Рейдерство в АПК процвітає з вини Міністерства юстиції

Замість того, аби викорінити це ганебне явище, Мін'юст фактично сприяє його розквіту. Про це УНН заявив юрист Ростислав Кравець.

За його словами, корінь проблеми лежить у зловживанні реєстраторами Міністерства юстиції своїми повноваженнями.

“Під поняттям „рейдерство“ ми розуміємо певні кримінальні злочини, пов’язані із підробкою документів, із шахрайством та відвертими крадіжками. Якщо ми говоримо про АПК, то це, наприклад, збір чужого врожаю. Ланцюжок рейдерського захоплення починається з того, що реєстратор Міністерства юстицій змінює право власності на майно з реального власника на іншого. А так званий новий власник підприємства переписує його на підставну особу”, — розповів Кравець.

Мін’юст має усі важелі впливу, аби покінчити із рейдерством українських земель, вважає юрист. Натомість, відомство займається “окозамилюванням”, розповідаючи про ефективність дії антирейдерських аграрних штабів, додав Кравець.

“Саме через відсутність належного контролю за державними реєстраторами з боку Мін’юсту, в Україні і відбуваються рейдерські захоплення земель. Тобто, Мін’юст сам сприяє цьому ганебному явищу. А щоб якось виправдати свою бездіяльність, чиновники Міністерства не перестають популяризувати тему ефективної боротьби із явищем через дію антирейдерських аграрних штабів”, — сказав юрист.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Рослинний гормон робить можливим космічне сільське господарство

Гормон підтримує симбіоз між грибами і корінням рослин, тим самим сприяючи зростанню рослин - навіть у складних умовах, що зустрічаються в космосі, стверджують біологи рослин з Цюріхського університету, пише vistanews.

Ідея була відхилена на деякий час зараз - і не тільки NASA, але і приватними підприємцями, такими як Джефф Безос і Елон Маск. Такі бачення, а також перспектива довгострокових космічних експедицій людини в майбутньому піднімають питання про те, як стабільно забезпечувати їжею людей в космосі. Одна з можливих відповідей - культивування сільськогосподарських культур на місці.

Однак ґрунт на Місяці і на інших планетах, безсумнівно, нижче за змістом поживних речовин порівняно з нашими сільськогосподарськими угіддями. Альтернатива - транспортування багатих поживними речовинами грунтів та добрив в космос - пов'язана з високими економічними і екологічними витратами. При пошуку можливого рішення дослідницька група, що працює під керівництвом Лоренцо Боргі з Цюріхського університету і Марселя Еглі з Університету прикладних наук і мистецтв Люцерна, зосередилася на процесі мікоризи, симбіотичної асоціації між грибами і корінням рослин.

У цьому симбіозі грибні гіфи живлять коріння рослин додаткової водою, азотом, фосфатами та мікроелементами з грунту. У свою чергу, вони отримують доступ до цукру і жиру. Цей симбіоз стимулюється гормонами сімейства strigolactone, які більшість рослин виділяють у ґрунт навколо своїх коренів.

Процес мікоризації може значно збільшити ріст рослин і тим самим суттєво поліпшити врожайність сільськогосподарських культур, особливо в ґрунті з низьким вмістом поживних речовин. У космосі культурні рослини не просто повинні були б боротися з поганим грунтом, але також пристосовуватися і до умов мікрогравітації, тобто майже невагомості.

Щоб дослідити вплив такого середовища на ріст рослин, дослідники вирощували петунії і мікоризні гриби при  умовах низької гравітації. Петунії забезпечують моделювання для рослин родини пасльонових (Solanaceae), які включають, наприклад, томати, картоплю і баклажани.

Рослини, які виділяли високі рівні strigolactone і гриби, які дослідники обробляли синтетичним гормоном, змогли процвітати на низькоживильному ґрунті, незважаючи на умови мікрогравітації.

«Щоб вирощувати такі культури, як помідори і картоплю в складних умовах космосу, необхідно заохочувати утворення мікоризи, - резюмує керівник дослідження Лоренцо Боргі. - Це, мабуть, можливо з використанням гормону стриголактона. Тому наші результати можуть послужити основою для успішного вирощування в космосі типів рослин, які ми вирощуємо на Землі».

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Житомирщині фермери спорудили оригінальний "пам'ятник"

Фермери в селі Радчиці зібрали гарний врожай картоплі й вирішили відзначити це, спорудивши чудернацький пам’ятник, пише газета Експрес.

Вони змайстрували тракторець, який оздобили картоплею та кукурудзою. Загалом використали три мішки бульби з нового врожаю та мішок кукурудзи.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Експорт зернових перевищив 12 млн тонн

Зокрема, 7,4 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – понад 4,3 млн тонн, фуражної – понад 3 млн тонн), ячменю – понад 2,5 млн тонн, кукурудзи – понад 2,5 млн тонн.

Такі дані наводить Департамент фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.

За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано майже 13,5 млн тонн зернових, зокрема, понад 7,9 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – 4,5 млн тонн та фуражної пшениці понад 3,4 млн тонн), ячменю – понад 3,4 млн тонн, кукурудзи – 16 млн тонн).

Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано майже 2 млн тонн олійних культур, що відповідає минулорічному рівню.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні розвиватиметься виробництво гранул з амаранту

Про це повідомив директор Асоціації виробників амаранту і амарантового продукції Олександр Дуда, пише kurkul.com.

«Основним продуктом на сьогодні є насіння амаранту, з якого в подальшому виробляють таку продукцію: олію, борошно, крупи, пластівці, панірувальні сухарі, хліб, прикормки для риб, суміші для дитячого харчування, корми для сільськогосподарських та свійських тварин, попамарант», — зазначив Олександр Дуда.

За його словами, цього року три підприємства — і Тернопільській, Херсонській та Донецькій областях почали виробляти трав’яні гранули з вегетативної маси амаранту. Наступного року їх виробництво збільшуватиметься.

«Рентабельність та поживна цінність гранули з амаранту значно вища, ніж з люцерни. А саме головне — вона користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Орієнтовна оптова ціна реалізації — 5 грн/кг», — повідомив Олександр Дуда.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Тернопільщина відмовляється закривати залізничні станції

Про це заявив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, пише agroportal.ua.

За його словами, в Україні виникла проблема по забезпеченню вагонів-зерновозів. Зокрема, у жовтні з необхідних більше 3 тисяч — Тернопільщина отримала 482.

«Через складну ситуацію, яка виникла у мене серйозні претензії до роботи «Укрзалізниці». Зазначена концепція щодо закриття 12-ти станцій з 42-х в області — категорично неприйнятна і на цей крок ми не підемо. Це моя принципова позиція як голови ОДА», — зазначив Степан Барна.

Також він підкреслив, що готовий надати всебічну підтримку для розв'язання даної проблеми і налагодження спільної роботи з «Укрзалізницею». Однак, якщо ситуація не вирішиться протягом декількох днів, то в інтересах області та аграріїв зокрема, буде звертатися до керівництва держави.

Проблему визнають і в «Укрзалізниці». Зокрема, перший заступник виконавчого директора регіонального філіалу «Львівська залізниця» Ярослав Федак зазначив недостатню кількість тепловозів.

«Ми звикли, що вагони повинні курсувати так, як ходили до цього. Однак, на сьогоднішній день, можливість забезпечити в повному обсязі рухомим складом у нас немає. Загалом динаміка по всіх вантажах в регіонах позитивна, крім зернових», — сказав він.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview