182818
178171

Робота Миколаївського морпорту під загрозою

Нормальна робота всіх операторів Миколаївського морського торгового порту незабаром може бути паралізована.Причина тому — плани компанії ТОВ «Наваль логістик» щодо будівництва нового під’їзної колії по станції «Миколаїв-Вантажний».

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України (АМПУ).

«Під’їзні шляхи Миколаївського морського торгового порту по станції “Миколаїв-Вантажний” — це основний напрямок, по якому надходять вантажі в порт: максимальна пропускна здатність під’їзної колії становить 535 вагонів на добу. Даний обсяг ледь задовольняє зростаючі потреби стивідорів, що працюють в НТМП», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у разі реалізації планів компанії «Наваль логістик», їх під’їзна колія пройде поперек під’їзних шляхів Миколаївського порту. Потяги, що прямують в порт, будуть змушені простоювати в режимі очікування, пропускаючи склади компанії «Наваль логістик».

«Це, в свою чергу, означає одне: вагони, замовлені стивідорами, не зможуть бути доставлені в порт в точно зазначений час. Тоді як на сьогоднішній день саме завдяки чіткій і спланованій роботі з подачі-прибирання вагонів і досягається цифра в 535 вагонів, що доставляються щодня в Миколаївський морський торговельний порт. При затримці у 3 годині утримати подібний рівень доставки вагонів буде неможливо», — повідомили в АМПУ.

Представники АМПУ і Міністерство інфраструктури України вже висловили стурбованість з цього приводу.

«АМПУ вже не перший рік докладає максимальних зусиль для постійного збільшення вантажопотоку. Зокрема, було досягнуто домовленостей по реконструкції станції “Миколаїв-Вантажний” з компанією “Сісайд Термінал”, розроблений проект будівництва двох приймально-відправних шляхів і реконструкції непарної горловини для збільшення пропускної здатності станції з 535 до 960 вагонів на добу. Проект не тільки був узгоджений з АТ “Українська залізниця”, а й внесений в план роботи на 2019 рік. На тлі цього твердження плани “Наваль логістик” виглядають просто абсурдними», — відмічають в АМПУ.Україна на порозі революції у кормовиробництві: кукурудзу замінить сорго

Про це розповів Ярослав Бардин, директор науково-виробничого товариства “Укрсорго”, пише seeds.org.ua.

“Я певною мірою не мрійник, однак скажу наступне: пройде не так багато часу і ми в Україні всю кукурудзу будемо експортувати а на внутрішньому ринку кормити курей, корів і свиней будемо сорго. Через протеїн. Бо ціна на світовому ринку що сорго, що кукурудзи однакова. Але легше продається на сьогодні саме кукурудза.

Якщо дивитися на білки жири цукор та інші показники, кукурудза і сорго, за винятком протеїну, практично не відрізняються за амінокислотним складом.

Заміна кукурудзи на сорго у кормовиробництві – це не фантазія. Це економічна доцільність. Ціна приблизно однакова, але за рахунок протеїну, за рахунок засвоюваності і таке інше, на внутрішньому ринку це буде. Господарства самі прийдуть до цього рішення”, – каже Ярослав Бардин.

“За нашими даними вже є фірми, які вирощують сорго замість кукурудзи на великі птахофабрики, свиноферми. На внутрішньому ринку потрібно зробити деякі зміни в переробці сорго на комбікорми”, – додав експерт.

“Минулого року ми зафіксували світовий рекорд по урожайності сорго 14,43 тонни з гектару. На дослідних ділянках ми мали 20—22 тонни з гектару. Американці зафіксували в 2017 році на 130 кілограмів менший урожай сорго.

В цьому році ми засіяли вже 56 гектарів де ми плануємо отримати 20 і більше тон урожаю сорго з гектару. До того ж ми розробили систему прогнозування врожаю в залежності від зеленої маси і урожайності того чи іншого гібриду”, – зазначив Ярослав Бардин.

“Сорго – не нішева культура, вона просто займає дуже малу площу в Україні. В світі сорго займає 5 місце по структурі зернових культур”, – нагадав фахівець.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Миколаївщині незаконно виловили камбалу на 250 тисяч грн

Про це повідомляє Миколаївський рибоохоронний патруль, пише agro-yug.com.ua.

В акваторії Тилігульського лиману біля села Коблево спіймали чоловіка, який наловив річкової камбали (глоси) в кількості 288 примірників. Рибному господарству він завдав шкоди на суму 244 тисячі 800 гривень.

У той же день в акваторії Бузького лиману біля села Лупарево Вітовського району спійманий чоловік, який незаконно видобув 312 примірників бичка, завдавши збитків на суму 10 тисяч 608 гривень.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Український ринок перенасичений імпортною цибулею різної якості

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Так, практично місяць тому пропозиція цибулі на українському ринку не могла задовольнити навіть відносно стриманий попит. Компанії-імпортери почали поспіхом завозити недостаючи обсяги цибулі, не нехтуючи ані кількісними, ані якісними показниками продукції. А ті ціни, які утворилися на кінець квітня – початок травня 2019 року в Україні у той самий момент зробили вітчизняний ринок привабливим для багатьох країн, які пропонували як торішню цибулю, так і продукцію нового врожаю.

Що маємо на кінець травня? Спеціалісти УПОА констатують перенасичення ринку імпортною цибулею як менш якісною, врожаю 2018 року, так і продукцією високої якості нового врожаю. До речі, до торгівлі цибулею вже й активно почали приєднуватися вітчизняні виробники ранньої продукції.

Та якщо розглянути новий загальний діапазон цін на ринку України на кінець минулого тижня, то отримуємо позначки в 10-20 грн/кг, і перспектив поновлення позитивних цінових тенденцій у даному сегменті експерти на вбачають.Україна буде імпортувати живих тварин та продукцію тваринництва за новими міжнародними правилами

З 24 листопада 2019 року в Україні набувають чинності нові вимоги щодо імпорту живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки.

Відповідний наказ Мінагрополітики № 553 було оприлюднено 24 травня у Офіційному віснику України № 39 та внесено до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів на сайті Мінюсту.

Наказ визначає вимоги до підконтрольних Держпродспоживслужбі вантажів на основі ризик-орієнтовного підходу з урахуванням вимог європейського законодавства та рекомендацій МЕБ. Зокрема, застосовуються принципи регіоналізації (зонування), компартменталізації та еквівалентності для цілей міжнародної торгівлі.

Виконання вимог наказу надасть можливість врегулювати спірні питання, які виникають при здійсненні міжнародної торгівлі.

Дія нових вимог, передбачених наказом, сприятиме зниженню рівня регулювання імпорту вантажів, розвитку міжнародної торгівлі, розвитку тваринництва і забезпечення населення безпечними продуктами харчування.

Довідка:

Наказ №553 «Про затвердження Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України живих тварин та їхнього репродуктивного матеріалу, харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки» було розроблено Міністерством аграрної політики та продовольства України з метою удосконалення вітчизняних нормативно-правових актів, гармонізації українського законодавства до міжнародних вимог, виконання Угоди СОТ про санітарні та фітосанітарні заходи.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Морква та буряк дешевшають через збільшення пропозиції

Фахівці «Інфо-Шувар» говорять, що така ситуація пов’язана із суттєвим збільшенням пропозиції коренеплодів нового врожаю, ціни на які теж знижуються.

За оцінками «Інфо-Шувар», сьогодні на ринку буряку частина ранньої продукції становить вже майже 50%, а на ринку моркви рання продукція займає вже більше 70%.

Цікавим є те, що  і в «старому», і в «молодому» сегменті пропонується як імпортна, так і вітчизняна продукція. Так, морква та буряк врожаю 2018 року представлена продукцією українських виробників і виробників Білорусі. Ціни на «старий» буряк з середини травня знизилися на 30% до 6-14 грн/кг (0,2-0,47 EUR/кг), а «стара» морква подешевшала на 20% до 12-13 грн/кг (0,41-0,44 EUR/кг).

На найбільшому в західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» у Львові присутня пропозиція ранньої моркви від вітчизняного виробника по 24-25 грн/кг (0,81-0,85 EUR/кг), крім того, імпортери продають ранню моркву від виробників Узебекистану та Туреччини по 23 грн/кг (0,78 EUR/кг). Від середини травня рання морква в Україні подешевшала більш, ніж на третину.

Ранній буряк на «Шуварі» коштує 21-22 грн/кг (0,71-0,75 EUR/кг) і за останні два тижні він втратив в ціні більш, ніж 20%.