Що буде з Мінагрополітики і ринком землі

Четвертий номер у списку партії «Слуга народу» і секретар Національного інвестиційного ради Давид Арахамія заявив, що відкритий ринок землі в Україні необхідний. Але у партії ще не знають, в якій саме формі це буде втілено в життя. Про це він розповів інтернет-виданню «АгроЮг».

"Те, чого всі одночасно і бояться і хочуть – ринок землі. Плануємо виробити певну політику. Відразу скажу, що ринок потрібен, а в якій формі це буде...  Чи це буде експериментально, спочатку державні землі, чи це буде відразу, але з якимись обмеженнями, чи то будуть преференції в українців. Ми ще не визначилися, працюємо з асоціаціями. Всі чекають одразу припливу інвестицій – 20-30 млрд доларів на рік протягом перших 10-ти років. Те, що потрібно для нашої країни", – коментує Арахамія.

Крім цього, на його думку, в Міністерстві аграрної політики і продовольства України повинні залишитися працювати технократичні чиновники, а ті, хто на сьогоднішній день займається лобіюванням інтересів великих компаній, повинні піти.

"Зараз все одно буде формуватися новий уряд. Напевно, хороші технократичні чиновники залишаться, а ті, хто займається лобіюванням інтересів великих компаній, повинні, швидше за все, піти. Наша позиція: всі розуміють, що бізнес – це і є основа економіки, і якщо бізнес не задоволений, не розвивається, то ніякої економіки не буде. У держави, на превеликий жаль, зараз дуже велика соціальне навантаження: на кожного працюючого бізнесмена сьогодні є приблизно 3,5-4 непрацюючі людини. Тобто, для того, щоб це співвідношення зменшувати, потрібно, щоб було більше бізнесу. Якщо в країні несприятливі умови для бізнесу – 10 контролерів на 1 працюючого, то бізнес розвиватися не буде. Якщо на 10 працюючих – 1 контролер, то все буде добре", – упевнений Давид Арахамія.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Президент підписав указ щодо протидії рейдерам

Як повідомляє прес-служба глави держави, указ містить набір інструментів, які будуть впроваджені найближчим часом для захисту бізнесу.

Так, передбачається внести зміни в програмне забезпечення держреєстрів, що має зменшити ризики і частоту рейдерства. Почне працювати автоматичний моніторинг ризикових транзакцій з наступним підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій; створення бек-офісу, що переглядає транзакції з підвищеним ризиком, фото- і відеофіксацію учасників транзакцій; введення додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) і додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Також указ передбачає розробку і прийняття найближчим часом закону для усунення прогалин в законодавстві, що дозволяють рейдерам знищувати бізнес і відбирати нерухомість.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Чисельність корів в Україні продовжує йти на спад

Про це, опираючись на дані Держстатистики, повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

В останні місяці така картина почала відмічатися і серед сількогосподарських підприємств, а за червень частка падіння тут сягнула -4,9% ― до 455,8 тис. і перевищила таке серед домогосподарств ― -4,2% (1,47 млн гол.)

Скорочення поголів’я серед підприємств відмічалося у більшості областей України, а лідерами стали Чернівецька обл. ― -18,2% (з 3,3 до 2,7 тис. гол.), Рівненська ― -13,4% (з 14,2 до 12,3 тис. гол.) і Запорізька ― -12,3% (з 7,3 до 6,4 тис. гол.), порівняно з червнем минулого року.

Втримати минулорічні позиції вдалося господарствам Хмельниччини ― 27,7 тис. гол. (100%) та Закарпатської обл. ― 0,8 тис. гол. (100%). Нарощували кількість дійної худоби лише господарства Тернопільщини ― до 12,4 тис. гол. (+4,2%) та Івано-Франківщини ― до 4,3 тис. гол. (+2,4%).

Фактичне скорочення поголів’я корів серед підприємств у нинішньому році почалося з березня і в середньому щомісячно зменшувалося на 2,4 тис. гол. В цілому, за чотири останні місяці Україна втратила 9,7 тис. промислових корів.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Новий спалах АЧС у Кіровоградській області

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, пише pigua.info/uk.

Випадок підтвердили за результатами Звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 20 липня 2019 року №003241 п.м./19.

Ситуація знаходиться на контролі Держпродспоживслужби області та району. Вживаються оперативні заходи з локалізації,  ліквідації збудника АЧС.

Аби з’ясувати рівень захищеності свого свиногосподарства від АЧС і отримати поради щодо покращення умов, Ви можете заповнити онлайн-опитувальник з біобезпеки за посиланням.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Погодні умови були не найкращими для врожаю абрикосів

Липень – місяць найбільшої пропозиції абрикосів в Україні. Цієї весни та літа  погодні умови були не найкращими для врожаю цих фруктів, проте операторам  найбільшого в Західній Україні гуртового ринку ОРСП «Шувар» за три тижні липня  вдалось продати 80% річного обсягу абрикосів. Про це повідомляють в інформаційному центрі «Інфо-Шувар» із посиланням на дані власного моніторингу.

За даними «Інфо-Шувар» від початку літа 2019 року лише на майданчику ОРСП «Шувар» було продано понад 1,97 тис. тонн абрикосів. Це вже випереджає результат всього сезону 2018 року. Лише за три тижні  липня 2019 року на майданчику ринку було продано майже 1,5 тис. тон цих фруктів. Для порівняння, у липні 2018 року на «Шуварі» було продано 1,2 тис. тонн абрикосів, а за весь сезон 2018 року обсяг реалізації склав  1,90 тис. тонн.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

На Херсонщині китайці орендували майже 100 га землі для розведення сайгаків

Нещодавно перший в Україні приватний розплідник сайгаків поповнився на 70 тварин: китайці купили молодих сайгаків в заповіднику «Асканія Нова» за мільйон гривень. А ще для розведення сайгаків збудували спеціальні вольєри – з відеоспостереженням та електропанелями. Представники китайської компанії заявляють, що основна їхня мета – відновити поголів’я сайгаків та копитних від вимирання, пише 8channel.ua.

Вольєри обійшлись китайцям близько 10 млн грн. На огорожі змонтували пристрій «електричний пастух», що відлякує хижаків, камери відеоспостереження, навколо – захисна смуга від пожежі. Енергію ця система отримує від сонячних панелей.

У вольєр випустили 23 сайгаки, яких купили у заповідника «Асканія-Нова». Нещодавно приватний розплідник сайгаків поповнився. За 70 молодих сайгаків китайці заплатили більше 1 мільйона гривень. Ці гроші, як сказав директор заповідника «Асканія-Нова» Віктор Гавриленко, підуть на закупівлю пального, запчастин до техніки, і кормів на зиму для тварин.

Сайгачат вигодували і привчили не боятися людей в заповіднику Асканія-Нова. У клітинах їх перевезли на нове місце проживання. Вміщені там самки навесні теж дали приплід: до привозу переселенців із заповідника в китайському розпліднику було вже 34 сайгака.

«Колись по землі бродили мільйонні стада диких сайгаків, які уособлюють дух степів. Однак до 2005 року їх поголів’я скоротилося на 95%. А в Казахстані від епізоотії в 2015-му загинули близько 200 тисяч цих тварин. Врятувати їх від вимирання – наша загальна складна задача», – сказав віце-президент Китайського фонду охорони дикої природи Хуао Дефа.

Компанія експортуватиме до КНР шкури і роги сайгаків, а в майбутньому, можливо, і живих копитних. У китайській медицині, в поєднанні з іншими інгредієнтами, роги успішно використовуються для лікування десятків найрізноманітніших недуг.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview