тому для максимально ефекту ми рекомендуємо обовязково протруювати посівний матеріал як фунгіцидними, так і інсектицидними препаратами – так ви забезпечите культурам комплексний захист від широкого спектра шкідливих організмів».

Щоб забезпечити посівам умови для закладання гарної врожайності й гарантовано захистити їх від хвороб і шкідників, він рекомендує застосовувати бакову суміш протруйників Рестлер Тріо (прохлораз, 60 г/л + флудиоксоніл, 15 г/л + ципроконазол, 6,0 г/л) і Матадор (імідаклоприд, 200 г/л). Протруювання препаратом Рестлер Тріо підвищує енергію проростання насіння і фізіологічну стимуляцію й на тривалий період захищає кореневу систему та сходи від збудників численних грибкових захворювань. При цьому він є надзвичайно толерантним до культури і не пригнічує молоді рослини. А зважаючи, що завдяки поєднанню трьох діючих речовин із різних хімічних класів протруйник контролює вторинне інфікування рослин і не викликає у патогенів резистентності, він є економічно вигідним рішенням у вирощуванні озимих зернових.

Інсектицидний протруйник Матадор ефективно контролює широкий спектр шкідників зернових колосових культур і забезпечує тривалий період захисної дії. За його використання контролюються шкідники, які є переносниками небезпечних вірусних хвороб (ВЖКЯ); при цьому він не впливає на посівні якості насіння, а також сумісний з фунгіцидними та рістстимулюючими препаратами. 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ювілейний ДЕНЬ ПОЛЯ LOZOVA MACHINERY – 5 років відкритого спілкування

Виставку відвідали партнери та аграрії з України, гості з Румунії, Великобританії, Болгарії, Молдавії, Угорщини, країн Балтії. 

В рамках заходу відбувся масштабний демо-показ сільгосптехніки. Були представлені новинки 2019 року, включаючи унікальні для вітчизняного ринку агрегати. ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ показали аграріям, що інвестиції в українську техніку вигідні та ефективні. 

З вітальною промовою до гостей звернувся народний депутат України, почесний президент УПЕК, Гіршфельд Анатолій Мусійович.

«Третій рік поспіль працює програма компенсації – аграрій може повернути 25 за покупку вітчизняної техніки. Вперше за історію України запрацював прозорий і некорупційний механізм, він дав позитивний результат. 160 компаній беруть участь у програмі, 930 млн. грн компенсації видано аграріям за минулий рік. Ось це – справжні реформи!»

Відкриваючи захід, президент LOZOVA MACHINERY Роман Гіршфельд звернувся до аграріїв і партнерів компанії: «Завдяки вам і разом з вами ми розвиваємося і вдосконалюємо свої технічні розробки. У 2019 році ми прийшли до того, що техніка ЛОЗОВСЬКИХ МАШИН повинна бути не тільки вигідним вкладенням коштів, якісно обробляють ґрунт. Вона повинна бути естетично приємною і зручною. Ми виробили глобальний редизайн агрегатів - потужний, прогресивний інноваційний - у відповідності з духом LOZOVA MACHINERY». 

Президент LOZOVA MACHINERY зазначив, що День поля – важлива і відповідальна подія для компанії, адже п'ятий рік поспіль ми можемо відстежити результати своєї роботи і зрозуміти, як ми виросли за цей період. 

Відвідувачі виставки ознайомилися з унікальними новинками, серед яких польовий культиватор ФЛОРИН з шириною захвату 8 метрів з додатковими опціями під конкретні потреби кожного господарства, напівпричіп тракторний-перевантажувач KELT XXL, що не має аналогів в Україні. Агрегат обладнаний стрічковим конвеєром, який розвантажує трейлер всього за 2 хвилини. Також на експозиції вперше був представлений шестиметровий просапний культиватор САНТИМ. 

Особливою прем'єрою заходу став причіпний обприскувач, розроблений в межах спільного виробництва LOZOVA MACHINERY і LandQuip – лідера виробництва обприскувачів на ринку Великобританії.

Нагадаємо, що напередодні Дня поля 2019 LOZOVA MACHINERY представили англо-українську новинку, яка повністю адаптована до наших ґрунтово-кліматичних умов. 

Власник LandQuip Річард Ебботт зазначив, що обприскувач відрізняється стійкістю на полях і полегшеною алюмінієвою штангою. Легка вага машини (2280 кг) дозволяє їй агрегатуватися з трактором від 80 к. с. Ще одна унікальна риса машини - спеціальна форма основного бака. У нього немає гострих кутів, гідроудару, різкої зупинки або повороту, тому вода швидко зливається і бак легко миється. В кабіні знаходиться електроніка топової лінійки з вбудованою системою GPS.

Також на виставці був представлений лідер сезону – коротка дискова борона ДУКАТ з шириною захвату 9 метрів, оновлена зубова борона ЛІРА-24М з транспортної шириною 3м, напівпричіп ALBION XL, обладнаний шнековим перегружувачем особливої конструкції, дискові та зубові борони, глибокорозрихлювачі, культиватори та інші серійні зразки машин.

«Машина повинна ефективно працювати в полі, а не людина повинна працювати над обслуговуванням машини! Наша концепція полягає в тому, щоб мінімізувати втрати аграрія, виключивши роботу, яка не приносить додаткової цінності. Починаючи з цього року ми даємо подвійну гарантію на фірмові необслуговувані підшипникові вузли коротких дискових борін – лущильників ДУКАТ. Більш того, на нових боронах, зокрема, на представленому ДУКАТ-9, не обслуговуються не тільки підшипникові вузли дисків і ковзанок, а й все шарніри рами, які тепер не вимагають регулярного змащення та інших маніпуляцій з боку фермера» – зазначає головний конструктор УКБТШ, Олексій Гриненко.
 Взяти участь у Дні поля та презентувати тракторну, комбайнову і причіпну техніку висловили бажання зарубіжні та українські компанії – партнери ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН. Для них була організована окрема експозиція.

Всіх запрошених супроводжувала святкова атмосфера, розважальна програма та святковий обід, організатори також передбачили дитячу зону з веселими іграми і частуваннями.  Кульмінацією свята став розіграш призів та цінного подарунка.

Нагадаємо, для LOZOVA MACHINERY 2019 рік проходить в світлі пам'ятних дат: 20-річчя українського бренду, 20-річчя з дня випуску першого агрегату компанії – зубопружінної борони ЛІРА і 10-річчя дискової борони ДУКАТ.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ґрунтовий гербіцидний контроль для високої врожайності ріпака озимого

Осіння забур’яненість призводить до надмірного винесення точки росту над поверхнею ґрунту й слабкого розвитку кореневої системи, що підвищує ризик вимерзання ріпака та спричинює формування низької врожайності. Крім того, сильна забур’яненість сприяє поширенню хвороб і шкідників, призводить до підвищення вологості та засміченості врожаю, спричиняє складнощі при його збиранні та переробці.

«Потенціал продуктивності ріпака найкраще реалізується на чистих від бур'янів полях: за високої засміченості знижується густота стояння культури і значною мірою затримується її ріст і розвиток, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Тому ґрунтовий гербіцидний контроль є неодмінною складовою вирощування цієї культури. А оскільки посіви ріпака засмічує велика кількість найрізноманітніших видів бур’янів, найкраще застосовувати бакові суміші гербіцидів: завдяки різним механізмам дії діючих речовин та різним спектрам контрольованих видів бур’янів вони ефективно знищуватимуть широкий спектр сегетальної рослинності й захищатимуть ваш майбутній врожай». 

Читайте також: Загрози спекотного літа: контролюємо павутинного кліща

Для високоефективного контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах ріпака він рекомендує застосовувати бакову суміш препаратів Тізер (пропізохлор, 720 г/л) у нормі 2,0-2,5 л/га та Командир (кломазон, 480 г/л) у нормі 0,15-0,2 л/га, залежно від типів ґрунтів і вмісту гумусу. Тізер знімає проблему забур’яненості на ранніх етапах росту культури і забезпечує тривалий період захисної дії, до 12 тижнів, залежно від погодних умов. При цьому він не є фітотоксичним до рослин ріпака навіть при випаданні надмірної кількості опадів чи зниженні температури і швидко розпадається у ґрунті на нетоксичні сполуки. Висока ж гербіцидна активність Командира ефективно контролює однорічні злакові та дводольні бур’яни, що доповнює і розширює спектр контрольованих видів бур’янів у суміші. При цьому застосування цієї бакової суміші паралельно із високою ефективністю демонструє високу рентабельність, що дозволяє раціоналізувати виробничі витрати аграрія.

Читайте також: Для зменшення втрат при обмолоті та рівномірного дозрівання: проводимо десикацію ріпака

 

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кернел експортує олійну новинку до Китаю

Коли партнери з Китаю Sinopharm говорять «Хочемо рафіновану дезодоровану виморожену олію з пресової соняшникової олії», у Кернел їм відповідають «Hǎo de», що означає «Добре».

«Сьогодні Китай є найбільшим імпортером продуктів харчування у світі, тож вийти на такий перспективний ринок мріють усі експортери. Кернел постачає соняшникову олію до Китаю вже кілька років і ми щодня готові до нових вимог ринку. Одна з них – попит на екологічно чисту й натуральну продукцію. Китайський споживач готовий відмовитися від звичайної олії, віддавши перевагу якісній українській, – зазначив Сергій Кириченко, Директор Приколотнянського ОЕЗ у Facebook-спільноті «Ми – це Кернел!». – Ми це зробили! Мрії вкотре здійснюються завдяки високопрофесійній команді! Головною особливістю олії «Чудовий смак» є те, що вона виготовляється з пресової, а саме виробництво потребує налаштування особливих технологічних режимів роботи обладнання».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview