186395

Россільгоспнагляд знищив більше десятка тонн українського сала

Про це повідомляє ТСН з посиланням на сайт Россільгоспнагляду.

На мішках із салом були маркувальні ярлики українською мовою. Разом з ним прикордонники виявили три мішки з насінням вагою у 75 кг.

Як зазначається, власник вантажу підтвердив, що сало незаконно привезли з території України. Стосовно нього склали протокол про адміністративне правопорушення.

Нагадаємо, що, у лютому Росія ввела заборону на білоруську "молочку". Учасники ринку назвали таке рішення "безпрецедентним", адже велика частина російських кондитерів і виробників молочних продуктів залежать від білоруського сухого молока, бо в Росії сировини належної якості немає.

 Частка "органічної полички" ЄС - 10%

Максим Фастєєв, провідний аналітик Інфагро, продемонстрував порівняльну характеристику трендів закупівельної ціни молока в Німеччині, що, на думку експерта, приблизно відповідає середньоєвропейській динаміці, та органічної сировини.

"Частка «органічної полички» ЄС щодо іншого світу досить велика (особливо в передових країнах: Німеччина, Франція, ЮК), але не визначальна – приблизно до 10%. Але різниця в закупівельній ціні, звичайно, дає багато приводів для роздумів... як видно на графіку, останні 5 років стабільно +15 євроцентів (в середньому) до ціни стандартної сировини. Переконливо", - зазначив експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Рентабельність хробакової ферми сягає 700%

Про це свідчать розрахунки, проведені ресурсом homebiznes, пише agroday.com.ua.

Зазначається, що для старту такого бізнесу буде достатньо старого корівника та 5-10 тис. грн стартового капіталу.

Для розведення знадобляться безпосередньо черв’яки та ємності. Ним можуть послужити дерев’яні ящики, пластикові контейнери, старі холодильники, картонні коробки. Найдорожчий варіант та найзручніший — вермикомпостери.

Окреме питання — це вибір, що розводити. Для створення вермиферми підійде не кожен хробак, а тільки два види — каліфорнійський і «старатель». Останній, на переконання більшості учасників ринку, більш підходить для комерційного використання. Адже одна особина «старателя», як запевняють біологи, здатна виробляти щорічно 1,5 тис. собі подібних. Тут американський родич трохи поступається йому, розмножуючись до 400-500 особин на рік.

Відкрити ферму з розведення хробаків можна у будь-який час року. Найкращий період – кінець літа і початок осені. Стартувати раннім літом доцільно у разі відсутності теплого приміщення.

Наявність власної «черв’ячної» ферми допоможе зекономити на добривах, а також отримувати додатковий прибуток від продажу черв’яка та біогумусу.

Наприклад, тонну сепарованого біогумусу можна продати за 2-3 тис. грн, неочищеного — 1-1,5 тис. А ціна на хробаків коливається від 50 до 750 гривень за півтори тисячі особин.

За окремими оцінками, дохід «черв’ячної» ферми може складати понад 1 млн грн на рік.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Україна втратила 918 тваринницьких підприємств за 2 роки

На початок 2018 року кількість сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, становила 5042, повідомляє Ірина Паламар, голова АТУ. На початок 2017 року таких підприємств налічувало 5359. Хоча на початок 2016 року сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції, ще було 5960.

Такі дані отримала Асоціація тваринників України від Держстату листом від 3 травня 2018 року №15.2-20/766 ПІ. У порівнянні з початком 2017 року кількість таких підприємств на початок 2018 року зменшилася на 317 (-5,92%). У порівнянні з початком 2016 року на початок 2017 року – на 601 (-10,08%).

"Ми бачимо, що протягом останніх трьох років в Україні згідно з офіційною статистикою є тенденція до зменшення кількості сільськогосподарських підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. За два роки ми втратили 918 підприємств, а це 15,41%",  - коментує Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України. – Наразі ми ще не можемо оцінити весь 2018 рік щодо кількості підприємств, які займаються виробництвом тваринницької продукції. Проте цього року державою передбачені дотації на сприяння будівництву та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції, тому будемо сподіватися, що динаміка з кількістю підприємств буде позитивною і почне збільшуватися».

Довідково: Сільськогосподарське підприємство, яке займається виробництвом тваринницької продукції – сільськогосподарське підприємство, яке здійснює діяльність із утримання та вирощування сільськогосподарських тварин і відповідає критеріям: основний вид діяльності за КВЕД відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – незалежно від кількості наявних сільськогосподарських тварин будь-якого виду; основний вид діяльності за КВЕД не відноситься до кодів 01.1-01.6 секції А – за умови утримання від 5 голів великої рогатої худоби, або свиней, або овець та кіз, або від 3 голів коней, або від 200 голів птиці, або від 20 голів кролів, або від 20 голів хутрових звірів, або від 5 бджолосімей.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує від 30 голів великої рогатої худоби та/або від 30 голів свиней, та/або від 30 голів овець та кіз, та/або від 10 голів коней, та/або від 2000 голів птиці всіх видів (незалежно від основного чи другорядного виду діяльності), вважається великим і середнім сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Сільськогосподарське підприємство, яке утримує до 30 голів великої рогатої худоби та/або до 30 голів свиней, та/або до 30 голів овець та кіз, та/або до 10 голів коней, та/або до 2000 голів птиці всіх видів, вважається малим сільськогосподарським підприємством, яке займається виробництвом тваринницької продукції.

Ваш вибір 'Подобається'.


Скільки коштуватимуть фрукти, ягоди та овочі в цьому сезоні

У Херсонській області приступили до збору першого врожаю з теплиць ще в 20-х числах квітня. Тоді ж перша полуниця з'явилася на прилавках магазинів. І коштувала, як два кілограми добірного м'яса, пише Сегодня.

У минулому році через весняні заморозки сезон почався тільки в перших числах травня. І експерти вважають, що для порівняння цін коректніше порівнювати їх станом на одну й ту ж дату.

Зараз, до кінця першої декади травня, ціни на полуницю дійсно впали і продовжують падати буквально кожен день. Так, на львівському оптовому ринку "Шувар", який веде щоденну статистику цін, 7 травня середня ціна становила 65 грн / кг, а мінімальна -50 грн. 8 травня середня ціна на полуницю опустилася до 45 грн, а мінімальна - до 25 грн. У минулому році масовий продаж полуниці почалася тільки 11 травня, і середня ціна на ягоду становила 57 грн / кг.

Виходить, полуниця в цьому році вже дешевше, ніж в минулому.

Експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман підтверджує: "В цьому році ціна на полуницю вже набагато нижче, ніж в минулому. І полуниці дуже багато. Фермери вже переживають, що в цьому році ягода буде дуже дешевою".

Поки в продажу - тільки полуниця з теплиць. "Справжня" полуниця, тобто дозріла в грунті, зазвичай з'являється до середини червня. Тоді ж ціна на полуницю мінімальна.

Але в цьому році через виключно теплу погоду в травні і відсутність стресових факторів, на зразок заморозків або граду, грунтова полуниця може з'явитися навіть раніше. "Різке потепління може прискорити дозрівання ягоди у відкритому грунті. І якщо полуниця вийде на ринок одночасно з тепличної, це призведе до драматичного зниження цін", - говорить Тетяна Гетьман.

Звичайно, "драматично" сприймають низькі ціни тільки виробники, покупців ж така тенденція, навпаки, завжди радує.

Останнім часом виробники активно продавали ягоду на експорт. І ціни на європейських ринках впливали і на ціни у нас. Але в цьому році, за словами експерта, очікується непоганий врожай і в Європі, тому в розпал сезону, в середині червня полуниця може коштувати набагато дешевше, ніж в минулому році, коли через весняні заморозки врожай у багатьох країнах був поганий або нижче середнього . У минулому році, нагадаємо, в середині червня полуниця продавалася по 25-30 грн.

"У минулому році в Європі теж був неврожай полуниці, і ціни виявилися привабливі для експорту. У цьому році хороший урожай може бути і в Європі, і в Україні. Якщо не трапиться нічого аномального, наприклад, граду. Тоді постане питання, як продавати цю ягоду. у другій половині літа, коли буде вже багато інших ягід і фруктів, продавати на ринку полуницю фермерам буде вже важко. і пізня полуниця, швидше за все, буде йти в основному на переробку. Наприклад, в минулому році Європа дуже добре купувала у нас заморожену полуницю. Я думаю, в Цього року на переробку буде продано більше ягід - в зв'язку з тим, що урожай буде вище ", - говорить Тетяна Гетьман.

Хороший урожай в цьому році очікується не тільки полуниці, а й інших ягід і фруктів. "По черешням і взагалі по кісточкових культурах прогнози дуже хороші. У минулому році дерева відпочили, і цілком можливо, що урожай абрикосів, черешень та інших плодів в Україні буде найбільшим мінімум за останні три роки", - говорить Тетяна Гетьман.

Гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко каже про те ж: "У цьому році не було заморозків, ситуація по волозі досить непогана. Це призведе до того, що урожай ягід, та й усіх інших культур повинен бути рекордним".

На ринку вже з'явилася і рання черешня. Теж раніше, ніж в минулому році. І ціни на цю ягоду підтверджують прогнози експертів. Так, на львівському оптовому ринку "Шувар" перша черешня 8 травня продавалася по 23-26 грн/кг, тоді як в минулому році за першу черешню продавці просили по 35-45 грн / кг.

Експерт прогнозує, що в Україні зберуть на 20-25% ягід і фруктів більше, ніж в 2017 році. Але обвалу цін чекати не доводиться: значна частина вітамінної продукції відправиться на експорт. "Ягода - це той рідкісний вид продукції, де ціни ще не доросли до рівня європейських. Через це, з одного боку, сьогодні все більше сільгоспвиробників починають займатися вирощуванням ягід (червоної і чорної смородини, ожини, полуниці та інших). Тому пропозиція цієї продукції буде тільки зростати, що не дозволить цінам набагато піднятися. Але з іншого боку - багатьох виробників цікавить переважно експорт. у Європі ягода дуже дорога, і ця обставина не дозволить цінам в Україні обвалитися занадто низько ", - говорить Олексій Дорошенко.

Крім того, багато виробників сьогодні намагаються "диверсифікувати" свою продукцію за часом, що також не дозволить цінам опуститися занадто низько. "Наприклад, 30% землі відводять під ранні сорти, 30 - під пізні і 40 - під традиційні. Таким чином, вони збирають урожай тієї ж полуниці, починаючи з квітня і закінчуючи серпнем або вереснем, і стабілізують ціни", - говорить експерт.

Він також звертає увагу, що ціни на швидкопсувні продукти, такі як ягоди, абрикоси і навіть помідори і огірки, дуже залежать від стабільності поставок. Тому скачки можуть спостерігатися щотижня. "Коли поставок мало - ціни підвищуються, коли багато - знижуються. З червня розпочнеться продаж культур, вирощених у відкритому грунті, і тоді багато що залежатиме від погодних умов. Дощі зачастили, що не зібрали урожай 3-4 дня - ціна підвищилася. Потім зібрали, відправили - ціна знизилася. Тому я б сказав, що більше впливу на ціну матиме не загальний урожай, а поставки в кожен регіон, в кожне велике місто в конкретний момент часу ", - говорить Олексій Дорошенко.

Цього року молоді овочі нового українського врожаю також з'явилися в продажу набагато раніше, ніж в минулому році. "Сьогодні ранній борщовий набір - це вже українська продукція. Є, правда, капуста ще й з Македонії та Узбекистану", - говорить Тетяна Гетьман.

Наприклад, в цьому році молода картопля стала продаватися з перших чисел травня, а в минулому - тільки з середини місяця. Редиска з'явилася на прилавках з середини квітня, а в минулому році - лише в кінці місяця.

Середня оптова ціна на молодий буряк 9 травня становила 39 грн, в минулому році перша буряк з'явилася у продажу 11 травня і коштувала в середньому в закупівлі 21 грн. Оптова ціна на ранню капусту в цьому році також удвічі вища за минулорічну: 23,5 грн (було 12 грн). Картоплю на оптових ринках продають зараз по 35 грн, в минулому році в ці ж дні продавали по 20 грн.

Але урожай ранніх овочів цього року теж набагато вищий, ніж в минулому, і експерти прогнозують, що ціни не будуть високими. "Продукції зараз багато, і ціни падають. А це потягнуло за собою зниження цін і на старий врожай", - розповідає Олексій Дорошенко.

"Цілком можливо, що і в подальшому ціни будуть нижчими за торішні, але все буде залежати від погоди. Минулий рік по раннім овочам, як і по ягоді, був не найвдалішим", - прогнозує Тетяна Гетьман.

На багато овочів ціни вже нижче, ніж були рік тому. "У цьому році кабачки в п'ятницю, 4 травня, коштували 30 грн, а в понеділок - вже 15 грн", - розповідає про ціни на оптовому ринку "Шувар" Тетяна Гетьман.

Станом на 8 травня середня оптова ціна на кабачки становила 10 грн, в минулому році в цей же час була 21,5 грн. Молода редиска в закупівлі зараз коштує 8 грн / кг, в минулому році вона коштувала 16 грн.

Правда, надлишкова дешевизна може спровокувати дефіцит тих чи інших продуктів. "Кабачки і баклажани багато в минулому році взагалі відмовилися вирощувати, бо ціни були критично низькі", - говорить експерт.

Низькі ціни на новий урожай потягнули вниз також ціни на торішню продукцію. "Ціни на картоплю сьогодні навіть нижче, ніж були восени, коли вона закладалася на зберігання. Така ж ситуація і зі старим цибулею", - говорить Тетяна Гетьман.

За прогнозами експертів, перші овочі з грунту в цьому році можуть з'явитися теж раніше звичайного - в кінці травня - початку червня.

Ваш вибір 'Цікаво'.


На українському ринку з’явився енергетичний напій з екстрактом канабісу

Про це повідомляє Національний промисловий портал.

На сьогоднішній день, Green Energy – принципово новий для українського ринку енергетичний напій з натуральним екстрактом насіння канабісу (конопель), кофеїном, таурином і вітамінами В-комплексу.

Як впевнені технологи компанії, інновація допомагає організму засвоювати глюкозу, забезпечуючи приплив енергії, особливо в період підвищеної активності. Крім того, новинка дозволяє легше переносити стреси і боротися з тривожністю і поганим настроєм. При цьому Green Energy – абсолютно легальний напій, що не містить ніяких наркотичних і психотропних речовин.

"Тетрагідроканнабінол (ТГК) – головний психоактивний компонент каннабісу – виключений з екстракту рослини, який входить до складу енергетика. А тому можна не хвилюватися і бути впевненим, що з Green Energy ви отримаєте тільки корисні властивості канабісу та натуральний тонус, нічого забороненого, а тим небезпечнішого", – робить важливе уточнення Геннадій Довгань, маркетинг-директор ГК «Нові Продукти».