Рентабельність сільськогосподарської діяльності стала найнижчою за останні 5 років

Рентабельність сільськогосподарської діяльності стала найнижчою за останні 5 років

Цей показник – найнижчий з 2014 року і на 4,5 відсоткових пункти менший, ніж у 2017 році (22,4%). При цьому торік галузь одержала рекордний (!) врожай зернових і зернобобових культур – 70,06 млн т (у 2017 році – 61,9 млн т), зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державного комітету статистики України щодо фінансових результатів підприємств за видами економічної діяльності.

За його словами, 2015 року, коли галузь мала найменший за останні 5 років врожай зерна (60,1 млн т), рівень рентабельності операційної діяльності сільськогосподарських підприємств складав 41,7%.

Рівень рентабельності всієї діяльності агропідприємств у 2018 році був ще нижчий – 13,0%, зауважив науковець.

Водночас рентабельність операційної діяльності таких підприємств більш ніж удвічі перевищила аналогічний показник в цілому по усіх видах економічної діяльності (відповідно 17,9% та 8,1%) та майже утричі – по всій діяльності усіх підприємств (13,0% та 4,5%), поінформував Юрій Лупенко.

В той же час рівень рентабельності операційної діяльності підприємств галузі (за КВЕД) поступається досягнутому у торгівлі – оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів, де він складає 23,7%. Щодо рентабельності усієї діяльності, то вищий показник зафіксований лише у сфері фінансової та страхової діяльності – 14,5%.

За результатами 2018 фінансового року рівень економічної ефективності сільськогосподарської діяльності, в умовах суттєвого зростання обсягів виробництва, яке збільшилося проти 2017 року на 7,8%, продовжив тенденцію до зменшення, підсумував Юрій Лупенко.

 

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rentabelnist-silskohospodarskoyi-diyalnosti-stala-najnyzhchoyu-za-ostanni-5-rokiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    17 Квітня

    У ВР зареєстрували проєкт закону щодо особливостей планування територій, які виникають внаслідок руйнівного впливу війни

    Збільшення прогнозів урожаю сої посилює тиск на ціни, зокрема і в Україні

    На Волині чеські інвестори вирощуватимуть енергетичну тополю

    Українські аграрії потребують підтримки, щоб надалі забезпечувати продовольчу безпеку світу

    В України є стратегічна потреба вирощувати бавовну – Мінагрополітики

    Україна орієнтована на діалог і співпрацю, а не на запровадження обмежень у торгівлі з Польщею – Мінагрополітики

    Соняшникова олія дешевшає на тлі падіння цін на пальмову та соєву олію

    В Мінагрополітики спрогнозували, що буде з цінами на овочі

    Вступ України до ЄС спричинить реформування Єдиної сільгоспполітики – аграрний міністр Польщі

    Переробка українського соняшнику може зупинитися через атаки росіян на енергетику

    БІЛЬШЕ НОВИН