Сівба озимих культур викликає неабияке занепокоєння в аграріїв

«Існує таке поняття як оптимальні кліматичні строки сівби озимих культур. Переважна частина території України — це десь з 10 по 25 вересня. Раніше ці строки починаються у північній частині України, ніж у південній. У південній частині останніми роками взагалі сіють у жовтні, а інколи — у листопаді, і навіть на початку грудня. Залежно від погодних умов. Наразі фіксується повітряно-ґрунтова посуха на території східних, центральних і навіть північних областей. У ґрунті дуже мало вологи, тому рання сівба недоцільна, так як зерно буде просто лежати у сухій землі», — розповіли фахівці Укргідрометцентру.

«Відсутність опадів на тлі спекотної погоди зумовлювало поширення і посилення повітряно-ґрунтової посухи, інтенсивність якої досягла критерію «сильної» в південних, південно-східних та більшості районів центральних і східних областей. Створювались несприятливі умови для підготовки ґрунту та посіву озимих під урожай 2019 року. В першу чергу для озимого ріпаку, в нинішньому році передумови для сівби цієї культури складалися несприятливо не тільки через дефіцит опадів, а ще й стабільно високих температур повітря і ґрунту», — йдеться в повідомленні.

До посухи українцям треба звикати, кажуть метеорологи. Адже аномалії стають нормою.

«У зв'язку з глобальною зміною клімату і її проявом в Україні, у регіонах відбувається поширення посушливих явищ у цій зоні, яка відноситься до зони нестійкого зволоження», - пояснює керівник відділу агрометрології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Саме через погодні аномалії цього літа сільгоспвиробники зібрали менше пшениці: заважала не лише спека, а й дощі, від яких під час жнив потерпали деякі області України. Тому аграріям у зв’язку зі зміною клімату необхідно враховувати той факт, що  значно підвищуються й агроризики.

Передбачити, які погодні умови будуть найближчі півроку та як вони вплинуть на врожайність культур, на жаль, ніхто не може.

«Ми повинні звикати до того, що через зміни клімату погодні умови кожен рік будуть нестандартними. Аграрний сектор є одним з найбільш ризикових видів бізнесу, оскільки його розвиток залежить не тільки від ринкового середовища, фінансово-економічної ситуації, законодавчої бази, але й істотним чином залежить від погодно-кліматичних умов. Одним з ефективних засобів захисту від погодно-кліматичних ризиків, які господарство не в змозі уникнути, але негативні наслідки яких воно може мінімізувати, є страхування. Воно захищає сільгоспвиробників від майнової шкоди (витрати на посів та вирощування, або вартість майбутнього врожаю – залежно від програми страхування) внаслідок знищення або пошкодження застрахованих рослин, що виникли із-за впливу природно-кліматичних явищ, пожежі або захворювань.
Якщо не дуже вдало зійдуть посіви озимих, то аграріям доведеться пересівати свої поля. Звичайно, такий розвиток ситуації потягне за собою значні фінансові трати. Але, на мою думку, для сталого розвитку бізнесу, для впевненості у завтрашньому дні, завжди треба враховувати всі ризики та намагатися мінімізувати можливі збитки. Застрахувавши врожай завчасно, в подальшому вдасться уникнути багатьох проблем», - зазначив директор з інновацій та розвитку "Аграрної Агенції АГРОС",  експерт страхового ринку Володимир Юдін.

За його словами, страхування посівів озимих культур гарантує аграріям отримання грошових коштів, необхідних для пересіву сільськогосподарських культур у разі їх загибелі в результаті впливу заморозків та інших несприятливих погодних умов під час осінньо-зимового сезону.

Цьогорічні погодні умови  ще більше підштовхують  аграріїв замислитися над інструментами попередження наслідків для власної справи. «В мене невелике фермерське господарство у Ставищанському районі на Київщині, однак не зважаючи на розміри, я розумію наскільки в сучасних умовах є необхідним страхування врожаїв. Аномальні погодні умови, заморозки чи спека та посухи завдають удару по посівам, тому фермерам та сільгоспвиробникам треба підходити з відповідальністю до вибору страхового партнера», - зазначає фермер Сергій Борисенко.

«Аграріям саме час подумати про страхування майбутнього врожаю. Аграрна Агенція «АГРОС» пропонує страхові програми для озимих культур. Ми супроводжуємо договір страхування сільгоспризиків, надаємо послуги з оцінки та супроводу вирощування врожаю сільськогосподарських культур. Так, фермери можуть  застрахувати врожаї озимої пшениці, озимого жита, озимого тритикале, озимого ячменю, озимого ріпаку та озимої гірчиці від будь-яких погодних явищ, які можуть привести до невідновлення вегетації навесні та від весняних заморозків», - зауважив Володимир Юдін.

Експерт пояснив, що аграрії мають можливість вибирати між декількома рівнями франшизи, і, відповідно, тарифів. Також, за погодженням зі страховою компанією, фермери можуть розподілити потерпілі поля навесні на дві частини: для отримання відшкодування згідно однієї частини і для збереження іншої під урожай озимих. Франшиза застосовується до страхової суми для кожного поля окремо.
Страхова сума визначена в розмірі витрат, а період страхування для зимівлі становить від моменту появи сходів восени до відновлення вегетації навесні.

«Наприклад, протягом зими були явища, які могли призвести до збитків, що підтверджувалося даними метеостанцій. У кожному разі сільгоспвиробник вчасно сповіщав страхову компанію про можливу страхову подію. У середині квітня, після відновлення вегетації, фермер зробив огляд поля і прийшов до висновку, що щільність сходів виявилася близько 35% від початкової, і прийняв рішення про культивацію земельної ділянки. Культивація була проведена у присутності представника страхової компанії. У такому випадку сільгоспвиробник отримає після франшизи до 90% витрат», - описує принцип страхового відшкодування Володимир Юдін.

«Звичайно, аномальні цьогорічні погодні умови викликають неабияке занепокоєння у сільгоспвиробників. Тому краще бути впевненим у фінансовій стабільності та у відшкодуванні збитків, вчасно страхуючи свої посіви від можливих ризиків. Агрострахування може забезпечити умови стабільної роботи аграрного бізнесу не тільки в гарні, але і в складні часи. "Аграрна Агенція АГРОС", у разі настання страхового випадку, гарантує найбільш кваліфіковану оцінку збитків з метою, щоб наш клієнт отримав всі належні виплати. Це ми гарантуємо кожному, хто звернеться до нашої компанії», - резюмує Володимир Юдін.

Довідка:

Агенство Агрос спеціалізується на одному з найскладніших видів страхування - агрострахування. Для українських агровиробників розроблені різні програми страхування сільськогосподарських культур, які включають в себе як страхування від окремих погодних ризиків, так і страхування комплексу таких ризиків.

Контактні телефони: (044) 284 94 14

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Виклики і ризики аграрного сезону в контексті експорту зернових

Grain Ukraine стала однією з найбільш очікуваних зернових подій, на якій можна зустріти всіх ключових гравців ринку, а також офіційних осіб, представників міжнародних фондів та посольств.

На конференції  зібралися понад 400 представників аграрної сфери, щоб обговорити головні виклики для зернового ринку і знайти шляхи вирішення існуючих проблем.

Тему експортного потенціалу України на Grain Ukraine розпочала Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції.

Так, за її словами, збирання зернових в Україні відбувається згідно з планом. За прогнозами Міністерства аграрної політики і продовольства, валовий збір зернових становитиме близько 60 млн т.

«Ми зберемо менше зернових, ніж в минулому році, оскільки «просіли» в пшениці, але при цьому буде досить непоганий врожай кукурудзи та інших культур. Тому очікуємо, що експорт залишиться на минулорічному рівні», — заявила Ольга Трофимцева.

Вона зазначила, що на сьогоднішній день Україна найбільше експортує продукції АПК, в тому числі зернових, на ринки Азії (42,6%), Європи (32,4%), Африки (14,6%) та інші. Зернові становлять близько 30% всього аграрного експорту.

"Ключовими моментами на найближчі кілька років в аграрному бізнесі будуть технології і збільшення продуктивності.Україна змінюється, ми це бачимо не тільки за показниками експорту зернових, але і в зміні ментальності українського бізнесу. Ми бачимо, як наші виробники позиціонують себе на зовнішніх ринках», — підкреслила Ольга Трофимцева.

Вона заявила, що український агросектор демонструє позитивну динаміку.

«Я б дуже хотіла, щоб бізнес звертав увагу на продаж зерна за готівку. Зі свого боку, ми працюємо над зміною умов, але хотілося б, щоб бізнес також приєднався до вирішення цього питання. Адже нам варто будувати прозорий і стабільний ринок, який буде забезпечений чіткими правилами в майбутньому. Уряд вже зараз працює над секторальною експортною стратегією вона буде визначальною на найближчі 8-10 років», — зауважила заступник міністра.

Прогнози експертів говорять про те, що найближчим часом нас чекає уповільнення розвитку світової економіки. "Постраждають найбільше ті країни, які спеціалізуються на виробництві продукції з низькою доданою вартістю. У 1916 році 80% українського експорту займало зерно і продукція продовольства. У 2017 році 60 % українського експорту займає зерно, продукція продовольства і метали. Коли починається економічний спад, найбільше він відображається на сировинних ринках через еластичність даної торгової групи. Знижується попит на сировину, насамперед це стосується металопродукції. Щодо зерна та експорту сільськогосподарської продукції, у зв'язку з низьким світовим урожаєм зернових культур, Україна може виграти в цій ситуації. У разі формування правильної економічної політики, Україна може отримати коласальный поштовх для розвитку за рахунок виходу з тіні 35% бізнесу", - зазначив Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

На його думку, чим гірше себе почувають експортери, тим більше негативний вплив на економіку країни і бюджет. 

Одним з головних питань для експортерів на сьогоднішній день залишаються логістичні проблеми, а саме перевезення продукції залізничними шляхами.

"Ми намагаємося покращувати роботу "Укрзалізниці". Для усунення проблем, з якими ми стикаємося кожен день, потрібно вирішувати декілька стратегічних питань. Тяга та інфраструктура залишаються найбільш проблемними ділянками. Щоб їх усунути, необхідно мінімум 1 трильйон гривень, 20 тисяч кілометрів залізничних шляхів і майже 2000 локомотивів", - повідомив Андрій Рязанцев, директор з економіки ПАТ "Укрзалізниця".

За його словами, без оптимізації інфраструктури, яка була створена ще за радянських часів,  не варто очікувати на покращення ситуації з вантажними перевезеннями та пропускною здатністю.

Ще однією "гарячою темою" на Grain Ukraine 2018 стала торгівельна  війна між США і Китаєм. На думку старшого віце-президент R. J. О'brien (США) Жолта Вінце, це відкриє нові можливості для експорту з Причорноморського регіону.

«Зараз мало прогресу в переговорах. Це означає виникнення нових можливостей підвищення експорту для Причорноморського регіону. Але при цьому буде конкуренція», — зазначив експерт.

«США продовжують дотримуватися агресивної політики на кукурудзяному ринку, що також впливатиме на Причорноморський регіон. Важливим питанням є те, чи буде Росія обмежувати експорт. Загалом прогнозується підвищення експорту основних культур з Причорноморського регіону, а найбільше зростання відбудеться за рахунок сої», — підкреслив Жолт Вінце.

Володимир Осадчук, генеральний директор COFCO Agri Ukraine, зазначив, що Китай цікавить у першу чергу українська кукурудза і соя.

"Є логістичні проблеми, тіньовий ринок економіки, фінансові проблеми. Але сьогодні Україна експортує свою продукцію не тільки на традиційні ринки, але вже і в країни Африки і Азії, та є вагомим постачальником продовольства у світі", - зазначив Володимир Осадчук.
 

 

 

 

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Як заробляти на переробці кукурудзи

В Україні сьогодні кукурудза вирощується на площі близько 4 млн гектарів, а валовий збір складає 2,4% від світового. Якщо в 2005 році в Україні вироблялося близько 7,1 млн тонн кукурудзи, то в 2013-му було намолочено рекордні 30,1 млн тонн. 70% зібраного врожаю цієї культури йде на експорт, що дозволяє Україні займати четверте місце по постачаннях кукурудзи на міжнародний ринок, повідомляє Pro-Consulting.

Разом з тим, останнім часом вирощування кукурудзи стало не таке прибуткове, як раніше. Зерна на світовому ринку виявилося занадто багато і ціни на нього істотно знизилися. У цій ситуації виходом могла б стати переробка зібраної кукурудзи на території України і продаж її у вигляді борошна і круп, ціни на які менш схильні до різких коливань. Крім того, в країні залишалося б більше доданої вартості і збільшився рівень зайнятості. Однак, з переробкою кукурудзи в Україні проблема. Так, в 2015 році випущено всього 60 тис. тонн кукурудзяної крупи, на яку пішло лише 0,3% отриманого в цьому році врожаю.

Тому створення переробних потужностей для виробництва кукурудзяної крупи і борошна вельми актуально і досить вигідно. Вирішити це завдання допоможе підготовлений аналітиками Pro-Consulting бізнес-план. В результаті його реалізації з'явиться підприємство, здатне переробляти 150 тонн кукурудзяного зерна на добу.

Інвестиції, необхідні для цього, становлять $ 1,8 млн. Структура витрат представлена ​​на діаграмі.

Структура інвестиційних вкладень


Вихід продукції передбачений в таких пропорціях:
• Крупа - 60%.
• Борошно - 15%.
• Кормова суміш (зернові відходи) - 21%.

Підприємство зможе продавати в місяць 1320 тонн крупи, 330 тонн борошна і 462 тонни кормової суміші.

Проведені при розробці бізнес-плану фінансові розрахунки свідчать, що рентабельність продажів складе 14%, тобто кожен долар доходу буде містити 14 центів чистого прибутку.

Вся сума витрачених інвестицій окупиться менш ніж за три роки (34,1 місяця) з урахуванням дисконту, а протягом п'ятирічного періоду реалізації проекту кошти інвестора подвояться.

 

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок соняшникової олії очікує рекордних показників експорту

Про це пише Pro-Consulting.

За період з вересня по липень цього маркетингового року експорт цього продукту склав 4,9 млн тонн проти 5,4 млн тонн роком раніше, повідомляє «УкрАгроКонсалт».
Високий експортний потенціал олійних культур став причиною постійного збільшення посівних площ під них - відзначає Анастасія Скібчук, аналітик компанії Pro-Consulting. За 20 останніх років посіви соняшнику зросли в 3 рази, сої - в 75 разів, ріпаку - в 9 разів.

Посівні площі і врожайність олійних культур в період з 1995 по 2016 р


Разом зі збільшенням зборів насіння олійних, в Україні з кожним роком збільшуються потужності олійно-жирової промисловості. Це пояснюється більш високою рентабельністю продажу масла і супутніх товарів, але в першу чергу - наявністю експортного мита на насіння соняшнику, що робить їх експорт малорентабельним. 90% наявних потужностей використовуються для виготовлення соняшникової олії. На його тлі обсяги випуску соєвого і рапсового масла здаються незначними, але їх виробництво також має тенденцію до зростання.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

Ринок свердловинних насосів України: реалії та перспективи

У чому полягають конкурентні відмінності і переваги даного товару, а також про ринок свердловинних насосів України і перспективи його розвитку розповідає директор електротехнічного дивізіону Харківського електромеханічного заводу «Укрелектромаш» Кізілов Андрій.

– Як Ви оцінюєте ринок свердловинних насосів України?
– Загальний ринок свердловинних насосів в Україні становить понад 250 тис. насосів на рік як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва.

Значну частину ринку займає обладнання китайського виробництва, яке знаходиться в низькій ціновій категорії. Дані насоси, як правило, конструктивно є аналогами провідних виробників, але серйозно відрізняються якістю застосовуваних матеріалів і складанням як від них, так і між собою. Перевагою китайської продукції є, насамперед, низька ціна, але дана категорія насосів, як правило, має низьку якість і ненадійна. Споживач ризикує залишитися без водопостачання в самий невідповідний момент.

У високій ціновій ніші знаходиться обладнання провідних світових компаній Німеччини, Італії, Данії, США і так далі, але вони складають не більше 3% на ринку «свердловинників» України. Їх відрізняють якість і висока ціна. Однак одним з недоліків застосування імпортних насосів в нашій країні є можливі поломки через неадаптованість до наших побутових реалій. Наприклад, не всі насоси зарубіжного виробництва здатні впоратися з частими перепадами напруги, зниженою напругою.

Демократичні за ціною і нітрохи не гірші за якістю імпортних аналогів свердловинні насоси вітчизняного виробництва. Українські виробники успішно працюють над удосконаленням існуючих та розробкою нових конкурентоспроможних насосів, адаптованих під особливості і запити вітчизняного ринку.

Серед усього розмаїття продукції існує один незмінний факт: найбільш важливі для споживача характеристики насосів – напір і продуктивність – ні у одного з виробників, представлених на ринку України в низькому і середньому цінових сегментах, не відповідають дійсності, всі вони завищені. Через це українці змушені купувати насоси на 1 або 2 ступеня за напором вище, ніж їм дійсно необхідно, і це досить сильно б'є по кишені споживача. Ми задалися метою змінити дану ситуацію на ринку «свердловинників» і створили товар з чесними значеннями продуктивності і напору кожного насоса.

– Які ще були внесені удосконалення в конструкцію нової лінійки насосів HELZ?
– Лінійка свердловинних насосів «Капітан Плюс» включає в себе 6 насосів з оригінальною моноблочною запатентованою конструкцією і напором від 20 до 70 м. Це максимально ефективне і якісне обладнання з мінімальними експлуатаційними витратами. Споживана потужність насосів – від 0,49 до 1,2 кВт, максимальний створюваний напір – до 100 м, об'ємна подача – до 3 м3/ч. Оптимальна моноблочна конструкція корпусу насоса забезпечує економію електроенергії за рахунок зниження механічних втрат. А розміщений усередині корпусу в безпосередній близькості від двигуна конденсатор зменшує падіння напруги в кабелі живлення. Від проникнення води двигун насоса захищає по корпусу подвійний каскад гумових ущільнювальних кілець, по лінії валу – подвійний каскад з керамо-графітового торцевого ущільнення та армовані гумові манжети від провідних європейських виробників.

– Які параметри є визначальними при виборі насосів?
– Перш ніж придбати насос, необхідно знати кілька ключових параметрів: продуктивність свердловини (дебет), статичний і динамічний рівень води в свердловині, її глибину і діаметр. При цьому продуктивність насоса повинна відповідати і параметрами свердловини і кількістю води, яка вам потрібна. Також напір насоса повинен відповідати глибині свердловини. Але крім підйому води із глибини свердловини, насос повинен видавати достатній напір, щоб вода подолала гідравлічний опір труб на горизонтальних ділянках, піднялася на достатню висоту в самому будинку і дійшла до місця споживання. Тому так важливо, щоб кожна цифра в характеристиці обладнання відповідала дійсності.

Визначальним при виборі продукту також є комплексне співвідношення таких споживчих параметрів ціна/якість/сервіс. Насоси вітчизняного виробництва якісні, довговічні і в той же час доступні за ціною. HELZ по праву залишається однією з найбільш надійних вітчизняних торгових марок, продукція якої на ділі відповідає всім заявленим характеристикам.

– Які перспективи розвитку ринку свердловинних насосів?
– Ємність ринку обладнання для водопостачання досить значна. На тлі зростання затребуваності приватного житла і зростання темпів індивідуального житлового будівництва зростає попит на насосне обладнання. Так як система водопостачання  - це один із самих основних елементів благоустрою, а бажання створити для себе і своєї сім'ї комфортні умови є у кожного власника приватного будинку. Ця задача звичайно вирішується шляхом створення водопостачання на базі свердловини.

На сьогоднішній день прогнозується щорічне зростання даного сегменту ринку приблизно на 7-12%.

– Які плани продажів насосів HELZ? Чи є пріоритетом експортні програми?
– На даний момент ми в основному орієнтуємось на внутрішній ринок, розширюючи дилерську мережу. І, звичайно ж, у перспективі – це розвиток експортного потенціалу. Плануємо почати виходити на ринок Східної Європи, зокрема таких країн, як Польща, Словаччина, Чехія, Молдова та інші. Відзначу також, що на етапі проектування і розробки продукції ми врахували всі вимоги щодо якості, безпеки та екологічності, що пред'являються до свердловинних насосів в країнах Євросоюзу.

– Крім свердловинних насосів, яку ще продукцію пропонує бренд HELZ споживачам?
– Крім свердловинних насосів «Капітан Плюс», HELZ пропонує традиційну лінійку поливних поверхневих електронасосів БОЦМАН (серії БЦ), які добре відомі споживачам завдяки своїй надійності, невибагливості і довговічності. Крім цього, лінійку товарів народного споживання доповнюють подрібнювачі кормів серії ІКОР, які використовуються для дроблення пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, інших зернових культур, а також коренеплодів і є незамінними помічниками в підсобних і фермерських господарствах.

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview

З прилавків приберуть неякісне молоко, але за екстра сорт доведеться доплатити

Якість українського молока ходить наблизити до європейського. Минулого тижня Мінагрополітики оприлюднило проект наказу «Про затвердження вимог до безпеки і якості молока і молочних продуктів», який покликаний адаптувати нормативну базу України до стандартів ЄС. Нові вимоги торкнуться як експортерів (відразу після набрання наказом чинності) так і всіх інших операторів молочного ринку (з 1 січня 2019 р.) Норми за змістом мікроорганізмів в молоці, що йде на переробку, будуть знижувати поступово, до 2022 року аж року.

У Міністерстві не заперечують, для того, щоб відповідати європейським стандартам, українським виробникам потрібно буде витратитися на оновлення виробничих потужностей. Скільки - в відомстві сказати не змогли, посилаючись на те, що все буде залежати від величини оператора ринку, і від того, які стандарти він вже застосовує на своїх заводах.

Хто не буде відповідати новим стандартам сплатить штраф: для юросіб - в розмірі десяти мінімальних заробітних плат, для фізосіб-підприємців - шести мінімальних зарплат. Але Держпродспоживслужба заспокоює, штрафувати буде не огульно - у багатьох випадках спочатку обійдеться приписом.

«Якщо наказ набуде чинності - будемо його виконувати. Щоб уникнути корупційний ризик, законодавець вирішив визначити конкретну суму штрафу і тим самим уникнути можливостей впливу перевіряючих на оператор ринку. З 19-ти видів порушень, за якими можуть бути накладені фінансові санкції, по 8-ми регулятор повинен спочатку видати припис - письмова вимога посадової особи органу контролю про усунення порушення. Його невиконання тягне за собою застосування заходів адміністративного впливу у вигляді штрафу», - розповіли в Держпродспоживслужбі.

Якісне молоко відразу не з'явиться

Самі ж виробники хоч і виступають за прийняття нових вимог до якості молочної продукції, все ж попереджають - відразу вони не зароблять.

«Причина - дві третини молока виробляється" на подвір'ях «якість там дуже погане. Важка ситуація з антибіотиками. Ми таке молоко не приймає. Але інші, не дуже відомі виробники, беруть, тому що їх ніхто не контролює. Тобто, немає рівних умов конкуренції. А якщо є куди збути неякісну сировину, то навіщо голову морочити і витрачати кошти. Те ж саме і з використанням рослинних жирів - фальсифікат є, і з ним потрібно боротися жорстко»- розповів голова наглядової ради групи компаній «Молочний альянс» Сергій Вовченко.

В швидкий перехід на молоко сорту екстра сумніваються і експерти. На їхню думку, до 2022 року багато виробників можуть не встигнути перейти на нові стандарти і терміни доведеться зрушувати.

«З цього року у Госпродпотребслужби розгорнуті повноваження з контролю. До цього поважають себе компанії, ключові виробники продукції з незбираного молока та сирів, і так вибраковують неякісну сировину - без стороннього контролю. Але у нас довгий час діяв стандарт зі звичними вимогами сортності. Щоб зараз перейти на інший, найвищий - необхідно робити інвестиції в обладнання, персонал і витратні матеріали, це нешвидкий процес. Питання в бажанні продовжувати бізнес при додаткових інвестиціях, тобто зменшувати маржу і працювати над собою. Багато хто готовий, багато - немає», - помітив провідний аналітик «Інфагро» Максим Фастеев.

Ціни виростуть

Проте кажуть молочники, якщо виключити корупційну складову, нові нормативи все ж дозволять поліпшити сировину і потіснити фальсифікат. Але нововведення може відбитися і на ціні молочного продукту.

 «Ціна трохи збільшиться по молоку з дворів, але не через витрати, а тому, що може виникнути дефіцит сировини на певному проміжку часу. Буде недостатня пропозиція - підскочать ціни. Але ринок сам відрегулює. Головне, щоб політики не втручалися з ідеями встановити мінімальні закупівельні ціни. У Раді є такий проект від одного з депутатів», - помітив Сергій Вовченко.

Експерти пояснюють, що граничні вимоги до змісту в молоці мікроорганізмів (до 2022 року проект передбачає п'ятикратний зменшення показника) не приведе до зловживання виробників антибіотиків. Адже лабораторія легко визначить їх зміст і заверне поставку сировини.

Щоб дотримуватися нормативів, потрібно дотримуватися трьох ключових вимог:

  1. Здорові корови;
  2. Доїння без контакту з повітрям (доїльний апарат);
  3. Молоко повинно охолоджуватися до температури не вище 8 ° С.

А для цього ферми потрібно обладнати досить дорогим сучасним доїльним і холодильним обладнанням. Що неминуче відіб'ється на ціні кінцевого продукту, повідомляє UBR

Основні агро-події тижня в Telegram-каналі та на -сторінці AgroReview