Росіяни знайшли в українській ковбасі АЧС

До того, як повідомили чиновники, у продукції виявили вірус АЧС. Про це повідомляє прес-служба Россільгоспнагляду, пише Куркуль.

«Автомобіль без реєстраційного номерного знака був затриманий прикордонним нарядом в 1,5 км від державного кордону у села Демидівка Красноярузького району. За результатами огляду вантажу, проведеного фахівцями Управління Россільгоспнагляду по Білгородській області, було встановлено, що в автомобілі знаходилися пакети зі свинячим шпиком, мішки і пакети з м'ясом свинини, а також готова м'ясна продукція. Вся продукція була без маркування», — йдеться у повідомленні.

За словами російських чиновників, ветеринарні супровідні документи, що характеризують територіальне і видове походження, ветеринарно-санітарний стан, епізоотичне благополуччя територій походження і дозволяють ідентифікувати цю продукцію, на момент затримання продукції, були відсутні.

Фахівці Россільгоспнагляду відібрали 2 проби свинини і 2 проби ковбас для проведення досліджень на африканську чуму свиней.

За результатами досліджень ФГБУ «Білгородська МВЛ» в одній з проб ковбаси копченої був виявлений генетичний матеріал вірусу АЧС. Для підтвердження результату досліджень проба була направлена ​​в ФГБНУ ФІЦВіМ, м Покров, де 11 квітня результат був підтверджений.

У той же день всю затримана продукцію знищили.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

За крок до $1/кг : ціни на цибулю в Україні оновили рекорд

Після останньої хвилі подорожчання, вартість продукції досягнула безпрецедентно високого рівня 20-25 грн/кг (0,66-0,83 EUR/кг), пише Інфо-Шувар.

Сьогодні на гуртових ринках країни цибуля вітчизняного виробництва пропонується в максимальному діапазоні 22-25 грн/кг (0,73-0,83 EUR/кг), імпортна продукція виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 20-22 грн/кг (0,66-0,73 EUR/кг).

Зростання ціни пов’язане, передусім, із суттєвим скороченням імпорту, яким від початку листопада Україна намагалася компенсувати нестачу продукції місцевого виробництва. Головними постачальниками цибулі в Україну в цьому сезоні стали Узбекистан , Казахстан та Азербайджан. Сьогодні в господарствах цих країн запаси цибулі експортної якості майже вичерпані. В сусідніх з Україною країнах, яких можна вважати потенційними постачальниками цибулі, ціни теж доволі високі через падіння врожаю в 2018 році.

Про скорочення імпорту свідчать і дані Держстату, згідно яких в березні Україна імпортувала 11,8 тис. тонн цибулі, в порівнянні з лютим цей обсяг зменшився більш ніж в 2 рази.

Дані департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» також підтверджують інформацію про зниження пропозиції. Якщо в лютому через інфраструктурні потужності ринку було продано рекордні 3,5 тис. тонн цибулі, то вже в березні пропозиція скоротилася до 1,9 тис. тонн, втім, навіть такий обсяг можна вважати рекордним показником обсягів торгівлі на «Шуварі», принаймні за останні 5 років. За словами продавців «Шувару» сьогодні попит на цибулю значно перевищує реальну пропозицію, покупців навіть не відлякують високі ціни.

За рік цибуля в Україні подорожчала майже в 5 разів. На цьому тижні ціни на українському ринку, вперше від початку сезону, перетнули рівень цін в сусідній Польщі, де цього року теж зафіксовані рекордно високі ціни. На гуртовому ринку «Броніше» в Варшаві сьогодні цибуля коштує 0,64-0,75 EUR/кг.

За поточний сезон Україна вже імпортувала 61,5 тис. тонн цибулі. На ринку «Шувар» від початку сезону було продано 20,5 тис. тонн української та імпортної цибулі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Сумщині продали м'ясокомбінат за ціною телевізора

Цих коштів вистачить лише на те, щоб погасити  2% боргу із зарплати. Загалом м'ясокомбінат, який із 2010 року фактично не працював, накопичив 36 млн грн боргів, на повернення яких ніхто з кредиторів тепер може не сподіватися. У тому числі й бюджет, якому м'ясокомбінат  завинив 10 млн грн, пише Голос України.

Численні рухомі й нерухомі об'єкти, продані за безцінь, розташовані на земельній ділянці площею 15 га. Це практично центр міста, тож тепер, вважають місцеві експерти, на Суми чекає  "підкилимна війна" ще й за це багатство.

У місцевій громадській організації "Центр боротьби з корупцією та тіньовою економікою" вважають, що насправді цілісний майновий комплекс продали за іншу суму, а в документах вказали мінімальну.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як змінилися ціни на продукти

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Зокрема, зросли ціни на хліб — у середньому на 19 коп. за буханку. Станом на березень поточного року буханку хліба пшеничного з борошна вищого гатунку можна було купити в середньому за 22,63 грн, буханку хліба пшеничного з борошна першого гатунку — за 18,22 грн, буханку хліба житнього, житньо-пшеничного — за 19,02 грн.

Також подорожчало масло вершкове на 21 коп. — до 40,29 грн за 200 грамів продукту, крупи ячні — на 24 коп., до 12,63 грн за кг, крупи гречані – на 2 коп., до 16,78 грн за кг, борошно пшеничне – на 14 коп., до 11,64 грн за кг, риба морожена – на 1,09, до 76,67 грн за кг.

Також, в Україні подорожчали яблука – на 5 коп., до 9,48 грн за кг, капуста білокачанна – на 4,01, до 17,26 грн за кг, картопля – на 7 коп., до 10,16 грн за кг.

При цьому, за місяць подешевшали ковбаси варені першого гатунку – на 2 коп., до 94,13 грн за кг., сало – на 32 коп., до 76,57 грн за кг.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Декомунізація дісталася до порту “Южний”

Відповідний проект відомство винесло на засідання урядового комітету Кабміну, про це повідомив керівника МІУ Володимир Омелян, пише agro-yug.com.ua.

Зараз українською мовою назва порту – “Южний”. Міністр пропонує перейменувати його в “Південний”.

Омелян назвав цей процес “декомунізацією і дерусифікації українських морських портів”.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Браконьєри виловили риби на понад 12 млн грн

Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-центр Держрибагентства.

"Сума збитків, завданих рибному господарству за три місяці, склала 12,1 млн грн. З них 8,6 млн грн зафіксував Азовський рибоохоронний патруль, 781 тис. грн – Черкаський рибоохоронний патруль та 572 тис. грн – Одеський рибоохоронний патруль", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільшу кількість порушень зафіксовано в Черкаській, Полтавській, Одеській, Дніпропетровській, Запорізькій та Київській областях, а також Азовським басейновим управлінням.

Усього рибоохоронними патрулями та органами рибоохорони було здійснено 2 938 рибоохоронних рейдів. В результаті проведених заходів виявлено 10 723 порушення. З викритих правопорушень 24 % є грубими (2 579).

Як зазначили у прес-службі, в рамках проведення рибоохоронних рейдів інспектори вилучили 75 тонн (75 394 кг) водних біоресурсів та 9 403 од. заборонених знарядь лову. Затримано 172 транспортних засоби. За цей період складено та направлено до судів 3 396 справ для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. Ще 71 справу направлено судами для відкриття кримінальних проваджень.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview