182818
178171

Птахофабрика забезпечує електроенергією своє виробництво і місто

Їх потужність складає 1,32 тис. кВт/год, що значно більше, ніж споживає підприємство. Тому електроенергією можуть користуватися й мешканців Зборова. 

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації, пише AgroTimes.

За словами голови Тернопільської ОДА Степана Барни, проект, який реалізовується Зборівською птахофабрикою, буде покликаний виробляти щонайменше 2,5 млн кВт електроенергії.

«Це не перший проект у Зборові, – зазначив Степан Барна. – Зараз подібний проект реалізовується в селі Лопушани Зборівського району. Маю надію, що невдовзі ми також вийдемо з ініціативою подібних проектів по всій області і працюватимемо над тим, щоб Тернопільщина стала регіоном альтернативної енергетики». 

 Вчені створюють свиней, стійких до АЧС

Генетики намір прищепити європейським сільськогосподарським тваринам ген, виявлений у деяких порід африканських свиней, який відповідає за природну резистентність до захворювання. У диких європейських кабанів і домашніх свиней так званий ген RELA викликає сильну реакцію імунної системи при вірусної інфекції і відповідає за швидкий розвиток АЧС, пише agro-smart.com.ua

Шотландські вчені модифікували ген RELA у домашніх свиней, щоб зробити його наближеним до варіанту цього гена у африканського родича - бородавочника. На думку фахівців, це зробить тварин настільки стійкими до захворювання, що вони не будуть хворіти навіть при носійстві вірусу.

Досліди в Інституті Рослина проводилися на запліднених яйцеклітинах домашніх свиней, вже з'явилися на світ перші ГМО-поросята. Тепер вчені проводять дослідження, щоб підтвердити свою здогадку щодо стійкості бородавочников до АЧС.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ЄБА вимагає розблокування процесу державної реєстрації ЗЗР

Минулого травня Верховна Рада України прийняла ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» №2059-VIII, відповідно до якого процедура державної екологічної експертизи матеріалів була замінена на еколого-експертну оцінку матеріалів, поданих для реєстрації пестицидів та агрохімікатів, порядок якої мав бути визначений Кабінетом Міністрів України.

У шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом КМУ мав забезпечити прийняття необхідних нормативно-правових актів, зокрема і порядку проведення еколого-експертної оцінки. Закон набрав чинності 18 червня 2017 року, відтак вищезгаданий строк для розробки та прийняття необхідних нормативно-правових актів сплив ще в грудні 2017 року.

Станом на середину лютого Міністерство екології та природних ресурсів України, за даними експертів Асоціації, не розробило та не подало Порядок на затвердження до КМУ.

Більше того, з грудня 2017 року не збиралася науково-експертна рада при Мінприроди, засідання якої є останнім етапом державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів. І навіть ті продукти, у яких вже є повний пакет необхідних документів, не можуть отримати реєстраційні посвідчення. Мусимо констатувати, що своєю бездіяльністю Мінприроди, фактично, заблокувало процедуру державної реєстрації засобів захисту рослин в Україні.

Без посвідчення про державну реєстрацію, українські та міжнародні імпортери й виробники ЗЗР не зможуть розпочати процес ввезення та вчасного забезпечення аграріїв значною кількістю продуктів нового покоління. Окрім невиконання міжнародних контрактів та втрати Україною довіри в очах міжнародної бізнес-спільноти, така ситуація перед початком посівної кампанії може нести у собі ризики для продовольчої безпеки держави.

Варто зазначити, що період застосування ЗЗР є досить коротким. Відповідно, фермер буде купувати те, що є у наявності. А через відсутність пропозиції високоякісних зареєстрованих ЗЗР, існує ризик суттєвого збільшення попиту на сірий імпорт та фальсифіковану продукцію. Таким чином, якість та безпечність майбутнього урожаю може опинитися під загрозою.

Зважаючи на це, Асоціація просить сприяти якнайшвидшій розробці та прийняттю вищезгаданого Порядку, а також забезпеченню безперебійної роботи Ради з метою вчасної реєстрації засобів захисту рослин.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Про засоби захисту рослин

Існують різні препарати для захисту від різноманітних шкідників. Вони бувають біологічного (біопрепарати) або хімічного (пестициди) походження. Розглянемо окремо кожен з видів.

Хімічні засоби захисту рослин:

- Інсектициди — найбільш часто вживані хімічні препарати, які використовуються для винищення шкідливих комах, які заважають нормальній життєдіяльності сільськогосподарських культур.

Бувають у формі:

  • змочувальних порошків (ЗП) та концентрати емульсій (КЕ) — розводяться із водою
  • дусти (Д) — порошки для опилення;
  • гранульовані — протруюють ґрунт
  • аерозолі — для розпилення

Інсектициди часто бувають шкідливими не лише для комах, а й для людського організму. До них належать як хімічні сполуки високої токсичності (хлорорганічні або фосфорорганічні, використовуються рідше, оскільки існують менш токсичні препарати) так і низької (неонікотиноїди — є основними в інтегрованому захисті рослин), а також регулятори розвитку комах (інсегар, знищує комаху на стадії переходу).

- Гербіциди — засоби захисту рослин, які захищають їх від втручання небажаної рослинності (бур’яну). Більшість гербіцидів виготовляються у тих ж формах, що і інсектициди. Щоб використовувати гербіциди, треба розуміти, на які групи вони діляться.

За дією вони поділяються на:

загальновинищувальні (суцільної дії) — знищують як посівні культури так і бур’ян, саме тому треба бути обережним у їх використанні, оскільки обробка ними відбувається перед засівом на захаращеній землі. Поділяються на:

  • контактні — діють лише в місці контакту з рослиною
  • системні — діють, вбиваючи кореневу систему

вибіркові — відрізняються дією лише на плевели (шкідливу рослинність), саме тому є зручними у використанні і винищуванні бур’яну на вже засіяній землі.

Фунгіциди — препарати, що використовуються для боротьби із грибковими захворюваннями рослин. За дією на хворобу поділяються на:

  • лікарські — вбивають грибок на стадії інфікування
  • профілактичні — запобігають інфікуванню або призупиняють грибок до початку стадії інфікування.

За розподілом:

  • локальні (в місці обробки, зазвичай профілактичні)
  • системні (профілактичні та лікарські)

Протруйники — підвид фунгіцидів, які використовуються для профілактики заражень в насінні, бульбах, тощо.

Усі види захисту ви можете закупити тут: http://agro-zzr.com.ua/

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Юрій Косюк запропонував, як покращити систему розподілу дотацій

Про це голова правління агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк написав в колонці на ЕП.

За словами Косюка, зараз дуже багато маніпуляцій з приводу дотацій. На його думку, система діє за принципом "плати більше податків – отримуй більше підтримки" і маніпулюють на цій темі переважно ті, хто хочуть від держави отримувати багато, а сплачувати податки не хочуть.

"Нещодавно Державна фіскальна служба оприлюднила список 100 найбільших платників податків в Україні за минулий рік. Серед них є лише дві компанії з аграрної галузі і обидві входять в структуру холдингу МХП. Аграрний сектор у структурі ВВП України становить 11-13%, а серед усіх аграрних  компаній знайшлось лише дві, які увійшли в цей список", - зазначив Косюк.

"Однак, я оптиміст. Я вірю, що прийде той час, коли платити податки будуть усі без винятку, а принцип розподілу держдотацій "більше плати державі або інвестуй в галузь – більше отримуй підтримки" витягне з "тіні" бізнес", - додав він.

Голова МХП запропонував на державному рівні розробити окрему бюджетну програму із спрощеною процедурою участі для середніх та малих сільгоспвиробників, яка може стати для них великим поштовхом.

"МХП завжди підтримував неупереджений підхід до надання державної підтримки сільгоспвиробників будь-якої форми власності та організаційної структури, незалежно від розмірів таких підприємств", - резюмував Косюк.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ЄБРР підтримує ефективну зернову логістику в Україні

Кредит на суму $50 млн допоможе групі компаній «НІБУЛОН» – одному з найбільших експортерів зерна в Україні – покращити логістичні рішення та збільшити обсяги річкових вантажних перевезень внутрішніми водними шляхами до 4 млн тонн на рік та збільшити обсяги експорту до 8 млн тонн на рік. 

Фінансування складатиметься з кредиту «А» в розмірі до $40 млн з коштів ЄБРР та кредиту «B» у розмірі  до $10 млн, що буде синдикований комерційними банками.

«НІБУЛОН» – давній клієнт ЄБРР. Цей новий проект  допоможе  компанії сприяти розвитку логістики шляхом будівництва річкових терміналів, розвитку інфраструктури і будівництва флоту.

Грантове фінансування для підтримки цього проекту надається зі спільного Фонду технічного співробітництва  Японії та ЄБРР.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні у 1993 р. банк узяв на себе зобов’язання щодо надання майже €12,1 млрд у рамках близько 400 проектів.

Ваш вибір 'Цікаво'.