Tempo950x100

Tempo300x100

Сало в Україні буде в дефіциті

Сало в Україні буде в дефіциті

Про це Українським Новинам повідомив керівник асоціації “Свинарі України” Артур Лоза.

“Основними імпортованими категоріями серед продукції свинарства у 2017 році були сало й субпродукти. Україна давно дефіцитна на сало й імпортозалежна в цьому сегменті. Це не тенденція лише минулого року. Ми завжди імпортуємо значну кількість сала. Точно поки складно сказати, але цифра приблизно на рівні 2016 року – 40-50 тис. тонн” – сказав експерт.

З його слів, кризову ситуацію в галузі посилює АЧС і скорочення поголів’я, зокрема в присадибних господарствах.

“Тому ми спостерігали незвичайну ситуацію, коли вартість сала іноді зрівнювалася з вартістю м’яса на споживчих ринках у певні періоди. Ця тенденція збережеться – сало в дефіциті”, – вважає Лоза.

Він розповів, що в Україну із субпродуктів в основному імпортується сировина 1 категорії – печінка, легені та інше, що використовується у виробництві харчових продуктів.

“Через зростання цін і рух попиту в більш низький ціновий сегмент, у виробництві використовується значно більше дешевої сировини, щоб знизити вартість продукту”, – пояснив експерт.

Він зазначив, що все імпортоване сало повністю йде на переробку, на виробництво ковбасних виробів, а на продуктових ринках в основному представлена продукція для кінцевого споживання, що надходить із сегмента присадибних господарств.

Загальний імпорт свинини (м’ясо, сало, жир, субпродукти) оцінюється в 95 тис. тонн, за попередніми даними, при цьому в 2016 році показник становив 78 тис. тонн.

Експорт цієї ж продукції збільшився порівняно з 2016 роком з 9 тис. тонн до біля 15-16 тис. тонн.

Водночас, в 2015 році експорт становив 50-55 тис. тонн, і спрямовувався цей обсяг переважно в Росію.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/salo-v-ukrayini-bude-v-deficyti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати