174499

Рентабельність виробництва соняшнику в Україні впала до п’ятирічного мінімуму

Рентабельність виробництва насіння соняшнику в 2018 році знизилася на 21% і склала 32,5% проти 41,3% в 2017 році. Про це повідомляє Latifundist, посилаючись на дані Державної служби статистики України.

Цей показник виявився найнижчим з 2014 року, коли рентабельність становила 36,5%. Найбільш прибутковим виявився 2015 рік з рентабельністю в 80,5%.
Згідно з попередніми розрахунками, в 2018/19 МР ріпак зберіг звання найбільш рентабельною олійної культури в Україні, обійшовши за цим показником сою і соняшник.

Як вплине на врожай рекордна спека в Європі?

Про це  пише propozitsiya.com з посиланням на закордонні джерела.

Реакція зернового ринку була помірною, оскільки спека, як очікується, не триватиме довго, на відміну від торішньої посухи. До того ж напередодні приходу хвилі гарячого повітря з Сахари посіви були в хорошому стані завдяки дощам, що випали до цього. Врешті, багато озимих культур вже майже закінчили вегетацію. Аналітик аграрної дослідницької фірми Refinitiv Хосе Клавіхо вважає, що вплив нинішньої спеки буде в гіршому випадку помірним.

Деякі аналітики вже знизили прогнози валового збору м’якої пшениці у ЄС. Однак навіть після корекції їхній прогноз становить 140 млн т, тоді як торік через посуху валовий збір склав лише 129 млн т. У Франції, що є найбільшим у ЄС виробником пшениці, більшість аналітиків вважає, що втрати врожаю будуть обмеженими. Один з французьких зернових брокерів сказав, що пшениця, яка знаходиться на ранніх стадіях наливу зерна, втратить 3–5 ц/га врожайності, разом з тим вміст протеїну внаслідок таких погодних умов зросте.

Відкриття ринку землі швидко не знизить кредитну ставку для аграріїв

Про це заявила голова Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова у Києві під час панельної дискусії “Старт ринку землі: чи варто на першому етапі виставляти тільки державні землі?”, повідомляє Укрінформ.

“При відкритті ринку землі відсоткова ставка по кредитуванню аграріїв швидко знижуватися не буде”, - заявила Коробкова.

Разом з тим, вона зазначила, що з часом ставки по кредитам для придбання земельних ділянок можуть знизитися на 5-8 відсоткових пунктів, але нижче облікової ставки Національного банку ставок точно не буде.

Нагадаємо, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення була запроваджена ще у 2001 році. З 2002 року мораторій на продаж сільгоспземель був введений як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин і створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово продовжував його дію.

У грудні 2018 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

Як нещодавно заявив Президент України Володимир Зеленський, мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення буде знято до кінця 2019 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Чому в Україні не дешевшають сезонні овочі та фрукти

Про це розповів експерт Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков, пише Українське радіо.

“Це пов’язано з доволі-таки несприятливими погодними умовами навесні. Крім того, аномальна спека у червні також мала свій вплив на пропозицію овочів та фруктів”, — зазначив Євген Олейніков.

Експерт зауважив, що є системні процеси на ринку, які передбачають максимальну ціну на продукти, а також її мінімальне та повільне зниження у сезон.

“Є деякі системні процеси, які відбуваються на ринку. У великих містах стає дедалі менше тих, хто пропонує продукцію безпосередньо зі свого городу. Як правило, цю продукцію скуповують посередники і пропонують її на ринку.

Вони ставлять максимальну ціну, яку можуть, а потім потроху та дуже повільно її знижують, оскільки люди все одно будуть купувати цю продукцію, а продавці намагаються взяти за неї максимальну ціну. І це впливає на рівень цін, тобто на те, що у сезон вони знижуються не так швидко, як ми звикли”, — сказав він.

 

Ваш вибір 'Подобається'.

На Вінниччині фермери звинувачують співробітника прокуратури у рейдерстві

Про це пише kurkul.com.

Фактично захоплення бізнесу сталося тоді, коли підійшов час збирати врожай. Через рейдерські дії ні з чим залишилися і пайовики.

Директор агропідприємства В’ячеслав Паламарчук розповів, що його змусили звільнитись силою. І в рейдерстві винним вважає працівника Генпрокуратури.

Постраждало на Вінниччині від рейдерських дій не одне агропідприємство. Обурені та шоковані фермери зверталися до всіх правоохоронних органів. Але розслідування стоїть на місці. А все тому, що до захоплення нібито причетний заступник керівника відділу Генеральної прокуратури України Анатолій Гатунок. За словами фермерів чиновник має аграрний бізнес, хоча фактично він оформлений на дружину.

Наразі у скандальній справі йдуть затяжні суди. У Вінницькій поліції у офіційних заявах фермерів складу злочину не знайшли та провадження не відкривали.

Якщо ситуація не зміниться фермери планують звертатися особисто до президента.

Сільгоспвиробники отримали майже 276 млн грн дотацій за утримання корів

Такою підтримкою скористаються 885 суб’єктів господарювання за утримання ними 306 600 корів.

Зокрема, 120,1 млн грн вже спрямовано на рахунки сільгоспвиробникам у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській областях та частині виробників Полтавської області. Решта коштів – 155,8 млн грн буде перераховано одержувачам дотації найближчим часом.

Нагадаємо, що у 2019 році збільшено розмір дотації за утримання корів з 750 до 900 гривень за одну голову (двічі на рік).

Звертаємо увагу, що для отримання дотації заявки та документи подаються виключно у паперовому вигляді. Наступний прийом документів буде здійснений до 1 жовтня.

Довідка:

На 2019 рік Державним бюджетом України за програмою «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» передбачено видатки на суму 3 500,0 млн грн, з яких 700,0 млн грн – за напрямом дотація за утримання корів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.