Роботу аграрних ринків треба поновити, інакше ціни на овочі стрімко зростуть

Про це заявив перший заступник голови Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко, коментуючи наслідки для АПК пакету податкових пільг для бізнесу на період карантину, пише AgroPolit.com.

На думку Фурсенка, закриття невеликих продуктових ринків особливо вдарить по невеликих містах та районних центрах.

«У великих містах це не сильно відчуватиметься, бо є супермаркети і можна скупитися. У сільських територіях – це проблема для дрібних сільгоспвиробників виробників. Малі товаровиробники традиційно збувають свою продукцію на невеликих локальних ринках. А незахищені верстви мали змогу дешевше купити аграрну продукцію на таких ринках. Через введені обмеження зараз агровиробник не буде допущений до національних мережі супермаркетів. І куди їм збувати свою продукцію? Холодильного обладнання немає, складів для зберігання немає. Продукція аграрна населенням вирощуватиметься, а куди її дівати? Тому можемо прогнозувати що середньостатистичний житель сільських територій зазнає значним втрат, а більш незахищені жителі можуть постраждати кардинально, бо у них зменшаться доходи і не буде грошей на найнеобхідніше – на ліки та інше», — каже перший заступник голови Всеукраїнської асоціації громад.

Аби уникнути соціального напруження та зростання цін на продукцію «борщового набору» Фурсенко радить уряду поновити роботу невеликих агробазарів.

«Потрібно дозволити роботу аграрних ринків, де продаватиметься агропродовольча продукція у сільській місцевості, хоча б  у райцентрах зі статусом маленького міста чи у класичних сільських населених пунктах. Там люди зможуть продавати вирощену агропродукцію. Це зніме вищеперераховані проблем, а також не дасть стрімкого подорожчання «овочевого набору» та дозволить уникнути імпорту цієї продукції», — каже Іван Фурсенко.

Нагадаємо, аграрії через карантин не можуть реалізувати продукцію.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як короткочасне похолодання в Україні позначиться на посівах: прогноз метеорологів

Короткочасне похолодання в Україні не позначиться на посівах озимих і вже посіяних у березні в деяких регіонах країни ранніх ярих культурах.

Про це повідомила УНІАН начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

“Для озимих культур - це абсолютно не удар, оскільки вони переносять такі температури до мінус 4 градусів вночі, досить успішно. За теплої зими вони раніше вийшли зі сплячки, але у фазі відновлення вегетації й кущіння такі низькі температури протягом двох-трьох діб шкоди не завдадуть", - зазначила вона.

За словами Адаменко, температура нижче нуля в Україні протримається ще 2-3 ночі, після чого очікується потепління. Більш того, яскраве сонце вдень сприятиме прогріванню ґрунту. Щодо ранніх ярих культур вона зазначила, що рослини, які посіяні нещодавно, не постраждають, оскільки знаходяться в прогрітій землі. Але стан рослин, які вже могли зійти в південних регіонах, залежатиме від тривалості дії низьких температур.

“Небезпека для культур мінімальна, тому що зниження температури буде короткочасним і не повинно зашкодити сходи. Ми насамперед говоримо про ярий ячмінь, сходи якого пошкоджуються при мінус 8-9 градусів – на півдні таких температур не було", - додала експерт.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

ДІНАР – продуктивність і універсальність LOZOVA MACHINERY

Знаряддя призначене для делікатної, ефективної і швидкої обробки великих площ. Завдяки унікальній концепції швидкого монтажу стійки знаряддя за лічені хвилини може бути переналаштоване з суцільного обробітку з шириною захвату 12,8 м на міжрядний обробіток просапних культур. При цьому за один прохід борона без пропусків закриває 16 рядів з міжряддями до 93 см.

12-метрова модель оснащена трьома варіантами робочих органів і двома типами стійок, які аграрії можуть підбирати під конкретні види польових робіт і різновиди ґрунтів.
У ДІНАР реалізований унікальний принцип LOZOVA MACHINERY «нуль обслуговування» – ротаційна борона забезпечена посиленими необслуговуваними підшипниковими вузлами HARP AGRO UNIT з дворівневою системою захисту.

Серед плюсів агрегату також просте регулювання глибини і тиску на ґрунт, швидкий і легкий монтаж стійок, міцна конструкція рами.

Оскільки машина напівпричіпна потрібен трактор малої потужності від 120 к. с.
Знаряддя комфортне в перевезенні, його транспортна ширина становить 3 метри.
Завдяки тому, що борона забезпечує максимальну аерацію ґрунту і дбайливо працює по сходам висотою до 20 см, ДІНАР затребуваний як в традиційному, так і в органічному землеробстві.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Уряд заборонив експорт спирту з України

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні ухвалив рішення до 1 червня 2020 року заборонити експорт етилового спирту з території України. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі.

Як зазначив Шмигаль, пости контролю на виїздах з підприємств, які виробляють етиловий спирт, мають забезпечити контроль, куди та кому відвантажується спирт.

"Уряд ухвалив рішення до 1 червня заборонити експорт етилового спирту з території України", - повідомив прем'єр.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Вітчизняне підприємство виробляє 13 видів гарбузового соку

Саме так вирішили в молодому українському товаристві “Спориш”, яке менше ніж за рік “завоювало гарбузом” чи не всю Україну. З чого починалась справа SEEDS розповіла комерційний директор підприємства Людмила Денисюк.

"Гарбузи ми самі не вирощуємо, купуємо їх. Ми знайшли підприємство у Житомирській області, яке вирощує гарбузи і почали з ними співпрацю з минулого року. Ми почали своє виробництво тільки у вересні. Провели з колегами дегустації майбутньої продукції і дійшли висновку, що саме гарбуз – продукт майбутнього.

При виробництві наших соків не використовуються ні барвники, ні ароматизатори, ні консерванти, ні стабілізатори, ні згущувачі.

Для нашої продукції використовуємо тільки сам гарбуз, цукор і найрізноманітніший концентрований сік. Соки ми купуємо на підприємстві у Хмельницькій області. Зараз у нас лінійка напоїв тільки з гарбузового соку – 13 видів. До того ж ще в розробці  ще 2 види соків зовсім без цукру: “гарбуз-чорниця” та “гарбуз-журавлина”", - зазначила Людмила Денисюк.

За її словами, найкраще купують “гарбуз-ожина” та “гарбуз-слива”. 

"Крім гарбузового соку зараз ми маємо ще й кілька напоїв на основі шипшини. Задумок дуже багато. Ми приймаємо активну участь у виставках, ярмарках, до нас почали звертатися люди – запитують, чи можемо ми виробляти з гарбузів повидла чи джеми. Ми вже закупили і будемо встановлювати для цих цілей новий котел.

Вже є клієнти, які хочуть заключити з нами договори на співпраці, щоб забезпечувати нас продукцією. Це господарства, які вирощують гарбузи на постійній основі в Житомирі, Кропивницькому, Херсоні, Миколаєві, Одесі, Вінниці.

Тепер не тільки ми шукаємо, вже і нас шукають", - розповіла Людмила Денисюк.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Українські фахівці знайшли спосіб визначення коронавірусу завдяки сільгоспапарату

Про це директор “Нібулона” Олексій Вадатурський написав на своїй сторінці у Facebook.

“Виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів – ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 року виробництва (США) – можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість , бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму”, – підкреслив Вадатурський.

Також Олексій Вадатурський додав, що його компанія готова закупити більше реагентів, якщо дана ініціатива буде сприйнята й підтримана:

“Ми готові купити і більше реагентів, якщо нашу ініціативу сприймуть і підтримають. І ми покажемо іншим областям приклад, як потрібно діяти”.

Крім того, виявилося, що подібного обладнання ні в міських, ні в обласних медичних установах немає, а ті, що закуповуються – простіші за апарат “Нібулона”.

“Ми достатньо потужна аграрна компанія, що маємо набагато продуктивніше обладнання ніж навіть там, де воно потрібне для здоров’я людини. Але, відкрию таємницю, в Миколаєві в інших, не медичних, структурах такі апарати є, як мінімум 3. А якщо говорити про Україну в цілому, то таких апаратів до сотні. За допомогою цього приладу можна аналізувати одночасно 40-48 проб біоматеріалів на наявність вірусу SARS-CoV-2. За нашими підрахунками, за добу можна робити до 400 зразків. А якщо задіяти всі три… Ціна одного такого «задоволення» 25 євро, але чи потрібно додатково говорити, наскільки це пришвидшить процес виявлення зараження вірусом, і що саме такий підхід допоможе дійсно взяти під контроль його розповсюдження?” – підкреслив Олексій Вадатурський.

Джерело: Landlord 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview