174499

Ринок землі запрацює 1 жовтня 2020 року - Гончарук

Ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. Про це сьогодні на конференції, присвяченій земельній реформі, повідомив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає  УНН.

"Ми відкриваємо ринок землі не одразу. Ми думали зробити це з 1 липня наступного року. Проте, потім проконсультувалася і вирішили, що робити це влітку не дуже добра ідея. Тому, зараз та модель, яку ми пропонуємо, передбачає відкриття ринку з 1 жовтня наступного року", - сказав Гончарук.

Вітчизняні садівники будують модернізовані сховища для яблук

Фахівці кажуть: врожай буде гарним. Однак минулого року саме гарний врожай став великою проблемою. Яблук було настільки багато, що деяким садівникам довелось навіть залишити частину врожаю в саду  – витрачати час та зусилля на збір яблук було вже невигідно.

Аби така проблема знову не постала перед українськими садівниками, варто пам’ятати одне: якщо врожай вміло зберегти – це суттєво подовжить термін його реалізації, а, відтак, зросте і ціна.

Саме тому більшість садівників України вже збудували, будують, або тільки планують будувати сховища з регульованим газовим середовищем (РГС).

“Зберігання є невід’ємною частиною бізнесу з вирощування яблук, а не способом заробітку, так як для великих проектів, що мають від 40 гектарів інтенсивних садів і більш, дуже важливо забезпечити ритмічні поставки продукції клієнтам в Україні та за кордоном, і зробити це без сучасного сховища неможливо”, – розповів Анатолій Богдан, директор компанії “Інсолар-Холод” яка є лідером українського ринку за обсягом побудованих сховищ для фруктів, зокрема і сховищ з РГС.

“Якщо у виробника є бодай 20 гектарів сучасного саду, то навіть тисячу тонн яблука продати з коліс фізично неможливо – адже це 55-60 фур яблука. Відвантажуючи по дві фури в день, доведеться працювати цілий місяць, а значить навіть тимчасове зберігання такого яблука потрібно забезпечити”, – говорить експерт.

Дрібним фермерам, які мають невеликі яблуневі сади, без сховищ обійтись також не просто. Таких фермерів дуже багато. Якщо всі вони одночасно продаватимуть свій врожай, ціни суттєво знизяться. Відтак може знову повторитися осіння історія минулого року, коли яблука коштували копійки.

До того ж фермерам, які хочуть отримати за кілограм яблука не пару гривень, а бодай 15, а то й більше – просто необхідно займатися експортом. Однак для експорту також потрібне сучасне сховище з РГС.

Набагато більше за 15 гривень з кілограму можна заробити експортуючи яблука до країн Близького Сходу і Азії.

Враховуючи вельми тривалу логістику, якість яблука в такому випадку має бути просто ідеальною. Яблуко повинно бути обов’язково охолодженим і правильно обробленим інгібітором етилену МСР-1. А от здійснити таку обробку можна тільки у сучасному герметичному сховищі.

“Після відновлення роботи програми підтримки садівництва в Україні ринок будівництва сховищ пожвавився і з’явилися нові проекти не тільки по зберіганню, а й із сортування та пакування”, – говорить Анатолій Богдан, директор компанії “Інсолар-Холод”.

Одними з перших переваги сховищ для яблук відчули представники відомої української компанії “Сади Дніпра”, знаної за ТМ UApple. Саме вони будують наразі найбільший в Україні інноваційний холодильний комплекс з регульованим газовим середовищем.

“Не маючи холодильно-сортувального комплексу, важко ефективно розвивати бізнес, перебуваючи в пошуку оренди площ для зберігання своїх яблук. Неможливо якісно підготувати яблука для продажів на високомаржинальні ринки, не маючи сучасної лінії сортування та пакування фруктів”, – розповів генеральний менеджер компанії “Сади Дніпра” і керівник проекту UApple Олександр Пахно.

Слід зазначити, що у вересні-жовтні поточного року холодильний комплекс з РГС ТМ UApple якраз обладнають надсучасною лінією сортування та пакування яблук.

Зрештою, якщо яблуко під час зберігання не ростиме в ціні, то воно повністю себе окупить тільки завдяки можливості продавати продукцію на експорт за цінами, які в 3-5 разів вище, ніж ціни внутрішнього ринку.

Джерело: seeds.org.ua

Ціни на молоко-сировину відновили зростання

Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

«Нова хвиля подорожчання сировинного молока, як і попередня, почалася на місяць раніше», - каже аналітик АВМ Володимир Андрієць.

Так, станом на 18 вересня екстраґатунок подорожчав на 30 коп. та досяг середньої ціни по гатунку 10,5 грн/кг.

Найбільше подорожчав вищий ґатунок. Його зростання склало 51 коп., а середня ціна піднялася до 9,84 грн/кг. Примітно, що цей клас молока в нинішньому сезоні реагував на підвищення цін останнім з усіх та характеризувався відносно млявим зростанням. Проте, зараз розрив у ціні з екстраґатунком скорочено до різниці у 66 коп. (в середньому 55-65 коп.).

Перший ґатунок додав у ціні 24 коп. та досяг 9,49 грн/кг. При цьому його різниця з вищим склала 35 коп.  Середньозважена ціна трьох ґатунків встановлена на рівні 9,94 грн/кг.

Драйвером непрогнозованості на ринку ціноутворення стало поголів’я дійних корів, кількість яких продовжує скорочуватися.

«У другому півріччі відмічається посилення цієї тенденції. Недоотримання валу сировинного молока вже набуло характеру ринкового дефіциту для переробних підприємств», - зауважує аналітик АВМ.

Надалі ситуація залежатиме від темпів скорочення валового надходження молока у переробку. Проте ціни безмежно зростати не будуть, у зв’язку з тиском світових ринків та високої конкурентності з боку сусідніх європейських країн, зокрема Польщі, готова молочна продукція якої вже присутня на українському ринку у значній кількості.

Задовольнити внутрішній попит у рисі аграріям Таврії не вдасться

Вже протягом першого їх дня у Скадовському районі області комбайни скосили 250 гектарів рису, середня врожайність якого склала близько шестидесяти центнерів з гектару. Втім, жодних рекордів у даному випадку чекати не слід, і задовольнити бодай внутрішній попит у рисовій крупі аграріям Таврії не вдасться, пише newday.kherson.ua.

За даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, площі під рисові плантації краю, порівняно з минулим роком, у нас скоротилися з 7,7 до 6,1 тисячі гектарів, тому й врожай отримаємо менший. І причина тут не тільки в необхідності дотримуватися правил агрономії, час від часу міняючи вирощувані культури. Є й інші мотиви, які спонукали аграріїв відмовлятися від «білого золота» — падіння його прибутковості. Адже внаслідок того, що Китай викинув на світовий ринок свої резерви рису, його ціна знизилася і в Україні також.

— На врожайність рису не скаржимося – очікуємо до семидесяти центнерів з гектару. Але його плантації на зрошенні скоротили з минулорічної тисячі до 475 гектарів, висадивши на вільних площах пшеницю, сою та соняшник, — розповів Станіслав Чуклов — директор сільгосппідприємства, яке обробляє чималий клин біля села Збур’ївки Голопристанського району області. – Адже «китайська експансія» на ринку призвела до того, що оптові закупівельні ціни на рис впали до тринадцяти гривень за кілограм. Зараз вони знову піднялися до сімнадцяти гривень, однак цього недостатньо, аби власники плантації виправдали понесені витрати, і отримали прибуток, достатній для нормального розвитку своїх господарств.

Незважаючи на нижчий врожай через скорочення посівних площ, рису у торговельній мережі на Херсонщині було і буде вдосталь: нестача крупи власного виробництва компенсується достатніми обсягами імпорту. Інша річ – невідомо, скільки вона коштуватиме взимку чи навесні. Адже ціна залежить від багатьох факторів, і не тільки від обсягів зібраного рису, а також і від курсу національної валюти. Бо китайський, таїландський, індійський рис мусимо закуповувати за долари.

Скасування мораторію на землю підтримують лише 30% українців

Пропозицію президента Володимира Зеленського скасувати мораторій на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення підтримують 31,0% українців. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова. передає РБК.

На запитання щодо ухвалення закону про ринок землі і скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 грудня 2019 року негативну відповідь дали 49,1% респондентів.

Ще 7,1% заявили про байдужість до питання про ринок землі, а 12,8% вагаються з відповіддю.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 11 вересня 2019 року серед 2018 респондентів по всій Україні за виключенням окупованих територій. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Свинина в Україні знову подорожчала

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

Так, у липні 2019 року 1 кг свинини коштував у середньому 119,6 грн, у серпні — 121,6 грн.

При цьому, з початку року свинина в Україні додала в ціні 4,5%

Сало також зросло в ціні. У липні цього року 1 кг сала коштував в середньому 72,2 грн, у серпні — 72,7 грн.

Крім того, за місяць в Україні подорожчали крупи гречані — на 3,6%, до 17 грн за кг, риба морожена — на 0,3%, до 79,01 грн за кг, ковбаси варені першого ґатунку — на 0,5%, до 97,4 грн за кг.

При цьому, подешевшали крупи ячні — на 0,4%, до 12,08 грн за кг, крупи манні — на 0,8%, до 14 грн за кг, борошно пшеничне — на 0,8%, до 11,74 грн за кг.