182818
178171

Саудівська Аравія хоче купувати українську худобу

Свою роботу делегація Саудівської Аравії розпочала із зустрічі у Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів із Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою, інформує прес-служба відомства.

Планується, що представники КСА відвідають Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та кілька об’єктів галузі тваринництва, зацікавлених в експорті до КСА.

Делегація Королівства Саудівська Аравія працюватиме в Україні до 08.09.2018 року.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Скільки українці витрачають на їжу

За даними дослідження компанії Nielsen, витрати на продукти харчування у Мінську досягають 192 євро, у Варшаві - 178 євро, у Вільнюсі - 231 євро, у Москві - 269 євро. Це пов'язано із звичкою українців економити на їжі, пише gazeta.ua.

Поточного року найбільша частка (46%) у структурі покупок через банківські картки припала на продуктові магазини і супермаркети.

Витрати на одяг, взуття та аксесуари становлять 10%, на товари для дому та меблі - 8%, на побутову техніку та комп'ютери – 8%, на ліки і медицину - 8%, ресторани, кафе і розваги - 7%, послуги - 5%, АЗС – 3%.Конопля дає прибутку у 10 разів більше пшениці

Це змусило їх шукати альтернативні культури для вирощування. Так, вирощуючи ненаркотичну коноплю, можна отримати у 10 разів більше прибутку, пише kurkul.com.

Вирощуючи пшеницю можна отримати €250/га, коли за коноплю — €2,5 тис./га. Це стимулює багатьох виробників сільськогосподарської продукції Італії обирати нову культуру.

Фермери острова Сицилія вже отримують перші врожаї коноплі та можуть оцінити її переваги.

«Конопля врятувала наш бізнес. Цього року ми заробили в 10 разів більше, ніж отримували на пшениці, і це дозволило нам найняти чотирьох робочих», — розповідає президент кооперативу «Colli Erei» Сальво Скудері.

Члени кооперативу «Colli Erei» цього року зібрали 150 т насіння ненаркотичної коноплі, яке піде на виготовлення макаронних виробів, олії та борошна.

«Роки монокультурного вирощування пшениці — велика проблема для Італії. Це посилює ерозію грунтів і незабаром може зробити місцеві землі безплідними», — говорить професор сільськогосподарських наук в Університеті Палермо Даріо Джамбалво.

Але останнім часом площі під пшеницею зменшилися на 7,4% в Південній Італії і більш, ніж на 9% — на півночі країни. Загальне виробництво твердої пшениці за останній рік впало на 4%.

«Ось чому допомагає перехід до культивування конопель», — каже експерт.

На його думку, нова культура демонструє реальну можливість диверсифікації сільського господарства і рішення для відродження занедбаних і менш родючих земель.

Законно вирощувати коноплю в Італії можна з 2016 р. За цей час площа, відведена під цю культуру, збільшилася з 400 до 4 тис. га. Закон дозволяє фермерам культивувати рослини, які містять до 0,2% психоактивних сполук.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


За скасування мораторію на продаж землі виступають уже близько 1,5 тисячі організацій

Серед нових підписантів Меморандуму про створення Коаліції – ВГО "Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України", ВГО "Українська горіхова Асоціація", Асоціація "Теплиці України", Український ПЕН-центр, Інвестиційна Група "УНІВЕР", ГС "Інноваційне фермерство та кооперація" та інші, пише Економічна правда.

Меморандум, головною вимогою якого є скасувати мораторій на купівлю-продаж сільгоспземель до 1 січня 2019 року, підписали представники як аграрних, так і правозахисних, громадських, фінансових організацій і об’єднань та аналітичних центрів.

Слід зазначити, що 8 принципів, на яких вони запропонували відкрити ринок сільгоспземель, не суперечать базовим положенням концепції ринку земель, оприлюдненим 28 серпня Міністерством агрополітики на круглому столі у Верховній Раді щодо пріоритетів профільного парламентського комітету на поточну сесію.

Нагадаємо, серед ініціаторів та членів Коаліції – Центр економічної стратегії, Український клуб аграрного бізнесу, Незалежна асоціація банків України, Українська Гельсінська спілка за права людини, Асоціація "Укрсадпром", Спілка українських підприємців, Насіннєва асоціація України, Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR), Нова Країна, Dragon Capital, ВО "Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України", ВГО "Українська аграрна конфедерація", ГО "Харківська правозахисна група", ТОВ "Капітал Таймс", Асоціація "Професійний уряд" та ін.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ТОП-10 вітчизняних продуктів, які обирають українці

Нове глобальне дослідження Nielsen споживчих переваг щодо походження бренду The Nielsen Global Brand-Origin Report за підсумками 2017 року показує, як вітчизняний споживач робить свій вибір в продуктах харчування і непродовольчих товарах залежно від того, де зроблена продукція. Про це повідомляє аналітична компанія Nielsen, передає УНН.

Тож у ТОП-3 категорій товарів повсякденного попиту, в яких українські споживачі переважно обирають вітчизняних виробників, входить молочна продукція (88% сказали, що віддають перевагу локальним виробникам у цій категорії), морозиво — 62% і мінеральна бутильована вода — 55%.

Кожен п’ятий (20%) український споживач заявив про готовність купувати чай і каву вітчизняного виробництва.

Щодо алкоголю, включаючи пиво і вино, то купувати “українське” бажають 36% споживачів. Зазначається також, що цей показник зріс порівняно з даними за 2016 рік. Тоді купувати вітчизняний алкоголь згодні були 30% опитаних.

Що стосується свіжої продукції, яка продається на вагу, українські споживачі схиляються до локального виготовлення: 67% охоче купують вітчизняні свіжі овочі та фрукти, 58% — м’ясо, рибу і яйця, 78% — хліб і хлібобулочні, кондитерські вироби.

 

 

Ваш вибір 'Подобається'.


В Одеському порту відновлюється будівництво зернового причалу: буде працювати фірма, яка «втопила» хвилелом вартістю більше 500 млн грн

Днями адміністрація порту отримала отримала дозвіл Мінекології та ДАБК на продовження робіт, які завмерли кілька років тому, пише dumskaya.net.

Підрядника визначили на тендері, що відбувся ще в минулому році. Їм стало підприємство «Маст-Буд» (Донецька область), яке отримає з бюджету 203 млн 138 тис 713 грн. Засновником компанії є мешканка Маріуполя Світлана Беккер. «Маст-Буд» входить в групу маріупольського бізнесмена Михайла Беккера.

Фірма ця при Януковичі побудувала для Одеського порту знаменитий хвилелом вартістю більше півмільярда, який затонув у квітні 2014 року. Зараз горе-будівельники, виконуючи рішення суду, відновлюють споруду за свій рахунок.

Нагадаємо, будівництво зерноперевантажувального комплексу на Андросовському молі стартувало більше п'яти років тому. Це був спільний інвестиційний проект АМПУ, порту і компанії ТОВ «Бруклін-Київ». Крім причалу довжиною 254 метрів і глибиною біля причальної стінки 13,5 м, планувалося поставити 33 силоси на 240 тисяч тонн одноразово зберігання. Комплекс зможе обробляти судна класу Panamax.

Ваш вибір 'Подобається'.