Tempo950x100

Tempo300x100

Росія втратила родючі землі, рівні 36 площам Криму

Росія втратила родючі землі, рівні 36 площам Криму

Загальна площа невикористовуваних сільгоспугідь, кажуть експерти, торік становила 97,2 млн га. Це 44% всіх сільськогосподарських угідь країни. Хоча офіційна оцінка занедбаних сільгоспугідь удвічі менша – лише близько 40 млн га, пише agroday.com.ua.

За особистими підсобними господарствами населення, згідно з даними Росреєстру, закріплено 77,3 млн га землі, хоча насправді – лише 14,3 млн га. Недавній перепис населення виявив, що фермери використовують 43,3 млн га землі, а не 28,8 млн, як показує офіційна статистика. Однак попри це площі плодових садів зменшилися втричі, пасовищ – вдвічі, посівні площі – на третину, передає Газета.ру.

На момент проведення перепису вважалося, що в Росії є 222 млн га сільгоспугідь. Але переписувачі виявили лише 142,2 млн га, тобто 64% всіх угідь. Із 222 млн га сільгоспугідь, що значаться в реєстрі, під час перепису населення 79,8 млн га знайти узагалі не вдалося.

До слова, 90% особистих підсобних господарств не мають кіз, овець, свиней і великої рогатої худоби. Вважати їх за виробників – серйозна помилка.

За даними Росреєстру, площа ріллі, які багато років не оброблялася але закріплена за сільгоспвиробниками, на початок 2017 року становила 3,6 млн га. За даними ж перепису вона майже утричі більша й становить 10,1 млн га. Наявна у сільгоспвиробників площа багаторічних насаджень за переписом виявилася, навпаки, в 3 рази меншою, аніж показувала поточна статистика, площа пасовищ – в два рази.

Всього не закріпленими за сільгоспвиробниками або просто нічийними виявилися 28,1 млн га ріллі (29,2% від загальної її кількості), 13,7 млн га сінокосів (57,1%) і 41,9 млн га пасовищ (61,3% ). Фермери стверджують, що їм економічно невигідно обробляти землю. До слова, аби отримати землю від держави, потрібно витратити значні кошти на її оформлення. Не сприяє розвиткові монополізація сільського господарства, високі тарифи на електроенергію, дорожні збори, дорогі кредити, проблеми з оптовиками, логістикою, ліцензуванням і інфраструктурою, бюрократія і корупція.

Чисельність сільськогосподарських організацій за останні десять років, за даними Росреєстру, зросла майже на 12 тисяч, а за даними перепису різко скоротилася – з 59 до 36 тисяч.

Утім, в цьому році Росія має намір експортувати рекордні 45 млн тонн зерна. Одна з причин нарощування експорту – переповнені сховища і високі ціни на внутрішньому ринку. Для порівняння, в минулому році Росія експортувала 35,5 млн тонн зерна, включаючи 27,1 млн тонн пшениці. Цей результат назвали рекордним.

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rosiya-vtratyla-rodyuchi-zemli-rivni-36-ploshcham-krymu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    29 Березня

    Неадекватна поведінка та нервова реакція заступника міністра сільського господарства Польщі Колодзейчика завела перемовини в глухий кут

    28 Березня

    Експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн

    Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

    Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

    Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

    Інформаційна довідка щодо отримання компенсацій за розмінування с/г земель – документ

    ФАО надасть українським аквафермерам 50 тонн кормів для риб

    Вінницька кондитерська фабрика “Рошен”  2023 рік закінчила зі збитком 14,7 млн грн

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні активно зростають

    На Буковині планують абрикоси та черешні вирощувати у теплицях

    БІЛЬШЕ НОВИН