182818
178171

Селяни відмовляються тримати корів через закупівельну ціну на молоко

Люди в селах стрімко втрачають доходи, поширюються настрої, що корів треба збувати, пише nedelya.info.

Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку Глухівської РДА Олександр Фурса, на Глухівщині молоко закуповують компанії «Славія», «Ярославна», «Контакт Плюс», «Базис Плюс». Представники всіх чотирьох, як один, заявляють: мовляв, ми і раді приймати по вищій ціні. Воно дійсно того вартує. Але ж молокозаводи різко знизили закупівельну ціну, тому склалась така ситуація.

– У селі роботи немає, тому ми тримаємо дві корови. А що робити? Донька навчається на платному. Ми тільки й живемо за ці гроші. Коли приймали молоко по 5 грн, то отримували в місяць біля семи тисяч, зараз же виходить трохи більше чотирьох. Є різниця?! Такий тяжкий труд, а так його недооцінювати! Саме обідне те, що в магазинах молочка не подешевшала ні на копійку, а навпаки час від часу дорожчає, – розгнівано говорить жителька Банич Валентина Петрівна.

Ми пройшлись магазинами і переконались, що цінники на прилавках з молоком, маслом, сирами не зменшились. У той час, коли у селян купують молоко по 3.50 грн, то на вітрині літр коштує 22 гривні. Ті, хто розуміється в ситуації, пов’язують зниження закупівельної ціни на молоко з монопольним становищем компаній у регіонах та їх можливим зговором один з одним. Прості трудівники опинились у заручниках: зміна правил гри вибиває у них землю з-під ніг.

– Очевидно, що на нас хтось заробляє шалені гроші. Ми хочемо жити на своїй землі, готові працювати у селах. Але нас винуждають кидати сім’ї та їхати за границю заробляти копійку. З тією коровою стільки труда вложиш, поки заробиш на молоці. Але і тут нас кинули, – говорить Іван Клещенко, який привіз у Глухів на базар жінку торгувати молочним.

Більшість людей сидять і мовчки лаються, а деякі вирішили нагадувати про свою проблему діями: так, жителі Буринського району перекривали трасу в надії, що це приверне увагу влади і ціна на молоко підніметься.

Багато селян взялися активно писати у різні інстанції. Так, до народного депутата від округу Андрія Деркача надійшло 12 колективних звернень. Серед них і від жителів Полошок, котре підписали 97 людей. «Йде тенденція до тотального вирізання худоби. Людям нема, за що жити… На місцевому рівні ефективних заходів щодо нормалізації ситуації просто не існує, необхідне термінове втручання Верховної Ради та Уряду», – пишуть люди.

Як стало відомо, в свою чергу народний депутат Андрій Деркач звернувся до голови Сумської ОДА М. Клочка, голови Антимонопольного комітету Ю. Терентьєва з вимогою «провести перевірку щодо можливих порушень законодавства суб’єктами господарювання унаслідок можливої змови в питаннях формування закупівельної ціни на молоко». До речі, раніше нардеп подавав у Раду законопроект, який повинен був дати можливість державі встановлювати рівень закупівельних цін на молоко і контролювати їх. Але його не підтримали БПП і «Самопоміч». Законопроект так і не став законом.

Зараз селами ходять чутки, що 3.50 грн за літр – це не межа, влітку молоко може здешевіти до 3 гривень. «Хай літо походить моя корова, а на осінь здам її. Нема смислу тримати: дітям у Київ сир і сметану раз у півроку вожу як гостинець, то куплю у сусідки. А грошей на молоці вже не заробиш», – ділиться планами на ринку чоловік.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


ФАО продовжує постачати молодих тварин на сході України

Це друга хвиля дистрибуції тварин від ФАО, яка спрямована на допомогу фермерам у підтримці виробництва домашніх тварин.

Розподіл тварин відбувається в Бахмутському районі Донецької області та Попаснянському районі Луганської області. Метою проекту є збільшення самовиробництва високобілкового м'яса як економічної альтернативи більшим тваринам та збагачення пропозиції на місцевому ринку. Окрім трьох  кроликів  Новозеландської породи, бенефіціари проекту ФАО отримають повний покроковий посібник правилами вирощування молодняку, який можливо використовувати як для домашніх господарств, так і для комерційного виробництва.

Кролики поставлятимуться разом з клітками, які виконані з високоякісного металу з пластиковими вставками, щоб запобігти таким розповсюдженим захворюванням кроликів,  як пододерматит.

«Забезпечення молодими кроликами - це вагома складова програми ФАО для вразливих домогосподарств, чиї засоби до існування постраждали внаслідок поточного конфлікту на сході України», - сказав Андре Арріаза, програмний менеджер ФАО. «Наш досвід минулого року показав хорошу тенденцію від простого утримання молодняку на задньому дворі до майже комерційного виробництва м’яса, що приносить дохід».

Впродовж останніх місяців ФАО підтримала близько 35 000 домогосподарств вздовж лінії розмежування різними видами сільськогосподарської допомоги: молодняк птиці, насіння соняшнику та кукурудзи, насіннєва картопля, системи  крапельного зрошення, корм для тварин.

Усі види сільськогосподарської допомоги, наданої в межах проектів ФАО в Україні, закуповуються локально в різних регіонах України на умовах відкритих торгів. Таким чином, ФАО підтримує місцевих виробників та розвиток місцевих ринків для сільського господарства.

До кінця червня в Україні команда ФАО з надання надзвичайної допомоги планує розподілити набори для бджільництва та сільськогосподарське технічне обладнання господарствам, які знаходяться в сільській місцевості.

Ця допомога є частиною програми реагування на надзвичайні ситуації в Україні, що на сьогодні становить 2,3 мільйони доларів США.

Ваш вибір 'Подобається'.


Німецький інвестор може невдовзі побудувати на Житомирщині ще один насіннєвий завод

Про це повідомляє губернатор Житомирщини Ігор Гундич, пише ruporzt.com.ua.

"Сьогодні зустрівся із делегацією з Німецько-Української промислово-торговельної палати та керівником німецької компанії, яка планує відкрити тут бізнес.

Приємно, що Житомирщину інвесторові порадили інші німецькі колеги, які успішно тут працюють. Тому компанія, у разі нашого сприяння, готова перевести сюди всю лінію.

Попередньо обговорили місце розміщення майбутнього підприємства – у Брусилівському районі.

Підкреслив: для нас головне – гідна заробітна плата для працівників, надходження до бюджету та виробництво відповідно до всіх норм", - йдеться у повідомленні.«Аграрний фонд» і ДПЗКУ виключили зі списку приватизації

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Кабінет міністрів України опублікував перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшли 23 підприємств, виключивши з раніше анонсованого списку з 26 об'єктів 3 позиції: Завод алюмінієвої фольги, «Аграрний фонд» і «Державну продовольчо-зернову корпорацію України».

Згідно з розпорядженням Кабінету міністрів №358 від 10 травня, в затверджений перелік увійшли 5 обленерго, «Центренерго», «Одеський припортовий завод», «Турбоатом», «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (ЗТМК), «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» ( ОГХК) і «Сумихімпром».

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Народний депутат пообіцяв лавину позовів до Євросуду по скасуванню земельного мораторію

Понад те, я буду сам їх організовувати. Про це заявив народний депутат України від «БПП» Олексій Мушак, пише AgroPolit.com.

«Прямим стимулом для парламенту із введення вільного ринку землі в Україні є здоровий глузд, а не рішення Євросуду», – запевняє депутат.

Мушак впевнений, що Верховна Рада нинішнього скликання, а можливо й наступного – вільного ринку землі в Україні не зробить.

«Правильно було б, щоби Президент України та прем’єр–міністр відкрили ринок землі, який би проголосувала Верховна Рада України. Але цього не буде. У такому випадку будь–який інший план є неправильним», – розповідає нардеп.

 

Ваш вибір 'Подобається'.


Україна втричі більше імпортує свинини, ніж відправляє на експорт

Здебільшого поставки здійснювалися до Гонконгу (57% або $1,07 млн), Грузії та В’єтнаму — по 19% або на $0,35 млн в кожному напрямку, свідчать дані Ради з питань експорту продовольства (UFEB), пише agroday.com.ua.

В натуральному обчисленні обсяг зовнішніх поставок склав близько 900 тонн проти 2 400 тонн за аналогічний період минулого року.

У тому числі, у квітні експортували лише 214 тонн свинини або на 58% менше, ніж у квітні 2017-го.
А от імпорт свинини — навпаки, зріс. За січень-квітень в Україну завезли цієї продукції на $5,9 млн, що на 64% перевищує торішні поставки. Найбільше на вітчизняний ринок потрапляє свинини з Нідерландів (29%, $1,7 млн), Німеччини (22%, $1,3 млн), Польщі (15%, $0,9 млн).

Таким чином, як свідчить із даних UFEB, у валютному вираженні імпорт свинини практично втричі перевищує експортні поставки.

Фахівці прогнозують, що у 2018 році ціни на внутрішньому ринку зростатимуть, а це ще більше стимулюватиме імпорт свинини.

Разом з тим, в Економічному дискусійному клубі додають, що частка свинини в загальному імпорті м’яса нині вже досягла 41%. Ще 50% імпортується м’яса птиці, решта — інші види м’яса.