170513

Сезон кавунів: скільки коштують баштанні на ринках і в магазинах

Смугасті ягоди з херсонських полів уже роз'їжджаються Україною, пише ТСН.

Цього року перший врожай на Херсонщині зібрали на місяць раніше. Розсаду сюди висадили під плівку ще у квітні. Далі – справа природи.

Спека, що змінила прохолодну весну, посприяла раннім кавунам, вони швидко виросли і дозріли. Від граду їх захистила плівка. Натомість частину насаджень у відкритому ґрунті негода знищила.

"Від числа 20 буде пік. Але все залежить від природи. Якщо буде аномальна спека, то одночасно у всіх поспіє", - каже фермер Сергій Коротун. 

Прогнозувати ціни на увесь сезон фермери не беруться. Зараз гуртом із поля ранні кавуни коштують від чотирьох до п'яти гривень. На ринках і трасах Херсонщини їх продають по 15 гривень за кілограм. У супермаркетах – на дві гривні дорожче. За кіло динь просять 25-30 гривень. Середній кавунчик заважить гривень на 100. Великий - більше.

У столичних супермаркетах херсонські кавуни з'явилися з тиждень тому. На ціннику - 13.89 грн за кілограм. Це сьогодні найдешевше. Покупці задоволені.

У великі гіпермаркети український врожай завезуть незабаром, тоді і з ціною визначаться. Нині тут тільки іспанські - по 39,90 за кілограм. Один середні кавун обійдеться десь у 50 гривень. За триста метрів від магазину стільки ж коштує вдвічі більший - херсонський.

Ціну у столиці формує географія. Приміром, на Подолі - плюс п'ять гривень за кілограм – 20.

Експрес-результат свідчить, що вміст нітратів в межах норми. Кавунового ажіотажу ні серед покупців, ні серед продавців поки не помітно. Але як для старту сезону результати досить обнадійливі.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

«Укрзалізниця» збільшує тарифи на перевезення харчової олії

Але для такого підвищення «Укрзалізниці» не потрібно проходити узгодження в Мінінфраструктури та Кабінеті міністрів.

Про це пише agravery.com.

«Це внутрішнє розпорядження керівництва залізниці, у якому прописуються нові вимоги до перевезень у цистернах. Зокрема, цистерни мають отримати спеціалізацію "харчового вагона". Якщо цього не зробити, то за перевезення в цистернах потрібно буде платити на 20% більше, ніж зараз», — коментує ситуацію Андрій Кирикович, генеральний директор логістичної компанії «Амадеус Марин».

В «Укрзалізниці» кажуть, що обслуговування перевезень у неспеціалізованих цистернах залізниці обходиться дорожче, ніж у спеціалізованих, харчових, тому що для таких перевезень потрібно створювати особливі умови. Згідно з повідомленням, лист, в якому затверджено новий порядок перевезення олій залізницею, всі регіональні філії «Укрзалізниці» отримали 24 червня.

За словами Андрія Кириковича, дане розпорядження збільшить вартість перевезення в одній цистерні на 70 грн за 1 т.

«На відміну від аграріїв, які возять зерно, виробники олії не зможуть швидко знайти альтернативу залізничному транспорту. Для перевезень олій річками і дорогами потрібна інфраструктура, якої в Україні немає. Автотранспорт можливо застосувати на таких відстанях тільки з перевищенням допустимої норми завантаження», — підсумував гендиректор «Амадеус Марін».

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

П’ята частина аграрного бюджету України передбачена малим виробникам

Про це зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

«Третина населення України проживає в сільській місцевості, три мільйони з яких зайняті у сільському господарстві. Праця цих людей формує 15% ВВП країни і майже 40% в загальному експорті країни, при цьому на малих виробників припадає практично половина валової продукції сільського господарства. Існує пряма залежність між забезпеченням сільського господарства працівниками та міграційними процесами», - зазначила заступник Міністра Олена Ковальова.

Вона додала, що міграція є частиною процесу розвитку, проте важливо створювати умови для формування нових робочих місць в сільській місцевості. І тут пріоритетними завданнями є, по-перше, покращення якості життя сільського населення шляхом реалізації політики розвитку сільської місцевості та зміцнення економічного потенціалу місцевих громад, по-друге, розширення інклюзивної зайнятості в аграрному секторі.

«Питання підтримки малого та середнього аграрного підприємництва, включаючи сімейні фермерські господарства, тут мають вирішальне значення. П’ята частина аграрного бюджету України (програми підтримки) передбачена малим виробникам, втім, право їх участі в інших програмах підтримки не лімітується», - наголосила Олена Ковальова.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Закарпатті частують гостей стравами в їстівному еко-посуді

“Чому ми вирішили подавати деякі страви у закладі в такому посуді? Звичайно, перш за все, це екологічне спрямування. По-друге, це смак, який отримує страва від тарілки, яка зроблена з пресованої пшениці. У їх складі немає нічого, окрім неї.

Це не просто еко-посуд, який повністю розкладається після використання, ним можна навіть посмакувати під час чи після трапези”, – розповідають у Villa Alfold, додаючи, що в екологічному посуді добре смакують стейки, а також човлент, банош та чірке попрікаш.

Villa Alfeld – музей вина та виноробства, створений з метою збереження винних та гастрономічних традицій рідного краю, що географічно є частиною Великого Альфельду

Джерело: SEEDS.org.ua

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Через АЧС в Азії вже знищили 4 млн. свиней

Найбільшу кількість свиней через АЧС було забито у В’єтнамі – 2,8 млн. та в Китаї – 1,1 млн. голів. До цього часу про спалахи хвороби повідомили також в Монголії, Камбоджі, Північній Кореї та Лаосі. АЧС, ймовірно, продовжить поширюватись на інші сусідні країни, оскільки контрабанда м’яса є звичайною практикою в прикордонних районах, пише meat-inform.com.

Варто зазначити, що аналітики скептично ставляться до даних щодо африканської чуми свиней, зібраних в Китаї, де реальна ситуація може бути більш складною. Вірус було зареєстровано у всіх провінціях КНР. А одна з оцінок Rabobank свідчить, що втрати китайського поголів’я свиней можуть зрости з 20% до 70%.

Не тільки іноземні спостерігачі стурбовані ситуацією в Китаї, тривожною вона видається і місцевим інвесторам та консультантам.

Едгар Уейн Джонсон, ветеринар, який провів 14 років у Китаї і заснував Enable Agricultural Technology Consulting, заявив, що втрати поголів’я в країні вже зараз можуть досягати 50%, а три інші керівники компаній-виробників вакцин та кормових добавок оцінюють втрати на рівні 40 – 50%. Такі висновки експертів засновані на падінні продажів продукції цих компаній і безпосередніх знаннях про масштаби смертельної хвороби на фермах по всій країні.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

АМКУ дозволив "Агросвіту" купити Харківський молочний комбінат

Як повідомляє "ПроАгро Груп" з посиланням на повідомлення Антимонопольного комітету України, він погодив угоду з продажу майнового комплексу.

За даними АМКУ, "Вімм-Білль-Данн Україна" виробляє молочну продукцію за договором підряду з ТОВ "Сандора", пов'язаного з ним відносинами контролю.

Харківський молочний комбінат не здійснює господарської діяльності, планує виробляти питне молоко, вершкове масло і кисломолочні продукти.

Довідка. "Агросвіт" займається впровадженням нових технологій, а також продажем засобів захисту рослин, посівного матеріалу і добрив, виробляє насіння ярих та озимих культур. Земельний банк становить 6 тис. га.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview