170513

Селекціонери вивели томат, який стає солодшим у стресових умовах

Селекціонери стверджують, що надлишок води або солей в ґрунті тільки підсилюють смак томату.

До того ж, нововиведений сорт демонструє на 50% вищу врожайність, ніж поширені сорти. За словами вчених, з площі в 93 кв. м зазвичай збирають близько 12 тонн томатів, в той же час їх томат дозволяє зібрати 17 тонн з тієї ж площі.

Розробкою такого сорту селекціонери змушені були зайнятися через те, що в основних районах-виробниках томату в Туреччині внаслідок внесення великої кількості добрив і зрошення підвищився рівень солей в ґрунті.

Також повідомляється, що цей сорт стане доступним виробникам через три роки, так як ще потрібен час на завершення процесу його реєстрації.

Джерело: agroday.com.ua

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зросли тарифи на фітосанітарні послуги для аграріїв

Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1348 «Деякі питання надання послуг Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, органами та установами, що належать до сфери її управління», пише agravery.com.

«Рішення прийнято з метою усунення збитковості бюджетних установ шляхом приведення тарифів на платні послуги з питань карантину рослин до рівня економічно обґрунтованих витрат, з урахуванням методик проведення лабораторних досліджень, техніко-економічних розрахунків, кошторисів з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги», — йдеться в постанові.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

У вересні варто очікувати зростання закупівельних цін на молоко

Крім того, підвищення вимог до параметрів якості молока, яке надходить на переробку, впливає на збільшення розриву між ціною молока екстраґатунку та інших, повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Основний приріст в ціні відбувся в другій половині серпня. Екстраґатунок тоді подорожчав на 20 коп. — до 9,29 грн/кг (з ПДВ). Середня ціна на молоко цього ґанку у серпні склала 9,19 грн/кг, що на 21 коп. вище ціни липня.

Вищий ґатунок у липні коштував 8,51 грн/кг, що на 5 коп. вище ціни липня. Перший ґатунок купували по 7,98 грн/кг, що на 2 коп. нижче ціни липня.

Виходячи із тенденцій, які наразі складаються на ринку у вересні варто очікувати продовження висхідного цінового тренду. Зростання складе близько 10-15 коп. за молоко екстра сорту. Цьому слугуватиме «відлига» на світовому молочному ринку та подальше зниження продуктивності корів та обсягів надходжень молока на переробку.

Складні посушливі умови влітку мали негативний вплив на якість та кількість заготовлених кормів, що відобразиться на вартості кормового дня та собівартості виробництва молока. Схожа ситуація наразі у європейських сусідів. Через посуху собівартість там зросла на 9,9% протягом серпня.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Хімічні викиди заводу пошкодили врожай у Криму

Про це пише kurkul.com.

За словами селян, листя на деяких деревах збереглись, проте вони вкриті жовтою липкою субстанцією. Цей самий наліт спостерігається на дахах будинків. Також у повітрі після викидів 23 серпня відчувається запах кислоти

Мешканці розповідають, що бадилля ростучих на присадибних ділянках томатів та болгарського перцю «згоріли» буквально за одну ніч.

Раніше екологи назвали причину хімічної катастрофи в Криму. Вони вважають, що стався викид з відстійника сірчаної кислоти «націоналізованого» росіянами підприємства «Кримський титан».

Тим часом російські органи не виявили в Криму перевищення вмісту в повітрі забруднюючих речовин. В селі Перекоп та в місті Армянську в тимчасово окупованому Криму був проведений аналіз вмісту хімічних речовин у повітрі, проте в лабораторіях стверджують, що всі аналізи в нормі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Фермери намагаються підвищувати ціни на цибулю

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

За інформацією гравців ринку, вже сьогодні ціни на цибулю високої якості в Херсонській області формуються в межах 4-4,2 грн/кг ($0,14-0,15 за кг), а деякі аграрії взагалі декларують їх на рівні 4, 5 грн/кг ($0,16 за кг). Таким чином, за тиждень цибуля високої якості в регіоні подорожчала в середньому на 18%.

Свої спроби підвищити ціни фермери аргументують досить великим відсотком продукції невисокої якості в урожаї поточного року. Це пов'язано з масовим поширенням грибкових захворювань на цибулевих плантаціях через підвищену вологість після рясних дощів. При цьому, пропозиція якісної цибулі вельми обмежена.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день ціни на цибулю високої якості в південних областях України вже на 40-50% перевищують торішній рівень за аналогічний період. Поки оптові компанії, які закладають цибулю на зберігання, відмовляються працювати на таких умовах. Однак в той же час виробники поки не мають наміру йти на цінові поступки і весь обсяг цибулі високої якості відправляють в сховища. 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

В Україні зменшиться виробництво цукру

Про це розповіла керівник аналітичного відділу Національної асоціації цукровиків України Руслана Бутило в ході конференції «Торгівля та експорт цукру 2018», повідомляє  Укрінформ.   

За її словами, у поточному році очікується виробництво 1,9 млн тонн цукру українського виробництва. 

"При споживанні 1,3-1,4 млн т ми матимемо 500-600 тонн цукру для поставок на міжнародні ринки”, - наголосила експерт.

Вона також зауважила, що цукровий ринок є циклічним і за роками дефіциту зазвичай ідуть роки профіциту. Тож, внаслідок падіння ціни на внутрішньому та зовнішньому ринках, в Україні скоротилася кількість посівних площ, а відповідно і скоротиться кількість заводів, які працюватимуть у поточному сезоні. 

“Орієнтовно, на цей рік матимемо 42 працюючі заводи. У будь-кому випадку, це менше, ніж в минулому сезоні - тоді було 46 заводів. Але не варто вважати, що це занепад”, - наголосила Руслана Бутило.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview