Рада ухвалила законопроект щодо запобігання коронавірусу в Україні

Відповідне рішення підтримали 344 народних депутати України.

Проект закону № 3219 про внесення змін до деяких законодавчих актів України має на меті запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Законопроект передбачає:

— проведення закупівлі товарів, робіт та послуг необхідних для цієї мети без застосування процедур, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”,
— стовідсоткову попередню оплату за такі товари, роботи та послуги;
— звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів та медичного обладнання, призначених для запобігання виникнення і поширення коронавірусу;
— контроль з боку Кабінету міністрів України за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що такі норми матимуть тимчасовий характер.

Окрім того законопроектом передбачається запровадження низки правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину:

— можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
— заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни);
— віднесення юридичного факту введення карантину до форс-мажорних обставин;
— продовження строків отримання та надання адміністративних та інших послуг та інші.

Також законопроектом передбачається адміністративна відповідальність за порушення обсервації у вигляді штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, передбачається кримінальна відповідальність за умисне зараження людей — карається арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Україна обмежує експорт продуктів харчування

Президент України Володимир Зеленський запропонував Кабінету Міністрів України обмежити експорт продуктів харчування з країни за визначеним урядом переліком.

"Обмежити експорт продуктів харчування за визначеним урядом переліком", - сказав він у своєму відеозверненні в понеділок.

Тому на засіданні Кабміну ввечері 16 березня було вирішено обмежити експорт продуктів харчування з України. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram-каналі.

"Було вирішено обмежити експорт продуктів харчування за визначеним Урядом переліком… На уряді були роздані також важливі доручення профільним міністерствам: опрацювати разом з мережами ретейлерів перелік товарів, експорт яких варто обмежити", – написав Шмигаль.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Карантин відміняється: депутати продовжать розглядати земельний законопроект, інакше – дефолт

Ще вчора Голова Верховної Ради Дмитро Разумков на засіданні Погоджувальної ради запропонував змінити графік роботи та змінити черговість пленарних та комітетських тижнів, і до 3 квітня 2020 року перейти в режим роботи в комітетах..

Він зазначив, що представники всіх депутатських фракцій і груп підтримали цю пропозицію.

Але вже ввечері Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні заявив, що Рада має продовжувати працювати та прийняти земельний законопроект. 

Володимир Зеленський 16 березня скликав засідання фракції «Слуга народу», щоб обговорити голосування за відкриття ринку землі.

Чи приймуть закон в цілому — залежить від того, як поведуть себе інші фракції.

За словами депутатів фракції "Слуга народу", якщо представників інших фракцій не буде завтра в залі, їхні поправки до законопроєкту СН «пройде за годину-півтори». Для самих «слуг» важливо прийняти всього девʼять поправок. Якщо все це вдасться зробити оперативно,  Рада може прийняти закон про ринок землі в цілому 17-18 березня.

Якщо Рада підтримає законопроєкт, Україна може розраховувати на кредит від МВФ у розмірі пʼяти мільярдів доларів.

“17-18 березня буде фінальне голосування по землі. Це принципова позиція Офісу президента… Інакше – дефолт”, – сказав співрозмовник  LB.ua.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд передумав розділяти Мінекономіки: названо ймовірного очільника відомства

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив депутатам під час засідання фракції «Слуга Народу», розповів hromadske депутат Юрій Камельчук.

Також він додав, що влада відмовилась від планів розділити відомство на дві частини — Міністерство економіки та Міністерство аграрної політики — й залишить його у нинішньому вигляді.

Ігор Петрашко у 2004-2007 роках працював спочатку у московському, а потім у київському представництві компанії Ernst&Young, працював в інвестиційній компанії «Тройка Диалог Украина», до 2013 року очолював департамент корпоративного бізнесу «Сбербанка России».

З квітня 2013 року працює в агрохолдингу Ukrlandfarming.

Раніше колишній очільник Міністерства економіки та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що розділення відомства означатиме кінець земельної реформи.

Нагадаємо, після відставки уряду Олексія Гончарука Милованову пропонували очолити Мінагрополітики, яке хотіли виділити з Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Однак він відмовився очолювати це відомство.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Кредити фермерам: кому буде складно отримати позику після запуску ринку землі

Таку думку висловив керівник із розвитку агропрограм та партнерства «Райффайзен Банк Аваль» Микола Волков, передає Агробізнес Сьогодні.

На його думку, процедура купівлі землі багато в чому залежатиме від нотаріусів. Так, один нотаріус може оформити лише вісім угод в день, тобто лише з вісьмома фізичними особами. Одна фізична особа зазвичай може володіти від 2 до 5 га землі. Кожна угода купівлі-продажу, якщо її завіряти поодинці, потребуватиме договору забезпечення. За попередніми прогнозами, вартість її становитиме від 2 до 4 тис. доларів.

«Для банку неефективно працювати з угодами на такі незначні суми. Їм цікаві угоди як мінімум на суму від 100 тис. грн, а ще краще від 500 тис. грн. Саме тому банківська логіка буде наступною: очікування від клієнта, що той принесе вже сформований земельний банк десь у межах 30 га, які завіряються одним договором забезпечення, і після цього банк надає фінансування, тобто кредитує», – каже Микола Волков.

«Райффайзен Банк Аваль» кредити на купівлю землі видаватиме на 5 років, найменша сума кредитування – від 100 тис. грн, бо оформлювати маленькі угоди та видавати менше не має сенсу для банківської установи. Мова йде про 5 років, тому що держава озвучила компенсаційну програму, яка буде діяти саме такий час. Відповідно, і весь ринок пристосовуватиметься до цього терміну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З початку року Україна продала світу курятини на 80 млн доларів

Про це свідчать дані Державної митної служби України, передає УНН.

ТОП-споживачами українського продукту є Саудівська Аравія і Нідерланди.

Зокрема, у Саудівську Аравію Україна поставила курятини на 10,4 млн дол. Водночас, Нідерланди купили українського м'яса птиці на 9,6 млн дол.

В інші країни Україна експортувала курятини на 61,9 млн дол.

Водночас імпорт м'яса птиці України з початку року становив 12,7 тис. тонн, або 5,5 млн дол.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview