178171
182818

Штучний інтелект пасе корів, слідкує за поведінкою та виявляє хвороби

Система отримала назву «Іда» і покликана зробити молочну ферму якомога більш ефективною, пише agroday.com.ua.

«Іда» збирає дані про корів у стаді, аналізує їх і видає рекомендації фермеру.

Наприклад, система може попередити про захворювання маститом, проблеми з харчуванням або кульгавість. Вибрати найбільш підходящу корову для запліднення і розведення.

Також винахід відстежує поведінку корів і може «розповісти», як на тварин вплинули ті чи інші зміни на фермі.

До того ж, за рахунок технології штучного інтелекту «Іда» постійно навчається, тобто вдосконалює сама себе.

Система вже доступна в Канаді. Для подальшого розвитку розробники залучають додаткове фінансування. Зокрема, $4,2 млн вдалося залучити на платформі Connecterra. Проект також підтримали в ЄС, виділивши грант у рамках програми Horizons 2020.

Останнє було вкрай складним, адже зазвичай в рамках програми фінансування отримують лише 2% бажаючих. А це означає, що проект використовує найбільш прогресивні технології, кажуть фахівці.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Яка вартість овочів "молодого борщу"

 Про це повідомляє сервіс “Інфо-Шувар” із посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках України.

Найбільш суттєва різниця в ціні у порівнянні із минулим роком була зафіксована по молодому буряку. Станом на 5 червня 2018 року, на майданчику ОРСП “Шувар”, найбільшого оптового ринку Західної України, молодий буряк пропонується більш, ніж на 60% дорожче, у порівнянні з минулим роком, за ціною 16-18 грн/кг (0,52-0,59 EUR/кг).

Наступною у рейтингу подорожчання йде молода морква, яка за рік зросла в ціні більш, ніж на половину і зараз коштує 20-22 грн/кг (0,65-0,72 EUR/кг).

Майже на 15% подорожчала також і молода картопля, яка коштує сьогодні на ОРСП “Шувар” в межах 10-12 грн/кг (0,33-0,39 EUR/кг).
А от у випадку із ранньою капустою та цибулею спостерігається зовсім протилежна тенденція.

Так, рання капуста в Україні сьогодні подешевшала, у порівнянні з 2017 роком, більш, ніж на третину та коштує 7-8 грн/кг (0,23-0,26 EUR/кг). Аналогічна ситуація спостерігається і по ранній цибулі, яка сьогодні пропонується за середньою ціною 7 грн/кг (0,23 EUR/кг) і є більш, ніж на 30% дешевшою, від показників червня 2017 року.

 

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Свинарі виступили за відміну дотацій на користь зменшення ставки ПДВ

Такі результати були отримані в ході інтерактивного голосування в рамках Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство», повідомляє прес-служба Асоціації «Свинарі України», пише agravery.com.

У голосуванні взяли участь 193 сільгоспвиробники з усіх областей України, тому вибірка є репрезентативною.

Згідно з отриманими результатами, 40,6% респондентів зазначили, що найбільш доцільною програмою держпідтримки галузі є «квазіакумуляція ПДВ», яка діяла минулого року. У той же час жоден з аграріїв не висловився на підтримку цьогорічних механізмів.

«Формально, відмова від дотацій навзамін зниженого ПДВ означатиме, що державний бюджет все рівно втратить ті самі 6,3 млрд грн через зниження ставки ПДВ, з яких ми отримаємо лише частину. Але, відповідно до нинішніх програм підтримки, ми і так не отримаємо усю призначену суму. Наприклад, минулоріч на компенсацію вартості сільгосптехніки виділили 500 млн грн, а вибрали лише 123 млн грн. У 2018 році на цю статтю видатків виділили майже 1 млрд грн, але якби вдалось вибрати хоча б 400 млн грн по цій програмі, вже було б добре. Тим більше, як тільки той чи інший виробник потрапляє у список на компенсацію, ціни на його техніку різко ростуть. Насправді дотують кого завгодно, але тільки не аграріїв», — прокоментував результати голосування заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов.

Нагадаємо, у 2018 році уряд збільшив державну підтримку аграрної галузі до 6,3 млрд грн с 5,5 млрд грн у 2017 році. Однак на переконання самих же сільгоспвироників, згідно з новими програмами розподілу коштів, вони не зможуть розраховувати на достатній об’єм дотацій, який зміг би компенсувати їх витрати.

Зазначене обговорення було проведене в ході круглого столу на тему «Державне регулювання та підтримка вітчизняного свинарства», що відбувся в рамках наймасштабнішої події свинарської галузі — Х Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство». Цьогоріч захід відвідали 650 учасників, серед яких близько 400 — власники і керівники аграрних підприємств.

Ваш вибір 'Подобається'.


На Херсонщині на даху корівника поставили найбільшу в Україні сонячну електростанцію

Її розмістили на дахах нового тваринницького комплексу на 270 корів. Про це пише khersonline.net.

Нова СЕС - найбільша дахова електростанція в Україні.

Фотогальванічна станція розміщена на дахах 10 будівель фермерського господарства. З допомогою сонячних батарей підприємство зможе економити значні суми на електроенергії, при цьому не завдаючи шкоди екології.

Щорічно електростанція буде генерувати майже 3 мільйони кВт/год електроенергії, скорочуючи викиди вуглекислого газу в атмосферу більш ніж на 2,5 тисячі тонн в рік.

Ваш вибір 'Подобається'.


Українська кукурудза виграє від митних війн між США та ЄС

Підвищення мита з боку Євросоюзу на імпортну кукурудзу з США може активізувати експорт української кукурудзи до ЄС, який в першому кварталі поточного року дещо скоротився під тиском більш дешевого американського зерна. Про це повідомляє «Електрона зернова біржа України», пише landlord.ua.

За даними USDA, протягом січня-грудня 2017 року США експортували до ЄС лише 707,36 тис т кукурудзи, а головними постачальниками зернової до країн Євросоюзу залишаються Україна та Бразилія.

«Єврокомісія знову заявила про наміри підвищити до 25% імпортне мито на американську кукурудзу у відповідь на запроваджене Трампом мито на сталь та алюміній з ЄС. Вперше про такі наміри Єврокомісія повідомила в березні, а вже на початку травня внесла американську кукурудзу до попереднього переліку товарів, для яких імовірно буде підвищене імпортне мито», — йдеться у повідомленні.

За даними Єврокомісії, протягом липня-травня 2017/18 МР країни ЄС імпортували 15,8 млн т кукурудзи, що на 40% перевищує показник попереднього МР.Україна збирає удвічі менше овочів, ніж Польща

Про це повідомив заступник голови аграрного комітету ВР Вадим Івченко, пише kurkul.com.

«Ми дивились статистику: за усіма видами овочів Україна відстає у два рази, від Польщі. Чому? У нас же така родюча рілля, чому ми тоді удвічі менше збираємо яблук, слив? Та тому що поляки витискають максимум з своїх гектарів, а у нас підприємництво на селі не розвинуте, зате розвинуті агрохолдинги. Якщо за ріллю між собою конкуруватимуть селяни, вони попросять запустити ринок землі. За ріллю між собою будуть конкурувати саме селяни. Ось це є національний інтерес нашої країни, і саме цей інтерес ми намагаємось відстояти у сесійній залі останні роки», — зазначає Вадим Івченко.